Vladislav BEIER, nar. 3. 10. 1935 v Hradci Králové, t. č. bytem Choustníkovo Hradiště čp. 4,okr. Trutnov, trvale hlášen v obci Hajnice čp. 2, okr. Trutnov

Popis osoby: 165 -170 cm vysoký, střední postavy, prošedivělé neupravené vlasy, s čelnía temenní pleší, prošedivělý neupravený plnovous, modré oči.

Popis oblečení: šedé sako, kostkovaná košile, modročerné tepláky, kostkované bačkory černošedé barvy, na hlavě klobouk hnědé barvy.

Zvláštní znamení: kulhá na pravou nohu.

(pozn.: k fotografiímuvádíme, že menší ze dvou uveřejněných fotek, která je na úvodní stránce článku,je časově aktuálnější)

Pohřešovaný Vladislav Beier byl naposledy spatřen dne 11. 9. 2007 kolem 14.00 hodin poblíž hlavní silnice v obci Choustníkovo Hradiště, okr. Trutnov. Od této doby se domů nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu. Přes veškerá prováděná opatření ze strany Policie ČR se do současnosti nepodařilo pohřešovaného vypátrat ani zjistit místo jeho pobytu.

Pohřešovaný se do Choustníkova Hradiště přistěhoval z obce Staré Smrkovice na okr. Jičín, bydlel zde pouze jeden den a netajil se s tím, že se mu v Choustníkově Hradišti nelíbí. Dle svých nejbližších trpí sklerózou, po fyzické stránce je však relativně v pořádku. Z domu odešel bez dokladů a finančních prostředků. V průběhu pátrací akce byla získána informace, že osoba v oblečení jako má pohřešovaný Vladislav Beier, nastupovala dne 11. 9. 2007 kolem 15.00 hodin do neustanoveného osobního vozidla u benzínové čerpací stanice PAPoil v obci Kuks, která se nachází asi 3 km od Choustníkova Hradiště směrem na Jaroměř.

Policie ČR žádá občany, aby veškeré informace k pohřešovanému Vladislavu Beierovi sdělili přímo Službě kriminální policie a vyšetřování OŘP Trutnov, tel. 974 539 101, nebo na linku 158, případně nejbližší služebně policie ČR.


Josef Kolbaba,vrchní komisař