Podle mluvčí OŘ SCCP Ivany Ježkové se v pátek uskutečnila akce zaměřená na nelegální přechod státní hranice osobami polské státní příslušnosti, které se do Čech vydávají na zakázaná místa sbírat lesní plody
„Ráno v blízkosti turistické stezky v teritoriu Špindlerův Mlýn byl kontrolován hlídkou policistů muž, který se pohyboval v bezprostřední blízkosti státní hranice. Kontrolou v policejních evidencích bylo zjištěno, že se jedná o pětatřicetiletého Čecha, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání a Okresním soudem v Trutnově vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Muž byl téhož dne převezen do Vazební věznice v Hradci Králové,“ popsala Ježková první případ..
V pondělí byl rovněž ve Špindlerově Mlýně v souvislosti s kontrolou ubytovacích zařízení kontrolován mladý muž ve věku dvaceti dvou let.“ Mladík byl ve zdejším penzionu krátce zaměstnán jako údržbář. Při kontrole jeho totožnosti cizinecká a pohraniční policie zjistila, že i v jeho případě se jedná o osobu, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Tentokrát z důvodu podezření ze spáchání trestného činu úvěrového podvodu a zjištění místa jeho pobytu,“ uvedla mluvčí.
Výlet do Polska se nepovedl dalšímu muži české státní příslušnosti. „V sobotu dopoledne na hraničním přechodu Náchod policisté zadrželi díky kamerovému systému LOOK vozidlo, které odjíždělo z ČR do Polska.
„Osobní automobil Škoda Octavia byl v evidenci celostátního pátrání. S ním přicestoval čtyřicetiletý muž, který uvedl, že má vozidlo od léta roku 2005 bezplatně zapůjčené od bratra. Muž po podání vysvětlení vůz, který byl zajištěn, dobrovolně vydal a vrátil se zpět do Čech,“ popsala případ mluvčí OŘ SCPP Ivana Ježková.