Dopravní nehody od 28. do 30. prosince 2007

 

 

Dopravní nehoda s těžkým zraněním

V neděli dne 30. prosince 2007 kolem 13:20 na Březhradské ulici v Hradci Královéchodec po vystoupení z autobusu městské hromadné dopravy vyběhl zpoza přední části autobusu do vozovky, aniž by se řádně přesvědčil zda může vozovku přejít a narazil do přední části osobního vozidla Renault Megane, které objíždělo autobus stojící v zastávce. Při střetu třináctiletý chodec z okresu Pardubice utrpěl těžká zranění. Provedená dechová zkouška na alkohol skončila uřidiče s negativním výsledkem. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Škoda na vozidle Renault Megane činí 18 tisíc korun.

Narazil do palety cihel

V neděli dne 30. prosince 2007 kolem 14.30 hodin na ulici Na Mlejnku v Hradci Králové dvacetiletý řidič osobního automobilu Fiat Uno z okresu Hradec Královépravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. S autem na namrzlé vozovce dostal smyk a narazil do palety cihel. Požití alkoholu bylo uřidiče vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Ke zranění osob nedošlo. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Škoda na osobním automobilu Fiat Uno je odhadnuta na 5 tisíc korun. Škoda na cihlách činí 500 korun.

Dopravní nehoda bez zranění

V neděli dne 30. prosince 2007 kolem 18:00 na Kutnohorské ulici v Hradci Králové devětačtyřicetiletý řidič osobního automobilu zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy situaci v silničním provozu a viditelnosti a zezadu narazil do osobního automobilu Peugeot 206. Vozidlo Peugeot bylo nárazem odhozeno na osobní automobil Nissan Vanette. Provedená dechová zkouška u všech účastníků dopravní nehody skončila s negativním výsledkem. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Hmotná škoda na vozidlech je odhadnuta na 34 tisíc korun.


nprap. Anna Pešavová, vrchní inspektor