VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAELA HORYNOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Domov pro seniory U Biřičky se rozšíří

Hradec Králové - Radní Královéhradeckého kraje posvětili dostavbu a modernizaci Domova U Biřičky v Hradci Králové. Vybuduje se další objekt pro klienty a nové bude také vybavení interiéru.

Od opravy kiosků dalo město ruce pryč

Hradec Králové - Zchátralé secesní rotundy na Pražském mostě v Hradci Králové se rekonstrukce dočkají. Práce však nebudou pod velením investičního odboru města, jak tomu mělo být původně.

Bezpečná stezka z Vysoké se už rýsuje

Hradec Králové - Na budoucí trase „Mechu a perníku“ začaly zemní práce a připravuje se i stavba lávky, která překlene slepé rameno Labe.

Hradecké kapely zahrají v Bydžově

Nový Bydžov - Koupalištěm v Novém Bydžově se dnes ponese hudba. O program pátečního večera se novobydžovským postarají hned dvě hradecké kapely.

AKTUALIZOVÁNO

Dvě auta ve středu zaparkovala do sloupu veřejného osvětlení

Hradec Králové - Hned dvě auta ve středu v Hradci vrazila do sloupů veřejného osvětlení.

Opomíjený park s jezírkem na Slezském Předměstí se promění

Hradec Králové - Park Háječek, o jehož existenci někteří obyvatelé města nemají ani ponětí, se dočká revitalizace. V parku na Slezském Předměstí se vykácí staré a nevhodné stromy a náletové dřeviny. Poté se vysadí stromy nové.

Auto zaparkovalo do sloupu veřejného osvětlení

Hradec Králové - Řidič osobního automobilu nejspíš nezvládl jízdu po mokré vozovce, vjel na chodník a bokem vrazil do sloupu veřejného osvětlení.

Rodinné centrum zve na piknik

Hradec Králové - Rodinné centrum Pohoda ve čtvrtek od 10 hodin pořádá letní pohodový piknik pro širokou veřejnost.

Řidič usnul a zabrzdil až o plot domu. Utrpěl vážná zranění

Kratonohy - K vážné nehodě došlo v úterý krátce před 16. hodinou v obci Kratonohy. Pětatřicetiletý řidič osobního vozidla nejspíš usnul a vjel do protisměru. Následně čelně narazil do oplocení domu.

Hradecko sužuje půdní sucho

Hradecko - Tropické počasí sice vystřídaly srážky, ale sucho přírodu trápí dál.

Exmoorští poníci se budou pást jinde. Na Plachtě však zůstanou

Hradec Králové - Divocí koně, kteří se prohánějí po přírodní památce Na Plachtě v Hradci Králové, se v blízké době přeženou na hlavní pastvinu. Na Plachtě ale exmoorští poníci zůstanou.

Muzeum pořádá naučnou vycházku

Hradec Králové - Vydejte se ve středu spolu s hradeckým muzeem za poznáním zajímavého světa vodních nádrží městských parků.

U objezdu se střetla čtyři auta

Hradec Králové - Hned čtyři osobní auta se v úterý dopoledne srazila poblíž obávaného kruhového objezdu u ČKD, který je místem častých nehod.

Pádlování ve stoje prověří fyzičku

Hradec Králové - Sobota bude v krajském městě patřit vodnímu sportu, při kterém se člověk pořádně zapotí a zapojí i svaly, o kterých netušil, že je na těle má.

Jižní spojka protne oázu klidu a zeleně

Hradec Králové - Roky vyhlížená čtyřproudová silnice by měla ulevit dopravě v krajském městě. Zahrádkáře, rekreanty a cyklisty však asi nepotěší.

Z Masarykova náměstí se stává smetiště

Hradec Králové - Nepořádek vzniká kolem nových kontejnerů, do kterých se kvůli malým otvorům nevejde ani běžný odpadkový pytel.

Zámecké nádvoří zaplnily stánky s dobrotami a rukodělnými výrobky

Hrádek - Zámek Hrádek u Nechanic o víkendu opět ožil. V sobotu hned po 9. hodině dorazily na zámecké nádvoří desítky lidí, kteří si chtěli užít tradiční jarmark, ale i procházku zámkem s průvodci v dobových kostýmech.

Ke dvěma nehodám motorkářů došlo v rozmezí jedné minuty

Hradecko - Motocyklisté v sobotu před 16. hodinou bourali krátce po sobě v obcích Obědovice a Černilov.

Spadané listí a zraněný pasažér. Řidič auto zabrzdil o strom

Hradec Králové - Řidič osobního vozidla nejspíš nezvládl jízdu a s autem narazil do stromu vedle silnice. K nehodě došlo ve čtvrtek před 18. hodinou na křižovatce ulic Buzulucká a Pouchovská.

Z přímé linky do Splitu trhák není

Hradec Králové - Hradecký dopravní podnik vozí turisty do letoviska na břehu Jadranu od konce června. Novinka se dopravci zatím nevyplácí.

V Hradci hořel autobus. Díky řidiči se cestujícím nic nestalo

Hradec Králové - Autobus městské hromadné dopravy začal hořet v pátek před 19. hodinou v ulici Akademika Bedrny v Hradci Králové.

Stadion dostane finanční injekci

Nový Bydžov - Na rekonstrukci městského fotbalového stadionu v Novém Bydžově chce radnice přispět necelými třemi miliony korun. Přidělení dotace již doporučila ke schválení rada města, konečné slovo budou mít zastupitelé.

Infocentrum přiblíží Afriku

Hradec Králové - Infocentrum v pátek návštěvníky přenese z Hradce Králové přímo do Afriky. Od 16 hodin se zde koná happening s názvem Originální africké zážitky.

Plavecký bazén čeká odstávka

Hradec Králové - Plavci se budou muset na zhruba dva týdny obejít bez bazénu na Eliščině nábřeží.

Historické schodiště se kvůli rekonstrukci znovu uzavře

Hradec Králové - Památkově chráněné schodiště Bono publico v centru krajského města znovu uzavře rekonstrukce. Druhá fáze oprav začne ještě v červenci.

V Třebechovicích vznikne nový přechod a opraví se zastávka

Třebechovice pod Orebem - V třebechovické místní části Polánky nad Dědinou přibude přechod, chodník a navíc se zrekonstruuje stávající autobusová zastávka. Město si investici může dovolit díky státní dotaci, kterou získalo v minulých dnech.

Střecha knihovny láká na jógu

Hradec Králové - Podívat se na centrum krajského města z ptačí perspektivy a u toho si ještě zacvičit jógu mohou lidé ve čtvrtek na střeše městské knihovny.

Klid Malšovic nabourala nehoda dvou aut. Obešla se bez zranění

Hradec Králové - Hradečtí hasiči v úterý vyjeli k nehodě dvou aut na křižovatce ulic Mrštíkova a Štefcova v Malšovicích.

S další opravou Bona publica se začne ve druhé polovině července

Hradec Králové - Druhá etapa rekonstrukce historického schodiště Bono publico v centru města začne ve druhé polovině července. Další část oprav konečně dostala stavební povolení.

Kvůli vodě galerie otevře později

Hradec Králové - Galerie moderního umění je ve středu výjimečně otevřena až od 15 hodin, a to z důvodu přerušení dodávky vody.

Dva požáry v jeden den. Hořely kontejnery na ulici a lis na poli

Hradecko - Hradečtí hasiči v pondělí zasahovali hned u dvou požárů.

Z malých obcí mizí potraviny

Hradecko - Hypermarkety a diskonty vyhánějí z obcí obchody. Lidé bez aut jsou často odkázání na své blízké.

Strážníci si při festivalu posvítili na taxikáře. Tři dopadli špatně

Hradec Králové - V průběhu hudebního festivalu Rock for People zkontrolovala městská policie přes dvě desítky řidičů taxislužby. Ze zkontrolovaných řidičů se hned tři dopustili přestupku.

Prádelna jako z Hollywoodu je už i v Hradci

Hradec Králové - První samoobslužnou prádelnu v krajském městě otevřeli koncem května. Šetří pračku i čas.

Nehody dvou cyklistů krátce po sobě. Jeden z nich byl opilý

Hradecko - Hned ke dvěma nehodám cyklistů došlo v pondělí kolem 17. hodiny.

Kromě nehod vyrazili hasiči i k unikajícímu plynu

Hradecko - Ani poslední červnová středa nebyla výjimkou a hasiči měli tradičně napilno.

Divadelní soubor dětí s vadami sluchu slaví dvacáté narozeniny

Hradec Králové - Hradecké Divadlo Beze slov, které je jedinečné nejen v republice, ale i celé Evropě, letos slaví dvacáté narozeniny. Divadelní soubor, který funguje při škole Štefánikova v Hradci Králové pro děti s vadami sluchu, pojal oslavy pracovně.

Autobus poprvé vyrazí z Hradce přímo do chorvatského letoviska

Hradec Králové - V pátek poprvé vyjede přímá linka autobusu z Hradce Králové až do přímořského Splitu v Chorvatsku.

Děravé Velké náměstí se opraví. Ale jen provizorně

Hradec Králové - Na kompletní rekonstrukci bude Velké náměstí v Hradci Králové čekat dál.

První tomograf získala fakultní nemocnice už před čtyřiceti lety

Hradec Králové - Hradecká fakultní nemocnice si na konci června připomíná čtyřicet let od pořízení úplně prvního počítačového tomografu (CT) v tehdejším Československu.

Dítěti se zasekla noha ve dveřích do lázní. Zasáhnout museli hasiči

Hradec Králové - Hasiči nekrotí jen požáry a nevyprošťují zraněné z havarovaných aut, ale dokážou pomoci i při méně závažných, ale stejně svízelných situacích.

Oprava secesní rotundy nabrala zpoždění

Hradec Králové - Kiosek na Pražském mostě měl být zrekonstruován do 25. června, kvůli novým požadavkům památkářů se oprava o týden prodlouží.

Při krádeži se zapotil. Z fontány odnesl skoro čtyřicetikilové rošty

Hradec Králové - Z fontány na Baťkově náměstí v Hradci Králové někdo v noci ze čtvrtka na pátek ukradl tři rošty. Pozoruhodné je, že každý bronzový rošt váží 36 kilogramů, zloděj se tedy při krádeži nejspíš pořádně zapotil.

Opilá žena skončila v nemocnici. Domlouvat jí museli i strážníci

Hradec Králové - Na alkoholem posilněnou ženu musel personál jednoho z barů v centru města ve čtvrtek večer zavolat městskou policii.

Divadelní festival začal ve velkém stylu

Hradec Králové /FOTO/ - Festivalový víkend přinese mnoho divadelních lákadel, například premiéru hry Faust, Divoké historky či Bratry Karamazovy.

Z kamionu spadl tunový náklad. Na dvě hodiny zablokoval okruh

Hradec Králové - Ačkoliv obávaná rekonstrukce okružní křižovatky Na Kotli ještě nezačala, řidiči na Gočárově okruhu už nyní ztrácejí trpělivost v nekonečných kolonách.

Srdce Hradce začíná tepat divadlem

Hradec Králové - Oblíbený festival Divadlo evropských regionů startuje už v pátek. První den přinese hru z Kosova, obří loutky i brněnské komiky.

Odborníci si posvítí na nádory prostaty

Hradec Králové - Odborníci zájemcům odpoví na otázky týkající se nádorů prostaty.

Galerie pořádá výstavu o Paříži

Hradec Králové - Galerie moderního umění ve čtvrtek přenese Hradečany rovnou do hlavního města Francie. Pořádá totiž vernisáž výstavy s názvem Paříž krásná a inspirující.

Park u nemocnice se přejmenuje

Hradec Králové - Park u staré nemocnice dostane zpět svůj původní název, a to Vonešovy sady. Změnu podpořila rada města, příští týden ji ještě budou schvalovat zastupitelé.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT