Šest mužů a jedna dívka údajně způsobili celkovou škodu za více než dva miliony korun. V případě prokázání viny jim podle státní zástupkyně Lenky Faltusové hrozí pět až 12 let vězení.

Někteří členové skupiny podle spisu například v únoru 2005 přepadli banku v Polici na Metují na Náchodsku, do které vtrhli ozbrojeni střelnými zbraněmi a v kuklách. Obsluhu pod pohrůžkou násilí donutili k vydání více než 1,2 milionu korun. Později různí členové skupiny pokračovali v loupežích, například v červnu 2006 vtrhla část gangu do rodinného domu v Hradci Králové, kde napadli majitele, kterého svázali, kopali do něj a také mu u hlavy vystřelili z pistole. Z trezoru v domě ukradli několik tisíc korun a také sbírky historických mincí. Policisté některé členy pozatýkali v říjnu 2006 v Rohenicích na Rychnovsku, kde se gang pokusil přepadnou benzínovou čerpací stanici a ukrást z pokladny přibližně 45.000 korun.

Před soudem dnes dopoledne vypovídal obžalovaný Michal Beneš, který pracoval jako zaměstnanec bezpečnostní agentury. "Přesto, že jsem se dopustil závažné trestné činnosti, nikdy jsem neměl v úmyslu nikomu fyzicky ublížit či někoho zranit," řekl Beneš. Ten byl již dříve za loupežné přepadení odsouzený k podmíněnému trestu. Beneš a další obžalovaní dnes před soudem řekli, že jsou připraveni nahradit způsobenou škodu, pouze tři z obžalovaných odmítli, že by se trestné činnosti dopustili. Hlavní líčení je v případu naplánováno až do 31. října.