Dopustit se ho měl Pavel Pácha, který v dubnu a květnu letošního roku měl ve Vamberku v úmyslu přivodit si sexuální vzrušení založením několika požárů. Způsobil nejen vysokou hmotnou škodu, ale ohrozil i lidské životy.
 
Před senátem krajského soudu dnes stane také Richard Fronk, který čelí obžalobě ze znásilnění nezletilé nevlastní dcery. Také jí měl v Maršově u Úpice promítat videokazety s pornografickou tematikou.
 
U krajského soudu dnes také začne hlavní líčení se dvěma muži, kteří při obchodování se dřevem mezi společnostmi Korona Slezská a BAU H+H se podvodným jednáním pokusili ošidit stát na daních o miliony korun.
 
Ve středu opět usednou na lavici obžalovaných tři představitelé obchodní společnosti Statek Doubravka u Chotěboře. Jednatelé Vladimír a Radek Nedbalovi společně s hlavní ekonomkou Hanou Knobovou měli v letech 1999 až 2005 machinacemi s restitučními nároky, pohledávkami a při prodeji a nákupu pozemků způsobit statku škodu za více než 16 milionů korun. Peníze použili pro svou potřebu. Proces začal 6. listopadu letošního roku a obžalovaným hrozí vysoké tresty.