Korejská značka Hyundai zveřejnila první snímky a informace o modernizaci svého klíčového modelu i30. Ten se vyrábí v České republice a u našich zákazníků je neoblíbenějším ze všech modelů s logem Hyundai.

V nabídce budou nadále všechny tři dosavadní karosářské verze. Tedy hatchback, kombi a lifback. Zájemci je budou moci získat také s výbavou N Line, která dodává vozům sportovní vzhled.

Na to, jak teď bude tento oblíbený rodinný vůz vypadat ve všech verzích, se můžete podívat do naší galerie:

Modernizace Hyundai i30 v roce 2024

Klasické modely N s výkonným motorem a upraveným podvozkem ale už po faceliftu k mání nebudou.

Od dosud nabízeného provedení se nová verze Hyundai i30 odlišuje nově navrženou mřížkou masky chladiče spolu s ozdobným prvkem pod prostorem pro registrační značku a kryty mlhovek. Karosářské varianty hatchback a kombi mají navíc hranatější tvarování chromovaného ozdobného prvku na zadním nárazníku. V podobném duchu byly provedeny úpravy také u verzí N Line.

Uvnitř naleznou zákazníci nový, na dotek příjemnější povrch různých prvků, dále také jiné potahy sedaček a středovou konzoli pokrytou klavírním černým lakem.

Automobilka obohatila sériovou výbavu. V ní se teď ocitly například LED přední i zadní světlomety a také parkovací senzory vpředu i vzadu.

Systém ohlídá i zadní sedadla

Škála bezpečnostních a komfortních asistenčních systémů se dále vylepšila. Bez příplatku zahrnuje autonomní nouzové brzdění FCA , aktivního asistenta pro vedení vozu uprostřed jízdního pruhu, inteligentní omezovač rychlosti a také upozorňování na cestující vzadu. Řidič díky němu obdrží na displej přístrojového panelu zprávu, že byly otevřeny zadní dveře. To proto, aby při odjezdu nezapomněl na člena posádky ze zadních sedadel.

close Interiér také působí sportovněji info Zdroj: Se svolením Hyundai zoom_in Interiér také působí sportovněji

Hyundai i30 ani v příštích letech nebude elektromobilem. Základem mezi motorizacemi se stane zážehový motor o objemu 1,5 litru s dvojitým nepřímým vstřikováním DPI (Dual Port Injection) spojený výhradně se šestistupňovou manuální převodovkou a výkonem 96 koní.

Dále půjde zvolit přeplňovaný zážehový motor 1,0 T-GDI s výkonem 100 koní, který je k dispozici jak se šestistupňovou manuální převodovkou nebo s automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Na vrcholu modelové řady poté stojí motor 1,5 T-GDI vyladěný na 140 koní, který standardně spolupracuje s 48V mild-hybridním systémem. I v případě tohoto poháněcího ústrojí si zákazník může vybrat mezi šestistupňovou manuální převodovkou a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.


Nahrává se anketa ...

Modelová řada i30 byla představena v roce 2007 a v současné době je vyráběna v Nošovicích již ve své třetí generaci. První kusy inovovaného provedení tam sjedou z výrobní linky v dubnu.

Model Hyundai i30 je dlouhodobě nejúspěšnějším modelem značky na českém trhu. V uplynulém roce 2023 zaznamenal 7 728 registrací. Po dobu dvou let je i30 navíc nejprodávanějším modelem v privátním segmentu vůbec.