VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL NEDBAL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na zemi umíral muž. Řidič od nehody ujel

Hradecko - Víkend se opět tragicky zapsal do statistik nehod na silnicích. V sobotu krátce před půlnocí zažila šok cyklistka projíždějící po silnici v obci Prasek na Královéhradecku. Na silnici totiž ležel zraněný muž.

V Jeníkovicích „objevili“ kouzlo cihelny

Jeníkovice - Malá obec Jeníkovice nedaleko Třebechovic pod Orebem se pyšní kostelem sv. Petra a Pavla. V nedávné době však místní znovuobjevili i kouzlo takzvané Ludvíkovy cihelny, která patří mezi unikátní stavby svého druhu v královéhradeckém regionu.

Kanoisté bez pádel. Do loděnice se jim vloupal zloděj

Třebechovice pod Orebem /LINKA 112 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Dychtivý zloděj, nebo vodák bez náčiní? Třebechovičtí policisté od poloviny tohoto týdne řeší krádež v prostorách místní třebechovické loděnice.

Všestarský archeopark poodhalí tajemství bronzu

Všestary - První podzimní tematický víkend ve všestarském archeoparku právě přichází. Po oba víkendové dny se může veřejnost seznámit s tím, jaký význam hrál pro naše dávné předky objev bronzu, tedy slitiny mědi a cínu.

Černigov zachrání už jen zázrak

Hradec Králové - Snaha zastánců hotelu vyšla naprázdno. Pádu „legendy“ nic nestojí v cestě.

Studenti ukázali, že hendikep nevadí

Hradec Králové - V rámci Mezinárodního dne neslyšících, který se tradičně koná třetí zářijovou sobotu, uspořádali studenti a žáci královéhradecké Štefánikovy školy takzvaný Odpolední piknik mladých neslyšících. Smyslem středeční akce bylo propojit světy neslyšících a slyšících, avšak též ukázat, že pokud člověk má vůli a šikovné ruce, život se ztrátou sluchu nemusí mít nepřekonatelné bariéry. Studentský piknik se konal v odpoledních hodinách u futuristického zmrzlinového baru v Lipkách, jehož jsou studenti autory.

Nabízel nablýskané fasády. Zákazníky však obral o sta tisíce

Hradecko - Nabízel lidem opravy fasád a zateplení domů. Vybrané zálohy však šly do vlastní kapsy 36letého muže z Táborska. Samozřejmě se ani neobtěžoval zaplatit smluvní penále.

Zastávky prochází milionovou proměnou

Hradec Králové - Nejenom řidiči, ale i obyvatelé krajského města, kteří využívají městskou hromadnou dopravu, se musí mít na pozoru. A to minimálně do desátého října.

Ohrozil kamion a z místa nehody ujel. Policie po řidiči pátrá

Hradecko - Policisté pátrají po řidiči bílého osobního vozidla, který v pondělních brzkých odpoledních hodinách jel od obce Dolní Přím na Lubno.

Na dešťovkové dotace dosáhnou desítky lidí

Královéhradecko - Sucho a nestabilní hladina spodních vod trápí mnoho oblastí napříč celou republikou. V návaznosti na nepříliš příznivý výhled stavu jak spodních vod, tak klesajících hladin vodních ploch obecně, odstartovalo ministerstvo životního prostředí před několika dny druhé kolo dotací s názvem Dešťovka.

Včelaři opět bojují s morem včelího plodu. Kvalitu medu to však neovlivní

Hradec Králové - Veterináři našli další ohnisko moru včelího plodu. Tentokrát ve Vysoké nad Labem.

Fotbal se odkládá. Na hřišti úřadují bagry

Hradec Králové - Sportovní areál hradeckého oddílu TJ Slavia jako by byl prokletý. Alespoň tedy hřiště s umělým trávníkem. Po několikaletých eskapádách s jeho proměnou se otevření znovu odkládá.

Kominík vybral statisíce. Jenže komíny zůstaly nevymetené

Hradec Králové - Až pět let za mřížemi hrozí 38letému muži, který za příslib kominických prací vybíral od svých klientů tisícové zálohy. Svoji práci však nikdy i přes sliby neodvedl.

Suzi Quatro zahraje na Výravě

Výrava /ROZHOVOR/ - Americká zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro se svou skupinou vystoupí v pátek ve Výravě na jediném koncertu v tomto roce v České republice, a to společně se skupinami Olympic a Turbo v rámci ukončení jubilejní dvacáté sezony letního parketu.

Zajímavou výstavu doplnilo muzeum vydáním knihy

Hradec Králové - Výstava nazvaná Velká vizita!, která mapuje vývoj medicíny na území krajského města, potrvá v Muzeu východních Čech v Hradci Králové do 5. listopadu.

Opravená galerie míří do dobré společnosti

Hradec Králové - Galerie moderního umění v Hradci Králové zažívá úspěšný příchod podzimu.

Lízátka padnou. Radnice vybrala firmu na demolici

Když se poprvé v roce 1975 rozsvítila, stala se "lízátka" nad hradeckým fotbalovým stadionem jedním ze symbolů města. Teď však musí ustoupit modernizaci stadionu, nad kterým přes 40 let drží ochrannou ruku. První stožáry půjdou k zemi příští rok místo toho postaví jejich menší a úspornější variantu.

Na Benešovku se vrhnou dělníci

Hradec Králové - Radnice plánuje v nejbližších dnech dílčí opravy na královéhradecké Benešově třídě.

Na první kroky školáků dohlíží policie

Hradec Králové - Dobře se rozhlédnout. Na tuto zásadu i při přecházení silnice po přechodu by neměl zapomenout nikdo. Na začátku školního roku však pro jistotu dohlížejí zejména na děti policisté v celém kraji.

V loterii potkan sice nevyhrál, ale svobodu si vysloužil

Hradec Králové - Na městskou policii se v neděli v poledne obrátila pracovnice jedné ze sázkových kanceláří v centru města s prosbou o odchycení potkana, který vběhl do jejich provozovny.

Matka se nezdráhala poslat krást svého nezletilého syna

Hradec Králové - O víkendu řešili hradečtí strážníci případ krádeže v obchodním domě, ve kterém figurovala matka se svým nezletiletým synem.

Klicperovo divadlo letos vsadilo na šťastnou sedmičku

Hradec Králové - V září pozve Klicperovo divadlo po letní přestávce své diváky opět do hlediště. A na jevišti se postupně odehraje sedm premiér.

Výstavba nové trasy získala povolení

Hradec Králové - Projekt, který počítá s rozšířením trolejbusů, dostal od stavebního úřadu potřebné razítko.

Kvůli počasí se k zemi poroučely stromy

Hradec Králové - První zářijový den přinesl i prudkou změnu počasí, která potrápila hasiče a technické služby. Pod tíhou vody a větru se lámaly a padly stromy.

Výstavbě nového stadionu už téměř nic nestojí v cestě

Hradec Králové - Zásadní proměna fotbalového svatostánku je na spadnutí. Projekt získal důležité stavební povolení.

Počasí přináší sucho. Některé hladiny řek mírně klesají

Královéhradecko - Nedostatek vydatnějších srážek se opět podepisuje na poklesu povrchové vody.

Královnu opět přivítají slavnostmi

Hradec Králové - V centru kulturní pozornosti budou o nadcházejícím víkendu v krajském městě již po šestnácté Slavnosti královny Elišky.

Centrum Hradce přivítalo veterány

Hradec Králové – V rámci 17. Hradecká veterán rallye, která odstartovala v pátek, se automobilové a motocyklové „legendy“ při svém víkendovém přátelském poměřování sil zastavily i v srdci krajského města.

Závěr léta patří v Hradci i závodům v parkuru

Hradec Králové - Ve dvanácti disciplínách soutěžili milovnici koní a sportu od pátku do neděle v rámci jedenáctého ročníku Grand Prix Hradce Králové v Malšovicích.

Posudky nejsou nezávislé, říká zastánce aleje Bohdan Samek

Hradec Králové - Spolek Kaštanka už dlouhou dobu bojuje proti vykácení dvouřadé jírovcové aleje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení