Předmětem jeho zájmu se stala i zahradní chatka na vedlejším pozemku, z které si odnesl elektrické nářadí. Škoda je šestapadesát tisíc korun.

Auto se ve městě srazilo s divočákem

Dobrovolní hasiči z Třebechovic p. O. vyjeli ve čtvrtek večer ke střetu auta s divočákem v třebechovické Tyršově ulici. Řidič vozidla vyvázl bez zranění. Hasiči odklidili z vozovky usmrcené zvíře a silnici uklidili. Hradečtí hasiči zasahovali v Bezručově ulici, kde došlo ke zkratu na kabelu u lampy veřejného osvětlení.

Černá pasažérka policii lhala, vydávala se za mladší než je

Na černou pasažérku, která se navíc vydávala za mladší, než byla, si posvítili hradečtí městští strážníci. Ti byli ve čtvrtek dopoledne přivoláni na žádost dispečera dopravního podniku k lince MHDčíslo jedna. Černá pasažérka nejenže jela bez platné jízdenky, ale také revizorovi tvrdila, že je jí čtrnáct let. Strážníci ale zjistili, že dívce je o dva roky více. Byla proto předvedena na místní oddělení republikové policie. „Zde se ukázalo, že je dívce šestnáct let a má být na školní praxi. Dalším šetřením bylo zjištěno, že ve škole moc nepobývá. Strážníci kontaktovali kurátorku oddělení sociálně právní ochrany dětí magistrátu města a následně i zákonného zástupce dívky,“ sdělila mluvčí královéhradecké městské policie Eva Čížková.

Vrtulník nemohl doletět k nehodě

K dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek v 14.27 hodin v oblasti na Výšince na Trutnovsku, nedoletěl vrtulník záchranné služby. Zraněná osoba musela být proto na trutnovskou chirurgii převezena. Příčinou bylo špatné počasí, které komplikovalo letecké zásahy po celý den. Krajská záchranka měla celkem 61 zásahů.