Tři členové rodiny se domáhají omluvy a finančního odškodnění po dvojici bývalých policistů. Muži prý v roce 2003 společně s dalším mužem vtrhli do bytu rodiny a napadli některé její členy. V roce 2005 byli oba muži odsouzeni k podmíněným trestům.

Rodina po mužích požaduje za vniknutí do bytu, napadení a rasově motivované nadávky písemnou omluvu a odškodnění v řádu desítek tisíc korun.

Soud dnes vyslechl členy rodiny Danišových, kteří popsali, jak policisté vnikli do jejich bytu. "Marek Vraštil a jeho kamarád, který tu není, křičeli, nadávali, například na nás křičeli: 'Špinavci, Vás by bylo nejlepší postřílet'," řekla dnes soudu Ľubica Danišová starší, která také popsala, jak ji Vraštil tahal za vlasy a škrtil jejího syna. Dcera Danišové se dnes v soudní síni rozplakala. "Líbí se Vám to? Takhle zničit lidem život," křičela její matka na žalované muže. Dcera Danišové později před soudem řekla, že když Vraštila potká, třese se a má z něj strach.

Právní zástupci bývalých policistů již dříve požadovali zamítnutí žaloby a tvrdili, že jejich klienti byli dostatečně potrestáni v trestním řízení. Bývalý policista Marek Vraštil byl odsouzen za porušování domovní svobody na 20 měsíců odnětí svobody s odkladem na čtyři roky, jeho někdejšího kolegu Karla Berouska soud za stejný trestný čin potrestal ročním vězením s podmíněným odkladem na tři roky. Berousek během hlavního líčení nevypovídal, Vraštil několikrát uvedl, že je nevinný. Podle tehdejšího verdiktu soudu se v případu nepodařilo prokázat rasový motiv útoku.