Za uplynulých 24 hodinšetřili dopravní policisté ve východočeskémregionucelkem53 dopravních nehod. Nehody se tentokrát obešly bez vážných následků, pouze 9 osob utrpělo lehká zranění.Hmotnéškodydosáhly částky 2.182.000 korun. Nejčastějšípříčinounehod byl ve 14 případech nesprávnýzpůsob jízdy a v 7nepřiměřená rychlost. Na 2 nehodách se podílel alkohol.
Královéhradecko - Dne 1. října 2007 v 17:40došlo na silnici II. třídy č. 327 k dopravní nehodě. Řidička osobního vozidla Škoda Felicia Combi, jedoucí ve směru od obce Chotělice na Smidary, je podezřelá, že se plně nevěnovala řízení. Po průjezdu pravotočivou zatáčkou seohlédla na syna, sedícího v dětské sedačcena zadním sedadle, přičemž najela na pravou krajnici. Vjela mimokomunikaci, kde havarovala do silničního mostku. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky i dítěte (nar. 2005). Oba zranění byli převezeni do nemocnice na ošetření. Škoda byla vyčíslená na 31.000 korun.
Jičínsko - Dne 1. října 2007 v 07:40došlo v obci Staré Hrady k dopravní nehodě. Řidič (nar. 1941) osobního vozidla Škoda Favorit, jedoucí po místní silnici, přejelv levotočivé zatáčcečástečně do protisměru. Zde levým bokemvozidla narazil do levého zrcátka a následně do levé zadní části osobního vozidla zn. Renault Thalia, které před nehodou přijíždělo z opačného směru. Řidička renaultu v době nárazu s vozidlem stála, jelikož viděla, že protijedoucí vozidlo jede v jejím jízdním pruhu. Šetřením bylo zjištěno, že řidič je pod vlivem alkoholu, neboť nadýchal 2,37 promile. Policisté dále zjistili, ževozidlo máneplatnou technickou kontrolu. Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda byla vyčíslena na 40.000 korun.