VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA SKŘIVANOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Z muzea mizely věci. Kradla je ostraha...

Hradec Králové - Pořídil si klíč od kanceláří depozitáře, tajně se vplížil dovnitř a ukradl tablet. Druhý nechal ležet na stole, ale vymazal z něj alespoň všechna data. Z takových činů obvinili policisté třicetiletého muže z Hradce, který v srpnu pracoval jako ostraha Muzea východních Čech.

Sousedský bazar se nevzdává

Hradec Králové - Bazar na konečné trolejbusu v hradeckých Malšovicích vydržel pouhý měsíc - neměl povolení, a tak ho město nechalo odstranit. Autorka projektu nyní chystá velký návrat.

Pracovnice hospicové péče: 'Odchod člověka je pro nás smutnou událostí'

Hradec Králové - Prožít poslední dny doma a bez bolesti, rozloučit se s rodinou a svými blízkými. Takovou možnost mají klienti Domácí hospicové péče Oblastní charity Hradec Králové. Jak vypadá běžný den pracovníků této služby?

Restaurátoři zkoumají historické fresky v kapli v obci Dolní Přím

Dolní Přím - Mohla by to být jen obyčejná vesnička nedaleko Nechanic. Dolní Přím má ale za sebou velmi bohatou historii, kterou dnes připomíná například barokní zámek a vojenský hřbitov z Prusko-rakouské války v roce 1866.

V Hradci příští rok rozkvetou tisíce nových krokusů i tulipánů

Hradec Králové - Na jaro se město chystá už na podzim. Technické služby čile vysazují nejen nové cibulky.

Pecha Kucha Night se v Hradci koná už popáté v řadě

Hradec Králové - Promítnout přesně 20 snímků a o každém poutavě mluvit přesně 20 vteřin a ani o chvíli déle. Na takovém principu vystupují řečníci na oblíbené akci Pecha Kucha Night, která se ve středu 21. října ve 20.20 hodin v hradeckém kině Bio Central odehraje už popáté v řadě.

Po tvůrci hanlivých vzkazů se nadále pátrá

Hradec Králové - Je to už více než dva týdny, co se na několika budovách v Hradci Králové objevily útočné nápisy napadající krajského zastupitele Vladimíra Dernera. Některé stále ještě nezmizely.

Nabídněte vánoční stromy. Radnice hledá vysoké jehličnany na tradiční výzdobu

Hradec Králové - Jeden na Masarykovo náměstí, jeden na Velké a jeden na náměstí 28. října. Celkem tři vzrostlé jehličnany na vánoční svátky shání hradecká radnice. Několik nabídek už přišlo, technické služby ale stále ještě nemají vybráno a žádají o další tipy.

Přípravy na výročí bitvy: Chystá se ples, divadlo i odhalení pomníku

Hradecko - Před 150. lety utrpěla rakouská armáda drtivou porážku od Prusů v Bitvě u Hradce Králové. V krvavé řeži tehdy padly tisíce vojáků. Největší bitvu na území Česka  připomenou desítky akcí.

Lesem zavoněl dančí guláš i dobroty z hradeckého kapra

Hradec Králové /FOTO/ - Opět po roce zavítaly do královéhradeckých lesů stovky lidí na Den lesní techniky.

Jazzový maraton přilákal do ulic, barů a sálů dva tisíce lidí

Hradec Králové /FOTO/ - Mezinárodní festival Jazz Goes to Town se v sobotu rozloučil s hradeckou scénou. Organizátoři si průběh chválí.

Sbírka potravin se blíží, charita hledá dobrovolníky

Hradec Králové - V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Řeč je o Národní potravinové sbírce, která se 21. listopadu koná v Hradci Králové a dalších městech u nás.

Honkova ulice prokoukne: Zpustlý dům nahradí odlehčovací služba

Hradec Králové - Lidem v sousedství Honkovy ulice v Hradci po letech svítá naděje, že se konečně zbaví dvou zpustlých budov, které se staly oblíbeným cílem bezdomovců a narkomanů.

Hradec Králové - nejkrásnější pevnost v monarchii

Hradec Králové - Jak vzniklo kolem Hradce opevnění? Co velkolepé stavbě předcházelo a jaké budovy díky ní ve městě vyrostly? Přesně na tyto otázky odpovídá nová výstava Muzea východních Čech Pevnost Královéhradecká. Její načasování není náhodné - bastionová pevnost se totiž začala stavět přesně před 250 lety.

Jazzový festival míří do finiše

Hradec Králové /FOTO/ - Zaplnit hospody i koncertní sály. Přesně to se podařilo kulturní neziskovce kontrapunkt, která ve východočeské metropoli od úterý pořádá pětidenní mezinárodní festival Jazz Goes to Town.

Šlechtová: Za rok přijedu do Hradce znovu. Na kole a po Labské stezce

Hradec Králové - Královéhradecký kraj je osmý v pořadí, kam během svých pracovních návštěv zavítala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají celý rok

Hradec Králové - Tříkrálové koledování nese své plody po celý rok. Co všechno se za peněžní dary podařilo Oblastní charitě Hradec Králové pořídit a jak hodlá naložit s finančními příspěvky v následujícím roce?

Demolice hotelu Černigov se opozdí

Hradec Králové - Plánovanou demolici legendárního královéhradeckého hotelu Černigov provázejí další problémy.

Dny pro Izrael přivítají generála i kapelu z Tel Avivu

Hradec Králové - Podpořit česko-izraelské vztahy a připomenout kulturu a bohatou historii židovského národa. Přesně to si za svůj cíl od 5. do 13. října vytyčily Dny pro Izrael. Křesťanské centrum Sion je v Hradci pořádá už 19. rokem.

Oblíbené obory? Kadeřnice či fotograf. Žáky zajímá i doprava

Hradec Králové - Přezout pneumatiku, zapojit správně elektrické kabely nebo si vyzkoušet nalakovat kapotu jako pravý autolakýrník. V takových disciplínách soutěžili v pátek žáci 8. a 9. tříd na hradecké střední odborné škole a učilišti Vocelova.

Kácení u řeky Orlice? Odloženo...

Hradec Králové - Povodí Labe nedostalo potřebné povolení ke kácení u řeky Orlice. Podnik důležitý dokument nezískal kvůli rozhodnutí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Pily se tak během letošního roku do stoletých listnáčů zřejmě již nezakousnou, kácení se odkládá na neurčito.

Jehličnany u Třebechovic jdou k zemi. Napadl je žrout lýka

Hradecko - Je dlouhý jen několik milimetrů, přesto patří mezi naše nejznámější škůdce. Řeč je o lýkožroutovi, s jehož přemnožením se nyní potýkají lesníci po celé republice. Škody páchá i na Hradecku. Například u Třebechovic v lesoparku Bor kvůli němu probíhá mimořádná těžba dřeva.

Hradeckou knihovnu ve čtvrtek provoní aroma čerstvě umleté kávy

Hradec Králové - Několik druhů voňavé kávy je v nabídce Literární kavárny v budově královéhradecké knihovny ve Wonkově ulici v běžné nabídce.

Víno i burčák tekly v Hradci na svatého Václava proudem

Hradec Králové /FOTO/ - Hradecký koštýř přilákal opět po roce do Hradce milovníky ušlechtilého vinného moku.

Barevní draci se rozlétli do všech stran. Drakiáda přilákala děti i dospělé

Hradec Králové /FOTO/ - Když se řekne podzim, tak se leckomu vybaví barevné lupení, česání jablek či pouštění draků. A právě draci ozdobili o víkendu nebe nad Hradcem Králové.

Kino 2.0: Central plánuje filmy s vůní lesa a šploucháním vody

Hradec Králové - Malý dřevěný kroužek, loděnice u řeky a paleta barev v zelených odstínech. To jsou tajemné indicie, které zveřejnilo hradecké kino Bio Central. K čemu slouží? Biograf startuje nový projekt s názvem Kino 2.0, který lidem zprostředkuje filmové promítání na nezvyklých místech.

Klicperovo divadlo si počká na Václava už po dvanácté

Hradec Králové - Strasti života, partnerská tajemství a samota. Tři témata, na kterých staví děj inscenace Národního divadla Strasti života. Hra izraelského dramatika, ve které excelují Jiří Štěpnička, Jana Boušková a Alois Švehlík, otevírá letošní 12. ročník festivalu Čekání na Václava. Klicperovo divadlo ho slavnostně odstartuje už v pondělí 28. září.

Hradecká univerzita si večer posvítí na vědu i korupci

Hradec Králové - Když se v loňském roce Univerzita Hradec Králové poprvé přidala k celoevropské akci Noc vědců a otevřela své brány veřejnosti, ani zdaleka nečekala takový nápor lidí. Do poslucháren a laboratoří tehdy zavítalo zhruba osm set zvědavců. Připojit se tak k akci znovu byla proto jasná volba.

Cestu do školy si vyzkoušejte předem, radí rodičům policisté

Hradec Králové - První školní den je zatěžkávací zkouškou pro školáky, jejich rodiče, ale i pro řidiče.

V Hradci do lavic usedne přes tisíc prvňáčků

Hradec Králové – Do školních lavic nastupuje silný ročník. Zatímco ještě loni čítal počet nových školáků v Hradci necelou tisícovku, letošních prvňáčků by mělo být 1047.

Hradecká nocturna otevřou tři zraněné ženy

Hradec Králové – Tři ženy, tři zlomové situace a tři způsoby, jak se s nelehkými životními ranami vyrovnat.

V budově hradecké medicíny dříve sídlilo gestapo i lazaret

Hradec Králové - Rovných 70 let slaví v letošním roce Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Bohatou historii pracoviště připomene výstava, kterou 3. září zahájí vernisáž v budově fakulty v Šimkově ulici. Výstava je jednou z mnoha doprovodných akcí věnovaných úctyhodnému jubileu a přibližuje nejen jak došlo k založení hradecké medicíny, ale představí i dějiny její budovy, která měla původně sloužit vojenským účelů.

Koupaliště zažívají žně, Flošna hlásí rekordy

Hradecko - Skvělá sezona a rekordní návštěvnost, pochvalují si letošní nebývale horké léto provozovatelé koupališť na Hradecku, kterým další slunný víkend klepe na dveře.

Vlak na trati u Předměřic srazil mladíka

Předměřice nad Labem - V kritickém stavu se nachází teprve sedmnáctiletý mladík, kterého v neděli po 22. hodině srazil na trati mezi Předměřicemi nad Labem a Lochenicemi vlak.

Infocentrum bude nevkusné, zlobí se na město aktivisté

Hradec Králové - Nesmyslné, zbytečně drahé, děsivé. Takové je podle hradeckých aktivistů budoucí infocentrum na Eliščině nábřeží. Město se útoku brání a tvrdí, že spolek nemluví pravdu a chce se pouze zviditelnit.

Všestarský archeopark oslaví dožínky

Všestary - Slavnost na ukončení žní. Přesně tak by se dalo vysvětlit slovo dožínky. Slavíme je dnes, ale slavili je také naši předci v mladší době kamenné. Jak taková oslava před 5500 až 4000 lety před naším letopočtem probíhala? To se můžete tento víkend dozvědět v Archeoparku pravěku ve Všestarech.

Kraj: Ředitelku domova odvolávat nebudeme

Hradec Králové - Jako jeden velký podvod vnímá celou událost i lékař Pavel Bareš, který se o tom, že přišel o své pacienty, dozvěděl, až když mu začali zmatení klienti a jejich příbuzní telefonovat, co že se to vlastně děje.

Lékař: s něčím podobným jsem se nesetkal

Hradec Králové - Vyjádření k napjaté situaci v Domově U Biřičky poskytl Deníku lékař a předseda okresního sdružení České lékařské komory Eduard Havel. Záležitost je pro něho i půl roku po utajené hromadné přeregistraci téměř 350 klientů k jinému lékaři nedořešená.

Podrazy a lži, komentují dění v Domově U Biřičky senioři

Hradec Králové - „Byl to podraz. Do pokoje za námi přišla skupina lidí a chtěli něco podepsat. Ani jsme nevěděli co," začíná své vyprávění klientka Domova U Biřičky. Je jí přes 70 let a jméno si přeje zachovat v utajení. Bojí se. Pod zárukou anonymity ale ochotně vypovídá, co se v domově dělo.

Alej u Orlice, která má jít k zemi, bude bojovat o titul nejkrásnější stromořadí

Hradec Králové - Ne jedna, ale rovnou dvě hradecké aleje jsou nominovány na stromořadí roku. Mezi nimi i stromy u Orlice, které už zanedlouho čeká rozsáhlá pěstební probírka.

Město ničí 'Kotěru', bouří se památkáři

Hradec Králové - Devět historiků umění a architektury zaslalo radnici dopis, v němž kritizují zásahy do historických staveb a veřejného umění.

Na nechanický zámek opět přijede panstvo

Nechanicko - Oblíbené prohlídky státního zámku za doprovodu hraběcí rodiny a služebnictva si návštěvníci Hrádku u Nechanic mohou užít opět tento víkend.

Veřejné vs. soukromé. 'Vodní vyhláška' mantinely teprve hledá

Hradecko - Věc veřejná, věc soukromá, to je oč tu běží. Vyhláška zakazující odběr povrchové a podzemní vody na Hradecku motá hlavy zahrádkářům i úředníkům. Na co se voda používat smí, a na co už ne? To je otázka, které vodohospodáři v poslední době čelí takřka neustále.

Podle komory domov manipuluje s klienty, nápravu má zjednat kraj

Hradec Králové - Na machinace s lékařskou péči v Domově U Biřičky si stěžuje i Česká lékařská komora. Krajský úřad vyzývá k nápravě opakovaně, ale marně.

Zalévá se i přes zákaz. Úroda je přednější

Hradecko - Lidé v zahrádkářských osadách na Hradecku si své záhony vesele zalévají, i když to vyhláška od pátku zakazuje. „Můžou nás zavřít všechny," vzkazují úředníkům.

Farmáři z regionu zavítali se svými produkty do Hradce

Hradec Králové - Hradecké Farmářské trhy získávají ve východočeské metropoli na stále větší popularitě.

Povodí: Obáváme se dešťů

Hradec Králové - Paradoxně více než sucho trápí Povodí Labe obavy z prudkých dešťů. Znamenaly by totiž jistou smrt pro ryby.

Nový Bydžov rozjíždí od září univerzitu pro seniory

Nový Bydžov - Už letos v září zasednou poprvé do lavic nejen senioři z Nového Bydžova a okolí. Město ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze otevírá první ročník univerzity třetího věku, přihlášky ke studiu můžete zasílat už teď.

Zahrádkáři si rvou vlasy. Zákaz ohrožuje úrodu i ostatní zeleň

Hradecko - Zahrádky mohou lidé od pátečního dne zalévat pouze pitnou vodou, studně mají stopku.

AKTUALIZOVÁNO

Přísný zákaz zalévání. Hradecku dochází voda

Hradecko - Vyhláška stopla napouštění bazénů a kropení zahrad. Sankce při porušení jsou vysoké - až 50 tisíc korun. Na území, kterého se zákaz používat užitkovou vodu týká, žije bezmála 150 tisíc lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT