Uvedla, že k prvnímu pohlavnímu styku s obžalovaným Bohumilem Kulínským došlo v roce 1997 v jejích šestnácti letech na zájezdu sboru v Japonsku. Avšak již o dva roky dříve měl Kulínský dívku osahávat na prsou a strkat jí prsty mezi nohy.

Poškozená přiznala, že s Kulínským měla několik let milenecký poměr. „Využil toho, že jsme nebyli rovnými partnery. Měl spoustu zkušeností, věděl, jak mou závislost prohlubovat. Neměla jsem žádné zkušenosti,“ poznamenala.

Tvrdila, že byla v pozici Kulínského žáka. Měl nad ní moc, kterou využil k intimnímu vztahu, za který se styděla. „Nechtěla jsem, aby o tom někdo věděl,“ řekla u soudu poškozená.

„Sbor byl jediná má společnost, jako jedna rodina, a nechtěla jsem ztratit svou pozici, proto jsem na to přistoupila,“ uvedla jedna ze 49 bývalých sboristek, které měl Kulínský zneužít. Senát vyhověl její žádosti, aby vypovídala bez přítomnosti Kulínského.
Krajský soud má naplánovány výslechy bývalých sboristech do 13. listopadu.

Bývalá sboristka: Za milenecký poměr s Kulínským jsem se styděla

Před Krajským soudem v Hradci Králové vypovídala další z bývalých členek sboru Bambini di Praga. Přiznala, že s někdejším sbormistrem Bohumilem Kulínským měla několik let milenecký poměr. "Byla jsem v pozici jeho žáka, měl nade mnou velkou moc, kterou využil k intimnímu vztahu, za který jsem se styděla a nechtěla jsem, aby o tom někdo věděl," řekla sboristka. Kulínský měl podle spisu zneužít celkem 49 sboristek. Bývalý sbormistr obžalobu odmítá, přiznal však, že s některými členkami sboru měl milenecký vztah.

"Byl charizmatická osobnost. On když zařval, tak já týden nespala, proto jsem se snažila, aby k takovým situacím nedocházelo," řekla dnes před soudem bývalá členka sboru. Dívka přišla do sboru v roce 1995 ve svých 13 letech, podle spisu ji Kulínský začal při zájezdech do zahraničí a soustředěních sboru osahávat na prsou a genitáliích o dva roky později. "Nebylo mi to příjemné, ale bála jsem se bránit, protože on potom reagoval velmi podrážděně," řekla dívka.

Bývalý sbormistr ji později začal zvát do restaurací, nosil jí knížky a také jí říkal, že je jiná než ostatní. "Do jeho pokoje jsem šla dobrovolně, nijak mi nevyhrožoval, úplně jsem rezignovala," uvedla bývalá sboristka. S Kulínským souložila podle svých slov také v době jeho druhého manželství. "Považovala jsem se za jeho jedinou milenku, až později jsem zjistila, že jsem asi jen jednou z mnoha," řekla dívka, která pracovala také ve škole sborového zpěvu.

Dívka soudu také řekla, že ji členství ve sboru naučilo mnoho dobrých věcí, které se týkají zpěvu. "Na druhou stranu mi to vzalo ideály, mnoho let jsem tyto věci tajila, což se podepsalo na mé psychice a bude dlouhou trvat, než se z toho vzpamatuji. Stále mám strach, že mě někdo seřve," přiznala dívka.

Krajský soud v Hradci Králové, který případ projednává od 29. října, má výslechy bývalých sboristek naplánovány do 13. listopadu. Termín dalšího hlavního líčení soudu dosud neurčil. V případě prokázání viny hrozí Kulínskému až 12 let vězení. Krajský soud v Hradci Králové projednával kauzu již loni a letos, přičemž obě jednání se týkala jen dvou nejzávažnějších skutků. Soud Kulínského v obou případech osvobodil. Odvolací pražský vrchní soud ale oba rozsudky zrušil a posledním verdiktem také nařídil spojit všech 49 skutků do jediného líčení. (čtk)