>
 

 

Hradec Králové

Královéhradečtí hasiči vyjeli v 08:58 hodin k odstranění nalomené větve, která hrozila pádem na parkoviště na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že poškozená větev je uchycená v koruně stromu a nikoho neohrožuje. Hasiči nezasahovali a informovali Technické služby města.

Hasiči na žádost záchranné služby otevírali dveře bytu v ulici M.D.Rettigové vHradci Králové, kde se nacházela žena se zdravotními problémy. Pacientka byla naložena do sanity a odvezena do nemocnice.

Další dveře bytu hasiči otevírali v Jánošíkově ulici v Hradci Králové. Uživatel bytu byl se zdravotními problémy převezen záchrannou službou do nemocnice.

K dopravní nehodě dvou nákladních vozidel vyjeli hasiči před půl třetí odpoledne k obci Urbanice. Nehoda se obešla bez zranění. Zjednoho nákladního vozidla unikla chladící kapalina, kterou hasiči zlikvidovali. Zajistili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Hasiči z Nového Bydžova vyjeli krátce před půlnocí kpožáru sazí v komíně u rodinného domu vulici Josefa Jungmanna v Novém Bydžově. Komínové těleso bylo značně zanešené a ve špatném stavu. Hasiči hořící saze srazili pískem a vyčistili komínové těleso. Při požáru nedošlo ke zranění osob ani škodě na majetku.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Dobrušky otevírali dveře bytu vdomě s pečovatelskou službou v ulici Na Příčnici v Dobrušce, kde zůstal zapnutý el. spotřebič.

Rychnovští hasiči také otevírali dveře bytu, kde zůstal zapnutý el. spotřebič. Jednalo se o panelový dům v Mírové ulici v Rychnově nad Kněžnou.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z okresu Náchod nezasahovali u žádné události.

Dobrovolní hasiči z Dolní Radechové vyjeli na pomoc řidiči, který skončil svozidlem Pick-up v příkopu. Hasiči jej vyprostili zpět na vozovku.

foto: SDH Dolní Radechováfoto: SDH Dolní Radechováfoto: SDH Dolní Radechová

Územní odbor Trutnov

Trutnovští profesionálové také nezasahovali u žádné události.

Dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyjeli k vytažení uhynulého psa z koryta řeky Úpy na Bertholdově náměstí vHorním Maršově. Hasiči uložili uhynulé zvíře do igelitového pytle a předali zástupci obce kdalším úkonům.

Územní odbor Jičín

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.


por. Bc. Martina Žahourková, mluvčí HZS