Událost byla na operační středisko ohlášena v 16.26 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře s šesti požárními vozidly.
„Hořet začalo v jednom z dětských pokojů v podkroví rodinného domu. Rodina v tu dobu byla v obývacím pokoji v přízemí domu a sledovala televizi. Všichni členové rodiny se dostali bez zranění ven,“ informovala nás včera o požáru tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.
 
Při příjezdu hasičů na místo hořela postel a další vybavení dětského pokoje. Hasičům se podařilo požár včas lokalizovat, a zabránili tak rozšíření do druhého dětského pokoje a na chodbu.
 

Dětský pokoj, kde požár vypukl, je však neobyvatelný. „Plameny zničily nábytek, koberec, okna, palubkové obložení a další vybavení pokoje. Po uhašení požáru hasiči zkontrolovali teplotu v mezistropí a odvětrali zakouřené prostory domu,“ uvedla Martina Žahourková a dodala, že příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření. Způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 370 tisíc korun.