VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADOVAN SÁL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

U hořické závodní trati přibude další pomníček

Hořice - Nejoblíbenější evropský přírodní okruh poznamenala v neděli další tragická událost.

Smlouva o spolupráci mezi Jičínem a nadačním fondem

Jičín - Včera ráno byla na jičínské radnici podepsána starostou Martinem Pušem a předsedou správní rady Nadačního fondu Jičín – město pohádky Jaroslavem Veselým smlouva o spolupráci při spolupořadatelství a organizaci každoročního tradičního týdenního festivalu Jičín – město pohádky (JMP).

Soutěž břišních tanců

Jičín/Hradec Králové - Taneční škola Sidonie pořádá 4. ročník soutěže o nejlepší břišní tanečnici Miss belly dance.

Bez daktyloskopie to nejde

Jičín - O tom, že daktyloskopie, jedna z nejstarších používaných metod při vyšetřování trestných činů, je nepostradatelnou, není třeba pochybovat ani v současné moderní době

Jičínská "průmyslovka" silně modernizuje

Jičín - O jarních prázdninách byl slavnostně představen nový projekt jičínské průmyslové školy, který by měl umožnit studentům školy vytvořit takové technické zázemí, které bude posílením praktické složky výuky.

Co podniknout o jarních prázdninách v Jičíně

Jičínsko - O jarních prázdninách na Jičínsku můžete jít plavat, bruslit, či lyžovat, nebo navštívit místní kino.

Pilař se Čtvrtkem se sejdou v galerii

Jičín - Jedním z nových turistických lákadel se má stát stálá expozice pojmenovaná Rumcajsův svět, kterou chce město vybudovat v prostorách dnešní Galerie Václava Čtvrtka a Radka Pilaře.

Úspěšná sezona na Humprechtu

Sobotka - Přestože letos navštívilo zámek Humprecht, který je v majetku města Sobotky, 28 tisíc hostů, což je o šest tisíc méně než vloni, hodnotí kastelánka sezonu jako úspěšnou. Všeobecně návštěvnost poklesla o pět až šest tisíc. Nyní je objekt uzavřen, ale po předchozí domluvě nic nebrání jeho návštěvě.

Hořický svátek jazzu ukončily hvězdy první velikosti

Východní Čechy - Hořicím mohou jiná města závidět, že mají Jana Sezimu a ten že umí získat jazzmeny a sponzory.

Krásné a teplé počasí přálo psům, závodníkům i publiku

Jičín - Šestý ročník závodu psích spřežení O pohár starosty města Jičína se konal o víkendu pod kopcem Zebínem

Po roce další vražda

Nová Paka - V pondělí došlo kolem 17.30 hodin k závažnému trestnému činu vraždy místního třiašedesátiletého muže, který byl usmrcen v místě svého trvalého bydliště.

Jiří Lábus je patronem pohádkového festivalu

Jičín - V úterý 9. září byl pod názvem Když se čerti rojili zahájen 18. ročník festivalu Jičín – město pohádky. Pod záštitou Literární akademie Josefa Škvoreckého a Rady Královéhradeckého kraje se koná až do neděle 14. září.

Smrt v Úlibicích na Jičínsku

VÝCHODNÍ čECHY - Tragickou nehodu v čtvrtek ráno nepřežil spolujezdec, řidič utrpěl vážné zranění

U Sobotky jsou tanky

Sobotka - Najít filmaře, kteří v Českém ráji točí film Operace Dunaj, nebylo lehké. Na předem ohlášených místech nebyli. Deníku pomohl sobotecký policista, který navedl přímo do centra natáčení, pár kilometrů v polích za Humprechtem. Polský režisér Jacek Glomb zde točí několik záběrů do filmu vznikajícího podle jeho scénáře.

Brada má nového občana Bradíka

Brada/ -Oslavy 750 výročí vzniku obce zahájil starosta Jiří Ticháček osmnáct minut po osmnácté hodině v pátek připomínkou toho co se místním v poslední době podařilo vybudovat.

Benefiční festival v Nové Pace

Nová Paka - Krátce po ukončení loňského prvního ročníku benefičního festivalu Klášter žije, který pořádalo občanské sdružení Život bez bariér, byli pořadatelé trochu roztrpčeni nad jeho výsledkem a vyjádřili pochyby, zda se akce ve stejném rozsahu ještě někdy uskuteční.

Šrámkova Sobotka začala

Sobotka - Sobotním prologem začal dvaapadesátý ročník Šrámkovy Sobotky, kulturního festivalu zaměřeného na český jazyk, řeč a literaturu. Týdenní akce patří k nejstarším svého druhu u nás. Každý ročník má své ústřední téma. Tím letošním je literatura pro děti a její čtenáře.

V Hořicích byla zahájena výstava Kámen Hořice 2008

Hořice - Ve čtvrtek byla slavnostně otevřena šestá mezinárodní výstava kamene, kamenických výrobků, strojů, nářadí a technologií. Zájemci ji najdou v areálu Střední průmyslové školy kamenické a sochařské.

Tragedie u Vokšic mohla mít ještě horší konce

Jičín - Neštěstí, které se stalo v pondělní podvečer ve Vokšicích, jenom shodou náhod nedopadlo hůře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT