Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VAŇOUS

Petr Vaňous / Krkonošský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Krátce z Hradecka: Jak se žije lidem v Novém Bydžově?

Nový Bydžov, Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V úterý odstartoval průzkum spokojenosti občanů se životem v Bydžově a spokojenosti občanů s úrovní poskytovaných služeb městským úřadem.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Opatovice dají stopku řidičům

Východní Čechy - Opatovice zakáží průjezd obcí. Řidiči musí hledat objížďky.

Hokejové derby jinak. Hole zkříží magistráty

Hradec Králové - Před hokejisty Hradce a Pardubic změří své hokejové síly i magistráty.

Nemocnice „vyžene“ doktory mimo areál. Jejich místa dostanou pacienti

Hradec Králové - Malý krůček pro doktory, ale o to větší, i když jen kosmetický, krok pro pacienty. Tak by se dalo parafrázovat spojení hradecké fakultní nemocnice s Univerzitou Hradec Králové, která zdravotnickému zařízení poskytla část svého parkoviště u silničního okruhu.

V Sukových sadech vyrostla knihobudka

Hradec Králové - Čekáte na ratolest, které za chvíli skončí hodina v Základní škole Habrmanova, nebo si jen chcete zpříjemnit posezení v Sukových sadech? Tak právě pro vás tu v minulých dnech „vyrostla“ nová knihobudka.

Ohyzdné hradecké „schody“ dostanou nový hotelový háv

Hradec Králové - Takřka čtvrt století hyzdí tvář centra města panelová ruina, která měla sloužit jako sídlo krajské odborové rady.

Do Hradce se příští rok vrátí pomník legionářů

Hradec Králové - Už osm dekád let zeje malý palouček u Gayerových kasáren prázdnotou. A asi už jen málo pamětníků ví, že tu kdysi stával pomník padlých legionářů ze 4. pěšího pluku Prokopa Velikého.

Malovaný chodník a dětský motosraz

Hradec Králové - Rodinné centrum Pohoda v sobotu od 14 do 17 hodin ve svém malšovickém sídle pořádá tradiční akci Malování na chodník a dětský motosraz.

Město sní o nové ledové ploše. Našlo pro ni i místo

Hradec Králové - Magistrát chce vystavět nové kluziště.

Studenti na pirátské vlně aneb Volby nanečisto

Hradec Králové - Místo boje o poslanecká křesla je zatím více zajímají Hry o trůny. Politika je míjí a navíc nemají ani pravomoc vhodit svůj hlasovací lístek do urny. Není jim totiž 18.

Dlabáček, Rambousek a Krbec osiřeli. Odešel Vladimír Renčín

Východní Čechy, Hradec Králové - Zemřel Vladimír Renčín. Výtvarník, karikaturista, ilustrátor. Odešel po dlouhé nemoci ve středu odpoledne. Bylo mu 75 let.

Flošna zažila jednu z nejhorších sezon a opět uvažuje o zastřešení

Hradec Králové - Jako jednu z nejhorších sezon od otevření v roce 2010 hodnotí vedoucí hradeckého koupaliště Flošna Jan Konvalinka tu právě skončenou.

Školy dostanou desítky milionů

Hradec Králové - Nové počítačové sítě, moderní učebny odborných předmětů a kompletní bezbariérový přístup pro všechny žáky ve škole. Takto stručně by se dala popsat první část investic ve výši 101 milionů korun, které do svých základních škol připravuje město Hradec Králové pro příští rok.

Dostanou Hradečtí nové parkhausy? Město o nich rozhodne na jaře

Hradec Králové - V blízkosti hradecké fakultní nemocnice a u polikliniky na Slezském Předměstí by do několika let mohly vyrůst nové parkovací domy.

Hradecké obchodní zóny propojí nová silnice

Hradec Králové - Již příští rok má vzniknout spojnice Tesca s Makrem.

Přibudou nové parkovací domy?

Hradec Králové - Hradečtí radní budou v úterý posuzovat možnost výstavby nových parkovacích domů ve městě. Ty by měly odlehčit hlavně zdravotnictví.

Vůni benzínu prvorepublikové pumpy vystřídá aroma kávy

Hradec Králové - Kavárenský řetězec vdechne nový život léta opomíjené prvorepublikové benzínové stanici u výpadovky na Jičín.

Moderní centrum dostane plnou výbavu

Hradec Králové - Projekt plánovaného Centra přírodovědného a technického vzdělávání bude pokračovat v jeho plné verzi.

Sportovní den s městskou policií

Hradec Králové - Městská policie Hradec Králové ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra zve ve středu všechny na 9. ročník přátelského sportovního klání hradeckých základních škol.

Stávka profesorů? Zatím se odkládá a univerzita učí

Hradec Králové - Černý scénář se nenaplnil. Hradecká univerzita se otevřela studentům.

Indický rock pod taktovkou Bollywoodu roztančil Hradec

Hradec Králové - Pondělní ráno na hradeckém Velkém náměstí spíš než pracovní ruch před natáčením filmu připomínalo sympozium meteorologů. Kdo z filmového štábu mohl, ten v ruce držel telefon a na displeji sledoval vývoj počasí nad Hradcem.

Auf Wiedersehen, západní tribuno

Hradec Králové - Pondělní podvečerní mač mezi hradeckými fotbalisty a 1. FK Příbram neuzavře jen 9. kolo Fortuna národní ligy, ale i jednu kapitolu hradeckého fotbalového stánku.

Horská kola změní dopravu v centru města

Hradec Králové - Ve čtvrtek se v centru Hradce Králové pojede tradiční exhibice horských kol Gočárovy schody. Závod se připravuje na odpoledne ve státní svátek, kdy je hustota dopravy nižší než v běžný pracovní den, i tak musí řidiči a obyvatelé města počítat s dopravním omezením a změnami na linkách hradecké městské hromadné dopravy na vnitřním městském okruhu.

Kdo dostaví D11? Zájem má Eurovia či Porr. Firmy jsou hluboko pod cenu ŘSD

Hradec Králové - Čtrnáct firem se ŘSD přihlásilo do výběrového řízení na dostavbu dvou úseků dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře.

Objev hradeckých vědců: Nasytí neznámá lupina lidstvo?

Hradec Králové - Doposud vládnou českým polím žluté květy řepky olejky. To by se však do budoucna mohlo změnit a na úrodné půdě by mohli zemědělci pěstovat rostlinu, která má proti řep-ce daleko větší význam – lupinu.

Au! Parkování v Auparku zabolí

Hradec Králové - Zklamání, rozčarování a naštvanost. Takové pocity kolují v žilách lidí bydlících v okolí hradeckého Auparku. Důvodem je městem odtajněný ceník parkovného v obchodním centru pro rezidenty. To činí 490 korun za měsíc.

Hrádek ukázal svoji elektrohistorii

Nechanice - Do elektrické historie se o víkendu vydali návštěvníci neogotického zámku Hrádek u Nechanic.

Autoři pokřtí medvědího nešiku

Hradec Králové - Bývalé silo u hradeckého nádraží znovu ožívá. V otlučené krabici od bot se tu ocitá medvídek Wrr, který v tomto industriálním skvostu nalézá továrnu na knihy. Když se do jedné z nich začte, je doslova vtažen do příběhu a stává se součástí děje.

Vize uzlu u Grandu se zamotává

Hradec Králové - Ještě se ani nekoplo do země a už má přestavba Grandu odpůrce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení