VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAELA HORYNOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidé krmí divoké koně, ohrožují tím jejich životy

Hradec Králové/Jaroměř - Zákaz nezákaz. Lidé divoké koně v Hradci i Josefově krmí, ačkoli je to může zabít. Jedna žena navíc do výběhu pustila psa. Prý aby se proběhl.

Městské lesy zpestří interaktivní stezka se siluetami zvířat

Hradec Králové - Hradecké městské lesy na jaře ozvláštní interaktivní stezka. Stezku siluet budou tvořit makety zvířat, které v městském lese žijí, a naučné tabule s informacemi o ptácích.

Kukleny souží příliš rušná Pražská třída

Hradec Králové - Pražskou třídu má zklidnit rekonstrukce. Místní však už slibům města nevěří.

Archeopark se zaměří na cestování

Všestary - Cestování, kořistnické a obchodní výpravy i rozsáhlé migrace byly běžnou součástí života pravěkých lidí. Jak tyto cesty ovlivnily jejich život? A jak moc ovlivnily další historický vývoj?

Kavárna pořádá Lublaňské dny

Hradec Králové - Slovinsko nejsou jen hory a jezera. V přímořském státu bývalé Jugoslávie je možné nalézt i kvalitní pražírny kávy. Kávu ze slovinských pražíren mohou lidé ochutnat v pátek a v sobotu v Café Na kole.

Již po patnácté se hudba ponese zámeckou kaplí ve Smiřicích

Smiřice - Kvalitní hudba v barokních prostorách zámecké Kaple Zjevení Páně. To jsou Smiřické svátky hudby. Letos se mezinárodní festival koná již po patnácté.

Přednáška zavede do první republiky

Hradec Králové - Jak se podnikalo za první republiky a jaké věděcké objevy toto období přineslo? Dobou první republiky ve středu zájemce provede Šimona Šimonová.

Čistěves slaví 130 let čtenářského spolku. Oslavy začaly plesem

Čistěves - Sto třicáté výročí čtenářského spolku letos slaví malá obec Čistěves. První akcí na oslavu výročí byl sobotní knihovnický bál.

Vstup na Nový Hradec se promění, možná přibude i cyklostezka

Hradec Králové - Část ulice Brněnská by v budoucnu měla dostat novou tvář. V současnosti vzniká studie na posouzení prostoru mezi zastávkou Zvonička a novohradeckým kostelem svatého Antonína.

Biskup se setkal s nemocnými

Hradec Králové - Biskup Jan Vokál v pondělí zavítal do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Hradeckou nemocnici navštívil při příležitosti Světového dne nemocných, který každý rok připadá na 11. únor.

Hazardní dilema: Peníze vs. zdraví

Východní Čechy /TÉMA DENÍKU/ - Východočeské radnice k regulaci hazardu přistupují rozdílně. Plošný zákaz leckde odmítají, jinde automaty vymýtili.

Do nové památky zatéká. Díky opravě se vile vrátí střešní terasa

Hradec Králové - Do prvorepublikové vily architekta Oldřicha Lisky, která se minulý týden stala kulturní památkou, zatéká. Proto se plánuje oprava střechy budovy ve Střelecké ulici.

Na masopust i v krajském městě

Hradec Králové - Masopustní veselí v sobotu vypukne v hradeckém Novém Adalbertinu.

Domov U Biřičky kvůli chřipkové epidemii zakázal návštěvy

Hradec Králové - Epidemie chřipkových a respiračních onemocnění zavírá nemocnice i domovy pro seniory. Od sobotního dne je pro návštěvy uzavřený i hradecký Domov U Biřičky.

Vyklizené muzeum láká na český film

Hradec Králové - Filmové pátky v Muzeu východních Čech v Hradci Králové v pátek pokračují projekcí filmu Kantor ideál.

Na velké vize nejsou peníze. Chátrající Katovna hledá nového majitele

Hradec Králové - Z kulturní památky přitom mělo vzniknout muzeum hrdelního práva či dobová krčma.

Kromě Valentýna se bude oslavovat i darování knih

Černilov - Místo květin a bonboniéry knihu. Nejen zamilovaní budou ve středu 14. února slavit, na svátek svatého Valentýna připadá i Mezinárodní den darování knih.

Přednáška řekne, jak přejít Kavkaz

Hradec Králové - O tom, jak zvládnout přejít pěšky Kavkaz, ve čtvrtek od 17 hodin povypráví Viktorka Hlaváčková ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. Přednáška se uskuteční v konferenčním sále.

S přemostěním Labe u Aldisu se začne snad koncem roku

Hradec Králové - Lávka, která překlene Labe a spojí tak Smetanovo nábřeží s protějším břehem, stále čeká na stavební povolení. Platné územní rozhodnutí má již od loňského března, předpokládalo se proto, že se s přemostěním řeky začne už v první polovině letošního roku.

Nemocnice zakazují návštěvy pacientů

Hradecko - Návštěvu svých blízkých v nemocnicích musejí lidé odložit. Od středečního dne platí plošný zákaz návštěv pacientů hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Návštěvy ve středu zakázala i Nemocnice Nový Bydžov.

Chodci a cyklisté si oddychnou. Stezka propojí Pouchov s Pileticemi

Hradec Králové - Obyvatelé severu Hradce už roky volají po stezce, která by Piletice a Rusek propojila se zbytkem města. Pěší a cyklisté se zatím musí do města dostávat po rušné silnici a riskovat mezi automobily. Blýská se ale na lepší časy.

Díry v silnici a soudní tahanice. Malšovická ulice Zámostí čeká na rekonstrukci

Hradec Králové - O podobu ulice se místní hádali roky. Nakonec vyhraje kompromis.

Noclehárna na letišti hlásí plno. Ale další lidi neodmítne

Hradec Králové - Letiště přes zimu otevírá své brány lidem bez domova.

Koná se komentovaná prohlídka muzea

Hradec Králové - Ve středu od 18 hodin můžete navštívit komentovanou prohlídku budovy Muzea Východních Čech v Hradci Králové s kurátorkou Markétou Pražákovou.

Zázemí pro odlehčovací službu čeká na stavební povolení

Hradec Králové - Objekt v hradecké Honkově ulici dlouhá léta obývali bezdomovci a narkomani. V budoucnu by tam mělo vzniknout zázemí pro odlehčovací službu.

Stačí klik a zvíře v útulku se má líp

Hradec Králové - Jak jediným klikem na webové stránce naplnit misku zvířeti v útulku? To v úterý zájemcům prozradí zakladatelka projektu Click and Feed aneb Klikni a nakrm Martina Hřebíková.

Stromy a vůně dřeva. Nové sídlo Lesů ČR se začne stavět příští rok

Hradec Králové - Ředitelství Lesů České republiky zná svou podobu už rok, brzy začne vize nabývat skutečných obrysů. Unikátní dřevostavba v záplavě zeleně by se měla začít stavět už příští rok v dubnu.

Školu ve Všestarech poženou o patro výš. Přibude i výtah

Všestary - Základní škola ve Všestarech se brzy rozroste o několik odborných učeben. Do stávající budovy se ale učebny už nevejdou, proto se škola dočká nástavby.

Opravu zbrzdil havarijní stav kanalizace

Hradec Králové - Rozkopané náměstí Hradečanům stále znepříjemňuje život. Úprava kanalizace a vodovodu měla být přitom v křižovatce u galerie dokončená už na konci listopadu.

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko /POZVÁNKY/ - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT