V průběhu středy 9. ledna 2008 policisté přijali 14 nových trestných činů. Jednalo se zejména o krádeže: vnoci z úterý na středu vnikl neznámý pachatel do chaty naNovémHradci Králové. Odtud si odnesl okružní pilu, řetězovou elektrickou pilu, varnou konvici a přenosný telefonní přístroj. Majitelce způsobil škodu asi 6 tisíc korun.

Ve stejnou dobu se neznámý pachatel vloupal do dvou vozidel.Na parkovištipřed domem v Malšovicích vnikl do vozidla Volkswagen Transporter. Předmětem jeho zájmu se stal radiopřehrávač. Škoda je odhadnuta na 11 tisíc korun. Z vozidla zaparkovaného na Kolárově ulici v Hradci Králové siodnesl GPS navigaci a za stínítkemzastrčených dvacet Euro.Krádeží způsobil škodu 20 tisíc korun.

V dopoledních hodinách z průjezdu domu naTomkově ulici v Hradci Králové odcizil neznámý pachatel dámské horské jízdní kolo Merida v hodnotě 12 tisíc korun.

Za krádeže pachatelům hrozí až dvouletý pobyt za mřízemi nebo peněžitý trest.

Ve středu 9. ledna dopravní policisté vyjížděli k 9 nehodám se škodou 295 tisíc korun. Kolem 5:30 na Kudrnově ulici v Hradci KrálovéAvia narazila do přejezdového zabezpečovacího zařízení. Po deváté hodině v Novém Městě auto narazilo do sloupu veřejného osvětlení.V Novém Městě se kolem 13:30 střetlo auto s autobusem. Nehody se naštěstí obešly bez zranění.

Za středu ještě policistéšetřili 30 přestupků. Šestnáct z nich setýkalo dopravy. Vyřešeny byly na místě pokutou. Zbývající se týkaly rušení občanského soužití v obci Skřivany,krádežídrobného zboží v obchodních domech, krádežehorského jízdního kola značky Amulet ze stojanu na jízdní kola před základní školou na Pražské ulici v Hradci Králové.


nprap. Anna Pešavová, vrchní inspektor