VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN ČERNÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Truckfest návštěvníky dovedou cedule

Hradec Králové – S příjezdem na hradecké letiště by účastníci i návštěvníci víkendového setkání Czech Truckfest neměli mít problémy.

Lidí bez práce v hradeckém okrese mírně přibylo

Hradec Králové – Nezaměstnaných v okrese ve druhém prázdninovém měsíci mírně přibylo. V září se však jejich počet určitě zvýší, na úřad práce dorazí stovky absolventů škol.

Po škole se Všestary vrhnou na školku

Všestary – Zateplení objektu druhého stupně zdejší základní školy spojené s výměnou oken a obnovou fasády, které přišlo na více než dva a půl milionu korun, je u konce.

Zákaz vstupu do zbrojnice už neplatí

Prasek – Více než 780 tisíc korun dala obec do obnovy uvolněného školního bytu, který už Prasek opět pronajal učitelce z místní školy.

Na silnicích okresu letos vyhaslo už 11 lidských životů

Hradec Králové – Srpen a počátek září na silnicích okresu? Jedna tragédie za druhou. Za pět týdnů přišlo o život neuvěřitelných sedm lidí! Série neštěstí vyvrcholila pondělní smrtí dvou žen u Roudnice.

Dny evropského dědictví na Hradecku

Hradecko – Do Dnů evropského dědictví, které se v České republice konají od 11. do 19. září, se zapojí také památky a města z Hradecka.

Tragedií u Všestar po úpravách snad ubyde

Všestary – Doprava na hlavním silničním tahu mezi Hradcem Králové a Jičínem u Všestar bude bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic zahájilo úpravy čtyř křižovatek. Je mezi nimi i odbočka do Všestar pod Rozběřicemi neblaze proslulá řadou tragedií.

Koupaliště? V provozu zůstala už jen Flošna a Třebechovice

Hradec Králové – Provozovatelé plováren v Hradci Králové a jeho okolí považují letní sezonu většinou za průměrnou. Nejvíce lidí, téměř 100 tisíc, navštívilo nový hradecký akvapark.

Předměřičtí hasiči odjeli pomoci severu

Předměřice nad Labem – Sekery, motorové pily a hlavně chuť do práce vezou zdejší dobrovolní hasiči do Višňové na Frýdlantsku, kam v sobotu časně ráno vyrazí na víkendovou pomoc při likvidaci následků srpnové povodně.

Eliščiny slavnosti v sobotu zakončí ohňostroj

Hradec Králové - /PROGRAM, FOTO PRŮVODU/ Krajské město uvidí v pátek a v sobotu Slavnosti královny Elišky. Budou se konat v historickém centru města a v blízkých Šimkových a Žižkových sadech.

Doprava na CIAF by neměla váznout

Hradec Králové – Dostat se na leteckou show CIAF na hradeckém letišti? Bez problémů.

Letiště chystá CIAF, na plochu vyrazí i 15 cisteren

Hradec Králové – Na travnatých plochách podél přistávací dráhy řádí sekačky, pokračují rovněž práce na oplocení rozlehlého letištního areálu.

FOTO: Naháče v akvaparku vystřídali řemeslníci

Hradec Králové – Městské lázně, jejichž součástí je i vyhledávaná akvapark, jsou od pondělí dočasně uzavřeny.

Třebechovice zvýšily kapacitu školky

Třebechovice pod Orebem – Město otevřelo novou část mateřské školy, která přes léto vzniklo přestavbou poloviny vily v Heldově parku sousedící s mateřinkou. Tady školka už kdysi byla. Radnice tím vyřešila problém s nedostatečující kapacitou mateřinky.

Bydžov čekají dopravní problémy, uzavírka začíná

Nový Bydžov – Rekonstrukcí projde železniční přejezd a povrch vozovky, Malátova ulice dostane nový chodník, cyklostezku, zeleň i osvětlení.

Padající omítka? Na radnici v Prasku už minulost

Prasek – Obecní úřad a knihovna už fungují v novém objektu, v němž je zároveň umístěna prodejna.

Hradec opět hostíkrálovnu Elišku

Hradec Králové – /PROGRAM, FOTO Z PŘÍPRAV/ Na několika místech krajského města se v pátek a v sobotu uskuteční Slavnosti královny Elišky.

Nepolisy věří, že mohou být celostátní Vesnicí roku

Nepolisy – „Naše šance stát se Vesnicí roku České republiky 2010? Nerad bych to zakřikl, ale myslím, že jsou poměrně velké,“ věří Jiří Šustr, starosta obce, která nedávno převzala titul Vesnice roku 2010 Královéh­radeckého kra­je.

Na hradbách vzniká park s vodopádem

Hradec Králové – Na ještě nedávno zarostlých a nepřístupných městských hradbách mezi schodišti Bono Publico a Na Kropáčce vzniká odpočinková zahrada s ovocnými i okrasnými stromy, lavičkami, cestičkami, fontánami a altánem. Veřejnosti bude přístupná za rok.

Palec nahoru, palec dolů

Hradec Králové - V rubrice "Palec nahoru, palec dolů" hodnotíme události uplynulých dní. Aneb co se na Hradecku povedlo a co je "pro ostudu".

Vysocké posvícení bylo letos bohatší

Vysoká nad Labem – Tradiční Vysocké posvícení, které se v obci konalo v sobotu, bylo letos slavnostnější.

Prasek světil obecní symboly a pozval si k tomu i rodáky

Prasek – Při oslavě se obec pochlubila nedávno dokončeným objektem obecního úřadu, lidé si však mohli prohlédnout i sousední školku, kostel, či opravenou hasičskou zbrojnici.

Heligonku si poslechl také arcivévoda

Hradecko - /AKTUALIZOVÁNO O FOTO/ Stračov uspořádal ve spolupráci s kluby vojenské historie v areálu zámku slavnost.

FOTO: Zvoníci ukázali veřejnosti korouhev

Hradec Králové – Pod Bílou věží se v sobotu při příležitosti svátku sv. Augustina, podle něhož se jmenuje zvon ve věži, uskutečnil slavnostní ceremoniál zvoníků.

OBRAZEM: Hradec hostil Grand Prix v parkuru

Hradec Králové - Třídenní jezdecké závody s mezinárodní účastí v parkurovém skákání stupně Z až ST, nazvané Grand Prix Hradec Králové 2010, v neděli skončily.

Nábřeží patřilo páře, nechyběla ani Škoda Sentinel

Hradec Králové – /FOTOGALERIE/ Na osmý ročník Nábřeží paromilů se přijelo pochlubit svými stroji šest desítek vystavovatelů ze čtyř zemí

Vysoká má obavy, brání se peticí

Vysoká nad Labem - Chystané zastavení prací na rychlostní komunikaci R35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy vyvolalo protest.

Turistický vláček by mohl jezdit i po pěší zóně

Hradec Králové - Od května do konce července se novou atrakcí svezlo zhruba devět tisíc lidí.

INFOGRAFIKA: Uzavírek je habaděj. Řidiči zuří

Hradecko /FOTOGALERIE/ - Uvíznout v koloně lze nyní v Holohlavech, u Všestar nebo také na křižovatce u ČKD na okraji Hradce Králové.

Na hradecký CIAF se chystají piloti ze 14 zemí

Hradec Králové - Největší přehlídka vojenské letecké techniky u nás, Czech International Air Fest (CIAF), která se na hradeckém letišti uskuteční 4. a 5. září, přiláká do krajské metropole i známé akrobatické skupiny.

Alej v Lipkách čeká obnova

Hradec Králové - Drobnými stavebními pracemi začala první etapa obnovy středového chodníku a stromořadí v ulici V Lipkách.

Labské nábřeží bude v sobotu opět patřit paromilům

Hradecko - Kam vyrazit za kulturou? Hradecký deník vám přináší tipy.

Akvapark bude dočasně mimo provoz

Hradec Králové– Zájemci onávštěvu akvaparku městských lázní by neměli otálet. Vprovozu bude jen do neděle. Od pondělí bude na více než dva týdny uzavřen.

