Došlo při něm i na první přímou konfrontaci mezi Kulínským a svědkyněmi – dívkami, které měl údajně Kulínský zneužívat.
Před soud nakonec dorazila pouze Irena Blechová, se kterou se měl Kulínský jako s patnáctiletou intimně sblížit v roce 1985 během dvouapůlměsíčního zájezdu do Japonska. „Brala jsem to jako začínající vztah a lichotilo mně to. Se vším, co se mezi námi odehrálo, jsem souhlasila,“ uvedla před soudem.
Vztah se sbormistrem nakonec ukončila, když se dozvěděla o dalším Kulínského poměru.

Postup vzhůru jedině přes zpěvBývalá zpěvačka sboru následně také popisovala atmosféru, která byla se členstvím v Bambini di Praga spojena. Vyvrátila však, že by se postup do koncertní skupiny dal obejít například přes milenecký poměr.
„Hierarchie sboru byla založena pouze na pěveckém výkonu,“ vypověděla Blechová.
Ve středu soud předvolal celkem pět svědkyň, z nichž se ovšem tři soudu předem omluvily a jedna nedorazila bez udání důvodu.
Kromě výslechu svědkyně četl předseda senátu Miloslav Ježek také části z listinných důkazů. Ty se týkaly převážně přepsaných odposlechů telefonů, ve kterých zazněla mimo jiné nelíčená radost z toho, že obhajobu sbormistra přijal advokát Tomáš Sokol.
Kauza Bohumila Kulínského se vleče již od listopadu 2004, kdy ho policie zadržela a obvinila z ohrožování výchovy mládeže a pohlavního zneužívání. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až dvanáctileté vězení.