Podle obžaloby měly ženy v roce 1994 zbytkové a obtížně prodejné textilní zboží firmy Janna–Q vyvézt na Slovensko, kde po předchozím uzavření pojistné smlouvy u České pojišťovny měly zinscenovat loupežné přepadení a zapálit kaminon hradecké firmy Kono s částí textilního zboží.
 
„Vyvážené zboží nadhodnotily na částku 8,4 milionu korun,“ tvrdil státní zástupce Jan Vodička s tím, že pojišťovna vyplatila firmě Janna–Q přes šest milionů korun.
 
Obě obžalované ženy obvinění odmítaly. Podle Slezákové pachateli jsou řidič kamionu z hradecké firmy Kono Petr Hron a tři Slováci.
Hron, který svou trestnou činnost doznal a za iniciátorky podvodu označil Sklezákovou a Hášovou, předloni u hradeckého krajského soudu obdržel podmínečný trest, který si již odseděl ve vazební věznici. Potrestáni byli ve své domovské zemi i tři Slováci, kteří likvidovali kamion s textilem.
Žaloba se opírala o korunního svědka Petra Hrona. Ten včera uvedl, že mu byla nabídnuta za to, že obvinění vezme na sebe, částka dva miliony korun.
Obžalované ženy oponovaly, že Hron tímto nepravdivým obviněním chce dosáhnout toho, aby se obě podílely na náhradě škody.
Senát dospěl k závěru, že Hron je nevěrohodným svědkem, neboť ostatní svědci i soudní znalci vypovídali ve prospěch obžalovaných podnikatelek, proto je nakonec zprostil obvinění. Státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.