Ve čtvrtek 29. listopadu 2007 došlo na území okresu Hradec Králové k dvanácti dopravním nehodám, které si vyžádaly dvě lehká zranění. Hmotná škoda dosáhla částky 1.092.000 korun.

Nedal přednost v jízdě

Ve čtvrtek v 7:40 na Hradecké ulici v Hradci Králové čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Ford Mondeo z okresu Hradec Králové zřejmě při vjíždění z vedlejší na hlavní silnici nedal přednost v jízdě osobnímu vozidlu Toyota Yaris, se kterým se střetl. Nehoda se obešla bez zranění.

Provedená dechová zkouška na alkohol skončila u účastníků dopravní nehody s negativním výsledkem. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Škoda na vozidle Ford byla odhadnuta na pět tisíc korun. Na vozidle Toyota, které řídil padesátiletý řidič z Hradce Králové činí škoda třicet tisíc korun.

Nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost

Kolem 11:15 na Holické ulici v Hradci Králové jednadvacetiletý řidič nákladního automobilu Daf z okresu Hodonín pravděpodobně nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním brzdícím nákladním vozidlem Volvo s návěsem a zezadu do něj narazil. Nárazem bylo vozidlo Volvo odhozeno na před ním stojící nákladní vozidlo rovněž značky Volvo s návěsem. Při nehodě utrpěl řidič vozidla Daf lehké zranění.

Požití alkoholu u řidičů vyloučila dechová zkouška. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Celková hmotná škoda na vozidlech činí 720.000 korun.

Dopravní nehoda s lehkým zraněním

Krátce po 17:30 v katastru obce Černilov na silnici druhé třídy dvaašedesátiletá řidička osobního vozidla Opel Corsa a sedmadvacetiletý řidič traktoru John Deere s přívěsem se včas a v dostatečné míře nevyhnuli vpravo a bočně se střetli. Nárazem vozidlo Opel vjelo do příkopu, kde se převrátilo na střechu. Řidička osobního vozidla utrpěla lehké zranění.

Provedená dechová zkouška skončila s negativním výsledkem. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Hmotná škoda na vozidle Opel byla odhadnuta na osmdesát tisíc korun, škoda na traktoru s přívěsem na 80.200 korun.