Za uplynulý víkend včetně pátkušetřili dopravní policisté ve východočeskémregionucelkem155 dopravních nehod. Při těchto nehodáchbyly usmrceny2 osoby. Jednaosobautrpěla těžké a 26 osob lehké zranění.Hmotnéškodydosáhly částky 7.253.000 korun. Nejčastějšípříčinounehod byl ve30případech nesprávný způsob jízdy a takénepřiměřená rychlost. Na8 nehodách se podílel alkohol.

 

Královéhradecko - Dne 19. října 2007 v 06:30 došlo na silnici III. třídy č. 32421 ve směru od Nového Bydžova na Humburky k tragické dopravní nehodě. Devatenáctiletý řidič osobního vozidla zn. Škoda 105 je podezřelý, že nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem a zhoršené viditelnostia zezadu narazil do jedoucícyklistky. Čtyřiatřicetiletá žena, jedoucí na jízdnímk kole zn. Olpran, utrpěla po nárazutěžké zranění, kterému při převozu do nemocnice podlehla.U řidiče vozidlabyla provedena dechová zkouškana alkohol s negativním výsledkem. Dále mu bylaodebrána krev k laboratornímu vyšetření na případnou přítomnost návykových látek. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 5.000 korun, najízdím kole2.000 korun.

Trutnovsko - Dne 19. října 2007 ve 14:25došlo na silnici I. třídy č. 16v ulici Libavská v obci Trutnovk tragické dopravní nehodě.Dvacetiletý řidič osobního vozidla zn. Renault 19 při projíždění pravotočivé zatáčky zřejměnepřizpůsobil rychlost jízdy a na vlhkém povrchu komunikace dostal smyk. Vjeldo protisměru a mimo komunikaci, kde narazil pravým bokem vozidla do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a k těžkému zranění 18 letého spolujezdce na předním sedadle, který na místě dopravní nehody těmto zraněním podlehl.U řidiče vozidlabyl proveden odběr krve ke zjištění požití alkoholických nápojů a bylamu odebrána krev ke zjištění požití psychotropních a návykových látek. Hmotná škoda byla vyčíslena na 55.000 korun.

Semilsko - Dne 19. října 2007 v 08:45došlo na silnici I. třídy č. 14 v ul. Jizerská v katastru obce Hrabačov k vážné dopravní nehodě. Devětačtyřicetiletý řidičmalého motocyklu zn. Simson, jedoucíve směru od Hrabačova na obec Víchová nad Jizerou, se zřejměplně nevěnoval řízení vozidla a nesledoval situaci v provozu, neboť za jízdykontroloval pohledem levé přední směrové světlo. Nedokázal tak včas zareagovat na před ním zastavující nákladní vozidlo zn. Tatra 815, které dávalo přednost v jízdě protijedoucím vozidlům a do tohoto narazil. Při dopravní nehodě utrpěl muž na motocyklu těžké zranění, se kterým byl hospitalizován vnemocnici. Alkohol byl u obou zúčastněných řidičů negativní. Hmotná škoda byla vyčíslena na 6.000 korun.


Lenka Burýšková, komisař