Nemocnice chce unikátní centrum pro diabetiky

Hradec Králové – Informační a vzdělávací centrum pro cukrovkáře a lidi ohrožené touto nemocí. Takové představy má fakultní nemocnice o budoucím využití prostorů po neurologii, která se počátkem příštího roku přestěhuje ze staré nemocnice do hlavního areálu.

Do nemocnice se dovoláte obtížně

Hradec Králové – V úterý a středu večer může být telefonní spojení do fakultní nemocnice komplikované. Kvůli úpravám vnitřní sítě ho není možné zaručit.

Smiřicím se uleví. Míst k parkování přibude

Smiřice - Tři desítky nových parkovacích stání vzniknou do konce září na zdejším Sídlišti generála Govorova.

Oprava uzavře část Komenského ulice

Hradec Králové – Dopravu v centru krajského města zkomplikuje od soboty další uzavírka. Kvůli opravě povrchu bude až do 22. srpna uzavřena část Komenského ulice.

Bílá věž bude přístupná až do půlnoci

Hradec Králové – Nádhernou scenerii osvětleného krajského města z ptačí perspektivy budou moci zájemci spatřit v sobotu večer. Stačí vystoupat po 233 schodech na ochoz hradecké dominanty Bílé věže.

Firmy návrhy vítají, odborům vstávají vlasy hrůzou

Hradec Králové – Uvažované změny, které hodlá prosadit ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, vyvolávají rozdílné reakce.

TOP 09 navrhuje na primátora Nádvorníka

Hradec Králové – Richard Nádvorník. Tak zní jméno kandidáta TOP 09 na funkci hradeckého primátora.

Trafostanice bez dvířek? Mohou zabít

Hradec Králové – S krádežemi nerezových dvířek trafostanic se doslova roztrhl pytel. Jen v červenci jich na Hradecku zmizely desítky. Jde přitom o život. V ohrožení jsou nejen zloději, ale také zvídavé děti.

Dům hrůzy už je bez žloutenky

Hradec Králové – V „domě hrůzy“ v Kydlinovské ulici už infekční žloutenka neřádí. Obyvatelé se však zřejmě budou stěhovat.

Válečnému muzeu na Chlumu stále chybí miliony

Všestary – O návštěvu válečného muzea na prusko–rakouském bojišti z roku 1866 na Chlumu mají návštěvníci velký zájem. Ani měsíc od znovuotevření po dokončení přístavby však expozice není kompletní.

Oprava křižovatky děsí řidiče i policii

Hradec Králové – Oprava povrchu okružní křižovatky u ČKD v Plotištích, která začne v pondělí a potrvá více než měsíc, výrazně zkomplikuje dopravu v této části krajského města. Zácpy a kolony nebudou výjimkou.

Pojišťovna se nevzdává, kvůli vile Anička podala žalobu

Hradec Králové – Vilou Anička se bude zabývat soud. Jejímu vlastníkovi, pojišťovně Generali, se nelíbí, že ministerstvo kultury zamítlo jeho rozklad zpochybňující uznání vily chráněnou památkou.

Mykolog: Déšť pomohl, houby porostou

Hradec Králové – Dešťové srážky přinesly dobré zprávy houbařům. Vysušené podhoubí prý „obživne“ a houby porostou.

Řeky zahrozily, někde musí lidé vodou stále šetřit

Hradec Králové – Úterní déšť zvedal hladiny některých řek, na druhou stranu stále existují oblasti, kde život omezuje dlouhotrvající sucho.

Oprava trati zbrzdí cestu do Prahy

Hradec Králové – Cestování po železnici mezi krajským městem a Prahou bude od středy připomínat horor.

Senioři jsou pro podvodníky snadnou kořistí

Hradec Králové – Okradení seniorů přímo v jejich bytě se v posledních měsících na Hradecku rozmáhá.

Hradecká policie řeší oznámení fanoušků Sparty

Hradec Králové – Krajská policie už má na stole trestní oznámení sparťanských fanoušků. Těm se nelíbí, jak s nimi bezpečnostní složky zacházely po fotbalovém zápase Hradec – Sparta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT