Pecka vroce 2005nakoupil od společností přes 20milionů motorové nafty deklarované pro lodní dopravu, tedy bez spotřební daně. Naftu pak prodával společnostem zásobujícím a provozujícím čerpací stanice za cenu nižší, avšak včetně spotřební daně a DPH. Přiznal jen část daní a zbytek si ponechal pro svou potřebu. Státu tak způsobil škodu ve výši přes 190milionů korun. Velká čast peněz skončila vzahraničí.

Krajský soud vyměřil Peckovi devítiletý souhrný trest nejen za tento skutek, ale iza jiný podvod se škodou 50milionů korun, a také za trestný čin nedovoleného ozbrojování. Za tyto skutky ho vříjnu loňského roku poslal pražský městský soud do vězení na šest let. „Trest je tak ukládán za tři úmyslné trestné činy, unichž celková škoda číní téměř čtvrt miliardy korun,“ uvedl předseda senátu PetrMráka.

Společně sPeckou byl zdaňových podvodů obviněn iJiří Otáhal, obchodní ředitel firmy Bohemian Paradise. Jeho však senát zprostil obžaloby. „Podle názoru soudu Jiří Otáhal byl pouze nastrčenou figurkou, protože fakticky veškerou činnost firmy řídil a ovládal Pecka,“ zdůvodnil verdikt soudceMráka.

Rozsudek hradeckého krajského soudu není pravomocný. Pecka se na místě odvolal, státní zástupkyně Dagmar Pětníková si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. „Uobžalovaného Otáhala podávám odvolání do výroku ojeho zproštění,“ dodala.