VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZOVÁNO
25.2.2018

Další čelní střet na obchvatu Holic. Policie znovu zavírala silnici

Východní Čechy, Holice - Další vážná nehoda na obchvatu Holic. Zraněni byli tři lidé.

24.2.2018

Tragickou nehodu u Holic zřejmě nezavinil kamion

Východní Čechy, Holice - Neštěstí na holickém obchvatu si vyžádalo život jednačtyřicetileté ženy. Jak k nehodě došlo, se ví, otázka proč ale zůstává.

24.2.2018

Na autobusáku přistál vrtulník kvůli dítěti

Královéhradecko, Trutnov - Velkou pozornost upoutala na autobusovém nádraží před polednem přistávající žlutá helikoptéra Letecké záchranné služby.

24.2.2018

Policie hledá další svědky úrazu na Medvědíně

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Srážku snowboardisty a lyžařky na Medvědíně policisté šetří jako přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hledají ale další svědky, kteří by pomohli co nejvíc upřesnit průběh inicidentu.

24.2.2018

Lavina v Hrazeném dole zasypala muže, vyvázl s podchlazením

Královéhradecko, Krkonoše - V Dlouhém dole ve čtvrtek lavina částečně zavalila jednačtyřicetiletého muže. Muž si dokázal sám zavolat pomoc a následně jej zachránili členové horské služby a zdravotničtí záchranáři s vrtulníkem.

24.2.2018

Čtyřletá dívka spadla z lanovky z jedenáctimetrové výšky

Východní Čechy/ Rokytnice nad Jizerou - V lyžařském areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou vypadla ve čtvrtek čtyřletá dívka z lanové dráhy.

23.2.2018

Požár zahalil Kostelec hustým dýmem

Královéhradecko, Kostelec n. O. - Centrum Kostelce nad Orlicí ve čtvrtek ráno zahalil hustý dým. Hořelo v továrně Federal-Mogul.

22.2.2018

Krajští řidiči méně pijí, ale více bourají

Královéhradecký kraj /INFOGRAFIKA/ - Důsledkem alkoholu za volantem vyhasly v loňském roce na krajských silnicích dva lidské životy.

AKTUALIZOVÁNO
22.2.2018

Na trati Pardubice - Hradec stál provoz. Vlak srazil člověka

Opatovice nad Labem - Provoz hlavní železniční trati mezi krajskými městy zastavila nehoda.

22.2.2018

Opilý mladík z Brna zaútočil na zdravotníky

Hradec Králové - Na hradecké pohotovosti bylo o sobotní noci rušno. Podnapilý osmadvacetiletý muž z Brna chtěl napadnout personál nemocnice, lékaře i strážníka.

22.2.2018

Nehoda na křižovatce v centru. Oba řidiči tvrdí, že jeli na zelenou

Hradec Králové - Ke střetu dvou aut došlo v úterý po 15. hodině na křižovatce „Balkán“ v centru města. Nehoda je kuriózní tím, že oba řidiči prý jeli na zelenou. Alespoň tak to šoféři sdělili policistům.

22.2.2018

Sauron, pán Temné věže, dostal 13 let za pokus o vraždu

Hradec Králové - Muž, který se loni v létě pokusil ve valdické věznici brutálně zavraždit spoluvězně, ve středu odešel od soudu s třináctiletým trestem vězení. Rozsudek přijal.

21.2.2018

Auto s matkou a dvěma dětmi havarovalo u Holic. Žena nepřežila

Holice – U tragické dopravní nehody nákladního a osobního vozu zasahují záchranáři na obchvatu Holic.

21.2.2018

Pár vykrádal garáže. Teď spadla klec

Královéhradecko - Garážoví bandité způsobili škodu přesahující dva miliony korun. Nevynechali ani Královéhradecko.

21.2.2018

Lupičům se líbí na Náchodsku, na Rychnovsku tolik neřádí

Královéhradecko - Vloupačky - do bytu, do automobilu, do školek, jídelen či průmyslových objektů. Tento druh trestné činnosti v loňském roce zaznamenal na Náchodsku největší nárůst. Počet krádeží vloupáním stoupl oproti roku 2016 o plných 58 případů. V roce 2017 bylo spácháno 183 skutků a podařilo se jich objasnit 51 (27,9 %).

20.2.2018

Na auto si posvítili hned dvakrát. Řidič navíc neprošel testem na drogy

Královéhradecko - V závěru uplynulého týdne si policisté v Hradci Králové posvítili na podezřelý Citroën Saxo. Pětadvacetiletý řidič z Rychnovska auto řídil bez platné technické kontroly, neměl řidičský průkaz, ale ani další povinné doklady od auta.

19.2.2018

Soud bude řešit zločin ve Valdicích

Hradec Králové - Pokusem o vraždu, který se stal loni v létě ve valdické věznici, se bude ve středu zabývat Krajský soud v Hradci Králové.

19.2.2018

Předváděcích akcí ubylo. Šmejdi zřejmě volí jiné způsoby

Královéhradecký kraj - Předváděcí akce, pro jejichž pořadatele se vžilo lidové označení „šmejdi“, jsou zřejmě na ústupu.

19.2.2018

Napadení bezdomovce na sjezdu ČSSD začala vyšetřovat policie

Hradec Králové - Policie se začala zabývat incidentem, ke kterému v neděli odpoledne došlo před hradeckým kulturním domem Střelnice, kde se konal sjezd ČSSD.

18.2.2018

Na Náchodsku stoupl počet trestných činů i jejich objasněnost

Královéhradecko, Náchodsko - O 153 stoupl v loňském roce počet trestných činů ve srovnání s rokem 2016.

17.2.2018

Celníci loni zabavili 22 tisíc tablet pro výrobu drog i 30 hektolitrů lihu

Hradec Králové - Perný rok 2017 měli krajští celníci. Díky nim se k výrobcům drog například nedostalo 22 tisíc tablet zneužívaných pro výrobu drog.

17.2.2018

Vrtulník zasahoval v Obřím dole, zachraňoval zraněnou turistku

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou – Turistku, která o minulém víkendu upadla na trase ze Sněžky přes Obří důl v lokalitě Trkač u historické vodárny z roku 1912 a zranila si nohu, zachraňovala Horská služba a posádka vrtulníku krajské záchranky. 

AKTUALIZOVÁNO
17.2.2018

Lyžař na sjezdovce srazil malého cizince. Nepomohl mu a ujel

Královéhradecko/ Rokytnice nad Jizerou - Policisté vyšetřují událost, ke které došlo ve středu 14. února kolem půl jedenácté dopoledne v horní části modré sjezdovky v krkonošském lyžařském areálu Horní Domky. Starší lyžař se tam srazil s 12letým chlapcem, který přitom utrpěl středně těžké poranění na noze. Zraněného hocha musel poté transportovat vrtulník Zdravotnické záchranné služby do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. 

17.2.2018

Řidička v centru města dostala smyk a zablokovala dopravu

Hradec Králové - Na několik desítek minut zablokovala střed Hradce Králové nehoda čtyřiapadesátileté řidičky, která ve čtvrtek ráno dostala smyk na ulici Československé armády, vjela na chodník a zastavila se až o sloup veřejného osvětlení.

16.2.2018

Ohrožení života? Policii stále více zaměstnávají volání kvůli pohřešování

Královéhradecko - Za měsíc a půl se na tísňovou linku policie v Královéhradeckém kraji obrátila více než stovka volajících s oznámením o pohřešování blízké osoby.

16.2.2018

Vydíral a znásilňoval dívky a nutil je k výrobě porna. Podmínka a musí se léčit

Hradec Králové - Až na poslední chvíli se Jiří K. (24) u soudu doznal k řadě vážných mravnostních deliktů. Zachránilo ho to před vězením.

15.2.2018

Návštěvníci hor přistihli zloděje. Policie ho poté zadržela

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Skupinka náhodných chodců pomohla v horském středisku odhalit řádícího zloděje.

15.2.2018

Odvolaný ředitel u soudu ani napodruhé neuspěl

Hradec Králové - Bývalý ředitel krajské příspěvkové organizace Barevné domky Hajnice Vít Petira ani napodruhé ve sporu s Krajským úřadem Hradec Králové neuspěl.

14.2.2018

Podomní prodejce nezastavil ani zákaz města

Hradec Králové - Podomní prodejci stále obcházejí hradecké domácnosti, a to i přes zákaz města. V posledních dnech přijala městská policie větší počet stížností na podomní prodejce energií.

14.2.2018

Obhajoba shání svědky z Velké Británie a ze Slovenska

Hradec Králové - Další svědky a další důkazy navrhli v úterý Krajskému soudu v Hradci Králové obhájci dvou mužů obžalovaných z obchodování s lidmi a sexuálního nátlaku. Hlavní líčení tak bylo odročeno na březen.

13.2.2018

Chystají se na jaro? Za víkend se v Hradci ztratila dvě kola

Hradec Králové - Zřejmě blížící se jaro přimělo zloděje opět vyjít do ulic krajské metropole a poohlížet se po rekreačních dopravních prostředcích.

13.2.2018

Znalci: Jedna z obětí projevovala symptomy týrané osoby

Hradec Králové - Osobnosti čtyř mužů, kteří se ve Velké Británii stali oběťmi obchodování s lidmi, v pondělí u soudu hodnotili znalci.

11.2.2018

Ambulance na dojezdu sjezdovky ošetřila už přes stovku lyžařů

Královéhradecko/ Krkonoše - Zimní sezona je v plném proudu, horská střediska jsou napěchovaná lyžaři. Chirurgická ambulance v Nemocnici Vrchlabí je v plném zápřahu.

11.2.2018

Tři letošní střety aut s chodci varují!

Královéhradecko, Jičínsko - Během čtrnácti dnů se na Jičínsku staly tři dopravní nehody, při kterých došlo ke střetu vozidla s chodcem.

10.2.2018

Podvodník se vydával za vnuka a škemral na "prarodičích" velké peníze

Královéhradecko, Náchodsko - „Ahoj babi, to jsem já, tvůj vnuk!“ Touto a podobnými větami se ve čtvrtek 8. února odpoledne snažil během telefonického hovoru dosud neznámý podvodník vymámit ze seniorů peníze. A že to nebyl žádný troškař svědčí fakt, že se nerozpakoval říct si i o 180 tisíc korun.

10.2.2018

Recidivista skončil okamžitě v base

Královéhradecko, Trutnovsko - Dvaadvacetiletého muže, který je podezřelý z několika krádeží v trutnovských obchodních domech a v blízkém okolí, byl dopaden. Policisté ho zadrželi v rychnovském okrese.

9.2.2018

Za smrt chodkyně padla podmínka

Královéhradecko, Trutnov - Nad řidičem, který roku 2016 na přechodu v Náchodské ulici srazil a usmrtil stařenku, vynesl ve čtvrtek senát Okresního soudu rozsudek.

9.2.2018

Bývalý náměstek primátora byl odsouzen za nevýhodný nákup parkovacího domu

Hradec Králové - Bývalý náměstek královéhradeckého primátora Josef Malíř se při odkupu parkovacího domu dopustil zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

9.2.2018

Řídil pěstírny konopí starý muž na vozíku?

Hradec Králové - Otázkou, zda hlavním organizátorem pěstování konopí mohl být starý invalidní muž, se ve čtvrtek zabýval Krajský soud v Hradci Králové. Řešil i problém, kde sehnat znalce, který by posoudil produkci čtyř obžalovaných pěstitelů.

8.2.2018

Pomocí čtečky ukradli drahé vozidlo během minuty

Hradec Králové /VIDEO/ - Pomocí speciální čtečky, která prodlouží signál od klíčů, pachatelé odcizili automobil na Novém Hradci Králové.

7.2.2018

Drogoví delaři skončili ve vazbě

Královéhradecko, Trutnov - Čtyři osoby zadrželi kriminalisté na Trutnovsku v souvislosti s podezřením ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Jednu policisté bez obvinění poté propustili na svobodu.

7.2.2018

Obětem vyhrožoval plynovou pistolí. Okradl je. Vymlouval se, že je bez peněz

Královéhradecko - Až deset let za mřížemi může strávit pachatel třech loupežných přepadení na Hořicku a Hradecku. Policie dopadla mladíka, kterého z loupeží podezírá.

7.2.2018

"Náruživí milenci" kradli sexuální pomůcky ve velkém

Hradec Králové - Od posledního lednového dne se královéhradečtí kriminalisté zaobírají neobvyklým případem krádeže.

7.2.2018

Začátek pracovního týdne přinesl karamboly na silnicích

Hradec Králové - V pondělí zasahovali v krajském městě hasiči u třech dopravních nehod.

6.2.2018

Soud nařídil konfrontaci. Sporný podpis však neobjasnila

Hradec Králové - Je podpis pod smlouvou pravý nebo ne? V případu podvodů s ojetými auty soud v pondělí konfrontoval obžalovaného a svědka. Oba však trvali na svém.

6.2.2018

Muž vyhrožoval násilím, okradl dvě ženy, policie po něm pátrá

Královéhradecko, Jičínsko - Od soboty odpoledne pátrá policie po muži, který v jedné obci na Hořicku oslovil místní obyvatelku a pod pohrůžkou násilí jí odcizil několik stokorun. Poté utekl.

6.2.2018

Víkend na horách: Staršího muže se bohužel nepodařilo oživit

Královéhradecko, Krkonoše - Staršího návštěvníka pohoří se zástavou srdce museli v neděli v odpoledních hodinách resuscitovat záchranáři krkonošské Horské služby, pro pacienta letěl i vrtulník.

5.2.2018

Nepadají jen trakaře, ale i vidlice. Z náklaďáku

Hradecko /NEHODY/ - Hasiči z Nového Bydžova zasahovali u dopravní nehody, která se stala u Zadražan. Z jedoucího nákladního vozidla spadl na další automobil paletizační vozík. Nehoda se obešla bez zranění osob. Jednotka provedla na osobním automobilu protipožární opatření.

5.2.2018

Domovem mu je vězení. Teď se tam vrátí již po sedmadvacáté

Hradec Králové /LINKA 112/ - Brát to optikou společenského vývoje člověka, tak by se dalo říct, že svůj první pobyt ve vězení si sedmačtyřicetiletý muž odbyl již na druhém stupni základní školy.

5.2.2018

Policisté zhodnotili loňský rok. Ubývá přestupků i nehod

Královéhradecký kraj - Zhruba o jedno a půl procenta více objasněných událostí - to je bilance loňského roku z pohledu krajských policistů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT