VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA SKŘIVANOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Z muzea mizely věci. Kradla je ostraha...

Hradec Králové - Pořídil si klíč od kanceláří depozitáře, tajně se vplížil dovnitř a ukradl tablet. Druhý nechal ležet na stole, ale vymazal z něj alespoň všechna data. Z takových činů obvinili policisté třicetiletého muže z Hradce, který v srpnu pracoval jako ostraha Muzea východních Čech.

Sousedský bazar se nevzdává

Hradec Králové - Bazar na konečné trolejbusu v hradeckých Malšovicích vydržel pouhý měsíc - neměl povolení, a tak ho město nechalo odstranit. Autorka projektu nyní chystá velký návrat.

Pracovnice hospicové péče: 'Odchod člověka je pro nás smutnou událostí'

Hradec Králové - Prožít poslední dny doma a bez bolesti, rozloučit se s rodinou a svými blízkými. Takovou možnost mají klienti Domácí hospicové péče Oblastní charity Hradec Králové. Jak vypadá běžný den pracovníků této služby?

Restaurátoři zkoumají historické fresky v kapli v obci Dolní Přím

Dolní Přím - Mohla by to být jen obyčejná vesnička nedaleko Nechanic. Dolní Přím má ale za sebou velmi bohatou historii, kterou dnes připomíná například barokní zámek a vojenský hřbitov z Prusko-rakouské války v roce 1866.

V Hradci příští rok rozkvetou tisíce nových krokusů i tulipánů

Hradec Králové - Na jaro se město chystá už na podzim. Technické služby čile vysazují nejen nové cibulky.

Pecha Kucha Night se v Hradci koná už popáté v řadě

Hradec Králové - Promítnout přesně 20 snímků a o každém poutavě mluvit přesně 20 vteřin a ani o chvíli déle. Na takovém principu vystupují řečníci na oblíbené akci Pecha Kucha Night, která se ve středu 21. října ve 20.20 hodin v hradeckém kině Bio Central odehraje už popáté v řadě.

Po tvůrci hanlivých vzkazů se nadále pátrá

Hradec Králové - Je to už více než dva týdny, co se na několika budovách v Hradci Králové objevily útočné nápisy napadající krajského zastupitele Vladimíra Dernera. Některé stále ještě nezmizely.

Nabídněte vánoční stromy. Radnice hledá vysoké jehličnany na tradiční výzdobu

Hradec Králové - Jeden na Masarykovo náměstí, jeden na Velké a jeden na náměstí 28. října. Celkem tři vzrostlé jehličnany na vánoční svátky shání hradecká radnice. Několik nabídek už přišlo, technické služby ale stále ještě nemají vybráno a žádají o další tipy.

Přípravy na výročí bitvy: Chystá se ples, divadlo i odhalení pomníku

Hradecko - Před 150. lety utrpěla rakouská armáda drtivou porážku od Prusů v Bitvě u Hradce Králové. V krvavé řeži tehdy padly tisíce vojáků. Největší bitvu na území Česka  připomenou desítky akcí.

Lesem zavoněl dančí guláš i dobroty z hradeckého kapra

Hradec Králové /FOTO/ - Opět po roce zavítaly do královéhradeckých lesů stovky lidí na Den lesní techniky.

Jazzový maraton přilákal do ulic, barů a sálů dva tisíce lidí

Hradec Králové /FOTO/ - Mezinárodní festival Jazz Goes to Town se v sobotu rozloučil s hradeckou scénou. Organizátoři si průběh chválí.

Sbírka potravin se blíží, charita hledá dobrovolníky

Hradec Králové - V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Řeč je o Národní potravinové sbírce, která se 21. listopadu koná v Hradci Králové a dalších městech u nás.

Honkova ulice prokoukne: Zpustlý dům nahradí odlehčovací služba

Hradec Králové - Lidem v sousedství Honkovy ulice v Hradci po letech svítá naděje, že se konečně zbaví dvou zpustlých budov, které se staly oblíbeným cílem bezdomovců a narkomanů.

Hradec Králové - nejkrásnější pevnost v monarchii

Hradec Králové - Jak vzniklo kolem Hradce opevnění? Co velkolepé stavbě předcházelo a jaké budovy díky ní ve městě vyrostly? Přesně na tyto otázky odpovídá nová výstava Muzea východních Čech Pevnost Královéhradecká. Její načasování není náhodné - bastionová pevnost se totiž začala stavět přesně před 250 lety.

Jazzový festival míří do finiše

Hradec Králové /FOTO/ - Zaplnit hospody i koncertní sály. Přesně to se podařilo kulturní neziskovce kontrapunkt, která ve východočeské metropoli od úterý pořádá pětidenní mezinárodní festival Jazz Goes to Town.

Šlechtová: Za rok přijedu do Hradce znovu. Na kole a po Labské stezce

Hradec Králové - Královéhradecký kraj je osmý v pořadí, kam během svých pracovních návštěv zavítala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají celý rok

Hradec Králové - Tříkrálové koledování nese své plody po celý rok. Co všechno se za peněžní dary podařilo Oblastní charitě Hradec Králové pořídit a jak hodlá naložit s finančními příspěvky v následujícím roce?

Demolice hotelu Černigov se opozdí

Hradec Králové - Plánovanou demolici legendárního královéhradeckého hotelu Černigov provázejí další problémy.

Dny pro Izrael přivítají generála i kapelu z Tel Avivu

Hradec Králové - Podpořit česko-izraelské vztahy a připomenout kulturu a bohatou historii židovského národa. Přesně to si za svůj cíl od 5. do 13. října vytyčily Dny pro Izrael. Křesťanské centrum Sion je v Hradci pořádá už 19. rokem.

Oblíbené obory? Kadeřnice či fotograf. Žáky zajímá i doprava

Hradec Králové - Přezout pneumatiku, zapojit správně elektrické kabely nebo si vyzkoušet nalakovat kapotu jako pravý autolakýrník. V takových disciplínách soutěžili v pátek žáci 8. a 9. tříd na hradecké střední odborné škole a učilišti Vocelova.

Kácení u řeky Orlice? Odloženo...

Hradec Králové - Povodí Labe nedostalo potřebné povolení ke kácení u řeky Orlice. Podnik důležitý dokument nezískal kvůli rozhodnutí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Pily se tak během letošního roku do stoletých listnáčů zřejmě již nezakousnou, kácení se odkládá na neurčito.

Jehličnany u Třebechovic jdou k zemi. Napadl je žrout lýka

Hradecko - Je dlouhý jen několik milimetrů, přesto patří mezi naše nejznámější škůdce. Řeč je o lýkožroutovi, s jehož přemnožením se nyní potýkají lesníci po celé republice. Škody páchá i na Hradecku. Například u Třebechovic v lesoparku Bor kvůli němu probíhá mimořádná těžba dřeva.

Hradeckou knihovnu ve čtvrtek provoní aroma čerstvě umleté kávy

Hradec Králové - Několik druhů voňavé kávy je v nabídce Literární kavárny v budově královéhradecké knihovny ve Wonkově ulici v běžné nabídce.

Víno i burčák tekly v Hradci na svatého Václava proudem

Hradec Králové /FOTO/ - Hradecký koštýř přilákal opět po roce do Hradce milovníky ušlechtilého vinného moku.

Barevní draci se rozlétli do všech stran. Drakiáda přilákala děti i dospělé

Hradec Králové /FOTO/ - Když se řekne podzim, tak se leckomu vybaví barevné lupení, česání jablek či pouštění draků. A právě draci ozdobili o víkendu nebe nad Hradcem Králové.

Kino 2.0: Central plánuje filmy s vůní lesa a šploucháním vody

Hradec Králové - Malý dřevěný kroužek, loděnice u řeky a paleta barev v zelených odstínech. To jsou tajemné indicie, které zveřejnilo hradecké kino Bio Central. K čemu slouží? Biograf startuje nový projekt s názvem Kino 2.0, který lidem zprostředkuje filmové promítání na nezvyklých místech.

Klicperovo divadlo si počká na Václava už po dvanácté

Hradec Králové - Strasti života, partnerská tajemství a samota. Tři témata, na kterých staví děj inscenace Národního divadla Strasti života. Hra izraelského dramatika, ve které excelují Jiří Štěpnička, Jana Boušková a Alois Švehlík, otevírá letošní 12. ročník festivalu Čekání na Václava. Klicperovo divadlo ho slavnostně odstartuje už v pondělí 28. září.

Hradecká univerzita si večer posvítí na vědu i korupci

Hradec Králové - Když se v loňském roce Univerzita Hradec Králové poprvé přidala k celoevropské akci Noc vědců a otevřela své brány veřejnosti, ani zdaleka nečekala takový nápor lidí. Do poslucháren a laboratoří tehdy zavítalo zhruba osm set zvědavců. Připojit se tak k akci znovu byla proto jasná volba.

Cestu do školy si vyzkoušejte předem, radí rodičům policisté

Hradec Králové - První školní den je zatěžkávací zkouškou pro školáky, jejich rodiče, ale i pro řidiče.

V Hradci do lavic usedne přes tisíc prvňáčků

Hradec Králové – Do školních lavic nastupuje silný ročník. Zatímco ještě loni čítal počet nových školáků v Hradci necelou tisícovku, letošních prvňáčků by mělo být 1047.

Hradecká nocturna otevřou tři zraněné ženy

Hradec Králové – Tři ženy, tři zlomové situace a tři způsoby, jak se s nelehkými životními ranami vyrovnat.

V budově hradecké medicíny dříve sídlilo gestapo i lazaret

Hradec Králové - Rovných 70 let slaví v letošním roce Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Bohatou historii pracoviště připomene výstava, kterou 3. září zahájí vernisáž v budově fakulty v Šimkově ulici. Výstava je jednou z mnoha doprovodných akcí věnovaných úctyhodnému jubileu a přibližuje nejen jak došlo k založení hradecké medicíny, ale představí i dějiny její budovy, která měla původně sloužit vojenským účelů.

Koupaliště zažívají žně, Flošna hlásí rekordy

Hradecko - Skvělá sezona a rekordní návštěvnost, pochvalují si letošní nebývale horké léto provozovatelé koupališť na Hradecku, kterým další slunný víkend klepe na dveře.

Vlak na trati u Předměřic srazil mladíka

Předměřice nad Labem - V kritickém stavu se nachází teprve sedmnáctiletý mladík, kterého v neděli po 22. hodině srazil na trati mezi Předměřicemi nad Labem a Lochenicemi vlak.

Infocentrum bude nevkusné, zlobí se na město aktivisté

Hradec Králové - Nesmyslné, zbytečně drahé, děsivé. Takové je podle hradeckých aktivistů budoucí infocentrum na Eliščině nábřeží. Město se útoku brání a tvrdí, že spolek nemluví pravdu a chce se pouze zviditelnit.

Všestarský archeopark oslaví dožínky

Všestary - Slavnost na ukončení žní. Přesně tak by se dalo vysvětlit slovo dožínky. Slavíme je dnes, ale slavili je také naši předci v mladší době kamenné. Jak taková oslava před 5500 až 4000 lety před naším letopočtem probíhala? To se můžete tento víkend dozvědět v Archeoparku pravěku ve Všestarech.

Kraj: Ředitelku domova odvolávat nebudeme

Hradec Králové - Jako jeden velký podvod vnímá celou událost i lékař Pavel Bareš, který se o tom, že přišel o své pacienty, dozvěděl, až když mu začali zmatení klienti a jejich příbuzní telefonovat, co že se to vlastně děje.

Lékař: s něčím podobným jsem se nesetkal

Hradec Králové - Vyjádření k napjaté situaci v Domově U Biřičky poskytl Deníku lékař a předseda okresního sdružení České lékařské komory Eduard Havel. Záležitost je pro něho i půl roku po utajené hromadné přeregistraci téměř 350 klientů k jinému lékaři nedořešená.

Podrazy a lži, komentují dění v Domově U Biřičky senioři

Hradec Králové - „Byl to podraz. Do pokoje za námi přišla skupina lidí a chtěli něco podepsat. Ani jsme nevěděli co," začíná své vyprávění klientka Domova U Biřičky. Je jí přes 70 let a jméno si přeje zachovat v utajení. Bojí se. Pod zárukou anonymity ale ochotně vypovídá, co se v domově dělo.

Alej u Orlice, která má jít k zemi, bude bojovat o titul nejkrásnější stromořadí

Hradec Králové - Ne jedna, ale rovnou dvě hradecké aleje jsou nominovány na stromořadí roku. Mezi nimi i stromy u Orlice, které už zanedlouho čeká rozsáhlá pěstební probírka.

Město ničí 'Kotěru', bouří se památkáři

Hradec Králové - Devět historiků umění a architektury zaslalo radnici dopis, v němž kritizují zásahy do historických staveb a veřejného umění.

Na nechanický zámek opět přijede panstvo

Nechanicko - Oblíbené prohlídky státního zámku za doprovodu hraběcí rodiny a služebnictva si návštěvníci Hrádku u Nechanic mohou užít opět tento víkend.

Veřejné vs. soukromé. 'Vodní vyhláška' mantinely teprve hledá

Hradecko - Věc veřejná, věc soukromá, to je oč tu běží. Vyhláška zakazující odběr povrchové a podzemní vody na Hradecku motá hlavy zahrádkářům i úředníkům. Na co se voda používat smí, a na co už ne? To je otázka, které vodohospodáři v poslední době čelí takřka neustále.

Podle komory domov manipuluje s klienty, nápravu má zjednat kraj

Hradec Králové - Na machinace s lékařskou péči v Domově U Biřičky si stěžuje i Česká lékařská komora. Krajský úřad vyzývá k nápravě opakovaně, ale marně.

Zalévá se i přes zákaz. Úroda je přednější

Hradecko - Lidé v zahrádkářských osadách na Hradecku si své záhony vesele zalévají, i když to vyhláška od pátku zakazuje. „Můžou nás zavřít všechny," vzkazují úředníkům.

Farmáři z regionu zavítali se svými produkty do Hradce

Hradec Králové - Hradecké Farmářské trhy získávají ve východočeské metropoli na stále větší popularitě.

Povodí: Obáváme se dešťů

Hradec Králové - Paradoxně více než sucho trápí Povodí Labe obavy z prudkých dešťů. Znamenaly by totiž jistou smrt pro ryby.

Nový Bydžov rozjíždí od září univerzitu pro seniory

Nový Bydžov - Už letos v září zasednou poprvé do lavic nejen senioři z Nového Bydžova a okolí. Město ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze otevírá první ročník univerzity třetího věku, přihlášky ke studiu můžete zasílat už teď.

Zahrádkáři si rvou vlasy. Zákaz ohrožuje úrodu i ostatní zeleň

Hradecko - Zahrádky mohou lidé od pátečního dne zalévat pouze pitnou vodou, studně mají stopku.

AKTUALIZOVÁNO

Přísný zákaz zalévání. Hradecku dochází voda

Hradecko - Vyhláška stopla napouštění bazénů a kropení zahrad. Sankce při porušení jsou vysoké - až 50 tisíc korun. Na území, kterého se zákaz používat užitkovou vodu týká, žije bezmála 150 tisíc lidí.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT