Čtyři požární jednotky vyjely včera (9. srpna 2007) k požáru palet ve výrobní a skladové hale pro výrobu a expedici dřevěných palet v Loučné Hoře na Hradecku. V areálu bývalého zemědělského družstva začalo hořet kolem půl deváté dopoledne. Požár včas zpozoroval majitel firmy a ihned přivolal hasiče. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči ze Smidar, Ohnišťan a Skřivan.

Při dosoušení hotových výrobků ve vestavěném sušícím boxu z Kingspan panelů došlo k technické závadě na průmyslovém kotli na pevná paliva, který je umístěn u boxu. Propálením a vniknutím jisker, hořících pevných částic do prostoru boxu došlo k zapálení naskladněných palet. Včasným zpozorováním a rychlým zásahem hasičů požár napáchal škodu „jen“ za 95 tisíc korun. Následná škoda, kterou způsobí výpadek výroby, je odhadována na 110 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly majitelem firmy vyčísleny na 1,5 mil. korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Požár palet ve výrobní a skladové hale pro výrobu a expedici dřevěných palet - foto: HZS Královéhradeckého krajePožár palet ve výrobní a skladové hale pro výrobu a expedici dřevěných palet - foto: HZS Královéhradeckého krajePožár palet ve výrobní a skladové hale pro výrobu a expedici dřevěných palet - foto: HZS Královéhradeckého kraje

 

Královéhradečtí hasiči otevírali byt v Harmonii I. v ulici E. Beneše v Hradci Králové. Uvnitř byla nalezena uživatelka bytu bez známek života.

Ve 21:15 hodin byli hasiči přivoláni do ulice Koutníkova v Hradci Králové, kde mělo dojít k úniku oleje na vozovku. Po příjezdu jednotky na místo určení nebyla žádná olejová skvrna nalezena.

Dobrovolní hasiči z Nechanic odstraňovali větev z vozovky ve Starých Nechanicích.

Jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova byla ve 22:18 hodin přivolána k dopravní nehodě motocyklu u obce Skochovice. Řidič motorky zde narazil do sloupu veřejného osvětlení a utrpěl zranění. Hasiči asistovali záchranné službě s transportem zraněného muže do sanity. Následně zajistili motocykl proti požáru a úniku provozních látek. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Dopravní nehoda motocyklu u obce Skochovice - foto: požární stanice Nový BydžovDopravní nehoda motocyklu u obce Skochovice - foto: požární stanice Nový BydžovDopravní nehoda motocyklu u obce Skochovice - foto: požární stanice Nový BydžovDopravní nehoda motocyklu u obce Skochovice - foto: požární stanice Nový Bydžov

 

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Rychnov nad Kněžnou zasahovaly 9. srpna 2007 u 5 událostí.

Rychnovští hasiči odstraňovali následky dopravní nehody osobního a nákladního vozidla v Častolovicích. Střet obou vozidel se obešel bez zranění. Hasiči zajistili obě havarovaná vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních látek.

V 10:26 hodin vyjeli na hlášený únik plynu z venkovního uzávěru v obci Debřece. Hasiči použili na měření speciální přístroj, ale nebyl zjištěn žádný únik plynu. Na místo byli přivoláni pracovníci pohotovostní služby VČP.

Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli k úniku benzinu z osobního vozidla v Opočně. Hasiči zajistili poškozenou nádrž u vozidla, aby nedošlo k dalšímu úniku. Uniklý benzin zasypali sorbentem a zlikvidovali z vozovky.

Před desátou hodinou dopoledne odstraňovali vosíhnízdo v ulici Na Nábřeží v Českém Meziříčí.

Hasiči z Dobrušky byli během dopoledne přivoláni k otevření dveří toalety v bytě v Opočenské ulici v Dobrušce, kde zůstal uvězněn uživatel bytu.

Územní odbor Náchod

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 09:56 hodin k odstranění následků dopravní nehody dvou osobních vozidel v ulici Českých bratří v Náchodě. Při střetu VW Passat Variant s Fiatem Ducato nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili obě vozidla proti úniku provozních látek a uniklé kapaliny zasypali sorbentem a zlikvidovali.

Po desáté hodině večer vyjeli do ulice Purkyňova v Náchodě, kde došlo k poruše na vodovodním potrubí v jednom z bytů. Vodu z prasklého potrubí hasiči zastavili.

Hasiči z Jaroměře likvidovali požár kabelů v Jaromírově ulici v Jaroměři. Požár nezpůsobil žádné hmotné škody.

Profesionální hasiči z Dobrušky (okres RK) a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli k nehodě traktoru na silnici mezi Novým Městem nad Metují a Slavoňovem. Traktor se převrátil na bok mimo vozovku. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili nádrž traktoru proti úniku provozních látek a převrátili ho zpět na kola. Následně odstranili uniklé látky z vozovky. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Dobrovolní hasiči z Machova dohašovali doutnající trávu v blízkosti kravína v obci Machov.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova likvidovali po půlnoci požár plastového kontejneru na papír u Kauflandu v Trutnově. Požár, který pravděpodobně způsobila nedbalost nebo úmysl, napáchal škodu za 3 tisíce korun.

Trutnovští hasiči dále otevírali byt v Horské ulici v Trutnově. Hasiči se do bytu dostali pootevřeným oknem. Uvnitř byla nalezena stará žena se zdravotními problémy. Na místo byla ihned přivolána záchranná služba, která si ženu převzala do péče.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova likvidovali pomocí automobilového žebříku vosí roj z těžko přístupného místa na Benešově nábřeží ve Dvoře Králové nad Labem.

Trutnovští profesionálové dále otevírali byt ve Sněženkově ulici v Trutnově a uzavírali přívod vody v bytě v ulici Pomněnková – Zelená Louka v Trutnově.

Dobrovolní hasiči z Horního Maršova likvidovali vosí roj z půdy rodinného domu ve Svobodě nad Úpou.

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Hořic odstraňovali hnízda vos a sršní z dřevěného přístavku v objektu mateřské školy v Žižkově ulici v Hořicích.

Jednotka hasičů z Jičína byla ve 12:06 hodin přivolána k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Kněžnice. Řidička osobního vozidla Renault 5 dostala na mokré vozovce smyk, vjela do protisměru, kde se s vozidlem převrátila na střechu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních látek. Po zadokumentování události hasiči vyprostili vozidlo zpět na vozovku.

Hasiči z Nové Paky byli ve 13:39 hodin přivoláni k dopravní nehodě tří osobních vozidel u Kumburského Újezdu. Řidič vozidla Citroën Berlingo předjížděl kolonu vozidel a nevšiml si vozidla Opel Meriva, které z kolony odbočovalo vlevo. Citroën narazil do Opelu, následně do svodidel a převrátil se na střechu. Ještě před střetem obou vozidel narazil zezadu do Opelu řidič Škody Forman, který nedodržel bezpečnou vzdálenost. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli u všech vozidel odpojení autobaterií a zajistili je proti úniku provozních látek. Havarovaná vozidla odstranili mimo vozovku a asistovali odtahové službě při jejich nakládání. Nehodu šetří Policie ČR.


por. Bc. Martina Žahourková, mluvčí HZS

Hradec Králové

Požár palet v Loučné HPožár oře na Hradecku