VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN ČERNÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Voda z řeky? Stejně dobrá, tvrdí vodaři

Hradec Králové – Zhruba polovina vody, která teď teče z vodovodu na Hradecku, pochází z Orlice. Zbytek tvoří voda z několika podzemních zdrojů. Narozdíl od loňského roku za to prý nemůže nízký stav vody v podzemním zdroji Litá–Mokré.

Město vyhodnotí soutěž na ideu plánu

Hradec Králové – Odborná komise v uplynulých dvou dnech jednala o pořadí uchazečů na zpracování ideového návrhu nového územního plánu města. Měla z čeho vybírat, soutěže se zúčastnilo 19 týmů architektů.

VIDEO: Lávka nebolela ani nestudila, Labe bylo teplé

Hradec Králové - /DOPLNĚNA FOTOGALERIE/ Svátek vody. Běh po téměř padesát metrů dlouhé lávce přes Labe v oblečení a večer i bez něho, souboj Hradce s Pardubicemi na osmiveslicích, atrakce pro děti, různé ukázky i hudební vystoupení.

Okruh zahltí další stovky aut od jihu

Vysoká nad Labem – Oprava mostu u Vysoké nad Labem, která začne asi v létě, pošle vozidla do Hradce. Práce totiž uzavřou oblíbenou zkratku.

Oprava kostela v Žíželevsi přerušena, nejsou peníze

Hradec Králové – Některé dlouho chátrající památky dostaly v minulých letech šanci na záchranu. Jisté už například je, že například zámek v Barchově nebo kostely v Suché a v Žíželevsi nespadnou. Vyhráno ale stále nemají. Například v Žíželevsi byly práce zastaveny.

Práce na dioramatu bitvy končí, nejsou peníze

Chlum – Ačkoliv válečné muzeum na prusko–rakouském bojišti z roku 1866 na Chlumu bude částečně otevřeno už počátkem července, stále nemá peníze na vnitřní vybavení expozice. Zatím to řeší z peněz hradeckého Muzea východních Čech, jehož je součástí.

Pod hřištěm bude 39 kilometrů vyhřívacího drátu

Hradec Králové – Všesportovní stadion se připravuje na první fotbalovou ligu, která začne za měsíc. V úterý neo ve středu bude dokončeno pokládání vyhřívání.

Silničáři: Na 'zabijáky' stačí barva

Všestary – Boj obce o vybudování odbočovacích pruhů na hlavním tahu u Všestar proslulým tragickými nehodami přinesl ovoce. V létě se zde objeví hned na čtyřech místech.

Hradecká Bílá věž bude neděle kouzelná

Hradec Králové – Dominanta města Bílá věž bude v neděli patřit dětem.

Vedro trápilo hlavně kardiaky a seniory

Hradec Králové – Hradecké technické služby pustily kvůli počasí všechna městská brouzdaliště dříve.

Roste další pavilon, za 380 milionů

Hradec Králové - Fakultní nemocnice Hradec Králové zahájila stavbu ústavu soudního lékařství, na který naváže rekonstrukce patologie.

VIDEO: Na letišti nouzově přistálo letadlo

Hradec Králové – /FOTOGALERIE/ Mimořádnou situaci v pátek řešila řidicí věž hradeckého letiště a pilot snímkovacího letadla Pipper 28 Aztec. Pravděpodobně závada na hydraulice způsobila neúplné vysunutí předního podvozku. Pilot proto více než dvě hodiny kroužil nad letištěm, aby spotřeboval co nejvíce paliva a nouzově přistál, což se podařilo.

Sovětice a Černůtky uklízely ostošest

Sovětice – Kompletním úklidem prošly v uplynulých dnech a týdnech Sovětice a k nim patřící Horní Černůtky. Starosta Aleš Krátký však odmítá, že by to bylo jen kvůli komisi soutěže Vesnice roku, která přijede v pátek.

Nápad roku 2010 se zrodil v hlavě Hradečáka

Hradec Králové – Třetí ročník soutěže Nápad roku přinesl úspěch mladému hradeckému podnikateli Štěpánu Bartyzalovi. Klání podnikatelských nápadů vyhrál.

Hradecký vláček svezl za měsíc přes dva tisíce lidí

Hradec Králové – Nová atrakce krajské metropole, turistický vláček, který zájemce vozí historickým centrem města od počátku května, se setkal se zájmem veřejnosti.

Sprejeři trápí i Hradec, strážníci na nich nezbohatnou

Hradec Králové – „Dvacet tisíc za sprejera? O tom neuvažujeme,“ řekl Václav Svoboda z magistrátu města.

Heger ministrem zdravotnictví? Možná

Hradec Králové – Dvaašedesátiletý lékař nabídku zatím nedostal, ovšem pokud by přišla, uvažoval by o ní.

Parkoviště u lesního hřbitova už se staví

Hradec Králové - /FOTO/ Po letech dohadů se stavební stroje zakously do prostranství před lesním hřbitovem v Malšovicích, kde vznikne parkoviště.

Z Hradce k moři letecky možná už za rok

Hradec Králové – Sbalíte si zavazadla na dovolenou, na hradeckém letišti nastoupíte do letadla a za dvě hodiny přistanete u moře. Nesmysl? Za rok v létě už taková možnost může existovat. Letiště o této variantě jedná.

Smiřický hrnec potrvá déle, skončí až ve 23 hodin

Smiřice – Festival, v době vzniku zaměřený hlavně na písničkový humor a satiru, vstupuje do 22. ročníku. Na fotbalovém stadionu ve Smiřicích se uskuteční 19. června.

V Poslanecké sněmovně zasednou čtyři Hradečáci

Hradec Králové – Výsledky voleb poslaly do parlamentu tři nováčky z Hradce Králové. Dva z nich jsou přitom lékaři. Hradecké trio uspělo také díky velkému počtu preferenčních hlasů.

Studenti vytvořili národní stadion

Hradec Králové – Národní stadion, který je velkým snem fotbalových fanoušků, je na světě.

Most Klapák zažil ukázku z druhé světové války

Hradec Králové – /FOTOGALERIE/ Do Itálie v roce 1945 nahlédli v sobotu odpoledne zájemci u mostu přes Orlici nazývaného Klapák.

FOTO: Do muzejí a kostelů se valily stovky lidí

Hradec Králové – /FOTOGALERIE/ Se značným zájmem veřejnosti se v pátek večer setkal třetí ročník Královéhradecké muzejní noci, který církev doplnila otevřením pěti hradeckých kostelů.

'Budu si stěžovat,' vyhrožoval odmítnutý volič

Hradec Králové – /VIDEOANKETA, FOTO Z VOLEB/ Rozčilen odcházel z jedné z hradeckých volebních místností muž, kterému komise neumožnila hlasovat. „Budu si stěžovat,“ běsnil.

Binec je fuč, žloutenka hrozí Hradečákům dál

Hradec Králové – Čtvrtek může být pro kauzu šíření žloutenky z „domu hrůzy“ v Kydlinovsklé ulici po krajském městě a jeho okolí průlomový.

Omezení hazardu? Sem s ním, požadují města regionu

Hradec Králové – Novela loterijního zákona dá obcím zbraň, s níž mohou více regulovat herní automaty.

Muzea objedou autobusy, otevřeny budou i kostely

Hradec Králové – Letošní ročník Královéhradecké muzejní noci v pátek zdarma zpřístupní řadu památek. Návštěvníci budou moci k dopravě mezi jednotlivými místy využít i několika zvláštních autobusových linek.

Nová část muzea zažije v pátek premiéru

Chlum – Rok uzavřené válečné muzeum na bojišti z roku 1866 přivítá první návštěvníky při páteční muzejní noci konané od 19 do 23 hodin.

Oprava rozbité Opletalovy ulice potrvá do 6. června

Hradec Králové – Na v pondělí zahájenou opravu Opletalovy ulice u někdejších Gayerových kasáren v létě naváže obnova blízké křižovatky u Pospíšilovy sochy.

Materiální sbírka pro Moravu končí, Hradečáci neškudlili

Hradec Králové – Kabrňáci. Z hradeckého Červeného kříže vyrazí na sever Moravy zdevastovaný velkou vodou dohromady devět aut s čisticími a úklidovými prostředky a nářadím z materiální sbírky, kterou Červený kříž v pondělí ukončil. Pomoc tím však nekončí.

Hasiči: Lidé blokující průjezd ohrožují sami sebe

Hradec Králové – Hasičům často překážejí auta stojící na okrajích vozovek. Při některých zásazích ztrácejí životně důležité minuty přemýšlením, jak se na místo dostat.

FOTO: Své ano si řekli na bruslích

Hradec Králové – Hradecké letiště zažilo netradiční svatbu, první svého druhu v republice.

Další zvony budou snad ještě letos

Hradec Králové – První zvon budoucí unikátní zvonohry, která vznikne ve věži kostela kněze Ambrože, by mohl dostat další bratříčky možná už letos.

Konečně! Hradec má venkovní koupaliště

Hradec Králové – Konečně. Po letech tužeb a úvah se krajské město dočkalo odpovídajícího venkovního akvaparku. Koupaliště Flošna, jehož výstavba začala před rokem, přišlo hradeckou radnici na zhruba 350 milionů korun.

Hradec se opět stane Mekkou herců

Hradec Králové – Desítky představení různých žánrů na několika místech a v podání umělců z mnoha zemí Evropy. Šestnáctý ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů bude takový i letos.

Distribuční terminál poskytne obživu stovce lidí

Hradec Králové/Březhrad – /FOTO/ Hradec je pátým místem, kde dvě zásilkové firmy otevřely společné logistické centrum

Při muzejní noci překvapí piráti i ohňová show

Hradec Králové– Ukázky práce archeologů, dobytí budovy muzea piráty, prohlídka vodní elektrárny Hučák či nakouknutí do novostavby válečného muzea na Chlumu.

Dětí je moc, město rozšíří školku

Třebechovice pod Orebem – Stavební úpravy a vybavení objektu přijdou Třebechovice pod Orebem na 1,7 milionu korun.

Červený kříž poslal promočené Moravě pomoc

Hradec Králové – Zhruba stovku lehátek a k nim odpovídající množství přikrývek, lůžkovin a spacáků v pondělí zamířilo z Hradce na povodní postižené Ostravsko.

AUDIO: Stříbrňák chce stavět dva bazény

Hradec Králové – Koupání v přírodní vodě i v rekreačním a dětském bazénu na hlavní pláži Stříbrného rybníka. Sen? Za pár let možná skutečnost. Zatím je hotov geotechnický průzkum a existuje studie.

Dům hrůzy je tikající bombou

Hradec Králové – Krajské město obchází strach ze žloutenky. Infekční nemoc se od podzimu šíří z „ghetta“ v Kydlinovské ulici, kde bydlí především Romové. Speciální škola dokonce kvůli nemoci zrušila přípravnou třídu.

Nechanice chtějí dát do pořádku chodníky

Nechanice – Rekonstrukce chodníků. Jeden z hlavních záměrů zdejší radnice v letošním roce dostane reálnější podobu v červnu.

OBRAZEM: Žlutý kvítek pomáhá bojovat s nádory

Hradec Králové – Krajské město se stalo jedním z míst, kde se ve středu uskutečnila tradiční veřejná sbírka na boj proti rakovině.

Hvozdnická máj půjde k zemi

Libčany/ Hvozdnice – Obě sousední obce v sobotu zažijí staročeské vyvádění děvčat zakončené kácením máje.

Hradecká nemocnice pošilhává po robotovi

Hradec Králové – Fakultní nemocnice uvažuje o nákupu zařízení pro robotickou chirurgii. Případné pořízení robota má však zatím hodně úskalí, hlavně značné finanční náklady.

VIDEO: Požár vystrnadil 'pacienty' z hořícího pavilonu

Hradec Králové – /FOTOGALERIE/ “Pomoc! Zachraňte nás, tady hoří,“ ozývalo se v úterý krátce po desáté hodině z oken v šestém patře jedné z klinik fakultní nemocnice. To už k budově přijížděly hasičské vozy.

Část pacientů nemocnice čeká evakuace

Hradec Králové – Desítky hasičů, policistů i záchranářů dnes dopoledne ovlivní dění v jednom z objektů v areálu fakultní nemocnice. Kvůli požáru bude muset být evakuována část budovy s pacienty. Naštěstí jen na zkoušku.

Lidí bez práce ubylo, už druhý měsíc po sobě

Hradec Králové – /AKTUALIZOVÁNO/ Po březnu klesl počet nezaměstnaných na Hradecku i v dubnu. A dost výrazně. V Česku o tři, v kraji o šest a v hradeckém okrese o čtyři desetiny procenta.

Opravy budou dopravu komplikovat do neděle

Hradec Králové – Od počátku května trvající oprava části ulice S. K. Neumanna v Hradci Králové a s ní spojené její uzavření potrvají zřejmě do neděle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT