Kontrolní akci pořádala krajská správa vychodních Čech Policie ČR spolu s okresními policejními dopravními inspektoráty.

Do ulic vyrazil i vůz se speciálním digitálním rychloměrem a minikamerou. Dlouho byl klid, pak si policisté všimli řidiče dodávky, který za jízdy telefonoval, dostal pokutu 1000 korun. „Na silnici před Sadovou nás předjel mercedes, kterému jednu chvíli naměřil miniradar rychlost přes 130 kilometrů, před přejezdem kolem 80 km. „Jasný přestupek a řidič dostane pokutu dva a půl tisice korun,“ vysvětlil policista Jiří Ludvík.

Na kopci za obcí Klenice měla stanoviště hlídka, která měla k dispozici stacionární radar. Právě přijel Citroën pick–up, který jel rychlostí 72 kilometrů. „U každého naměření odečítáme tři kilometry, ale i tak jde o překročení rychlosti a pokuta je tisíc korun,“ řekl člen hlídky Martin Barbarič, bývalý známý ligový fotbalista. Zdejší hlídka si na nedostatek práce nemohla stěžovat. Největší pokutu 2500 korun dala řidiči, který jel 73kilometrovou rychlostí. „Nepřiměřená rychlost je stále největším prohřeškem řidičů. Vzpomínám si, že jsme s digitálním rychloměrem a minikamerou jednomu řidiči naměřili 168 kilometrů,“ řekl Martin Barbarič.