Trestní úsek zdejšího krajského soudu bude v tomto týdnu řešit dva případy.

V pondělí v devět hodin začne hlavní líčení s mužem z Opočna, který je obžalován ze spáchání trestných činů obecného ohrožení, poškozování cizí věci a šíření poplašné zprávy.

V loňském roce měl úmyslně založit v dobrušském pivovaru dva požáry, které zničily některé provozovny. Majiteli, společnosti Staročeský pivovárek Hlinsko, tak měl způsobit v prvním případě škodu za téměř pět milionů korun a ve druhém za necelých 900 tisíc korun.

V březnu loňského roku měl obžalovaný muž způsobit v dobrušském pivovaru další vysokou škodu na zničeném technologickém zařízení. Loni v dubnu pak poslal dopisy několika firmám, v nichž nepravdivě informoval, že sladový výtažek vyráběný v dobrušském pivovaru je kontaminován jedem. Proces je naplánován do úterý 3. dubna.

V úterýo půl deváté bude u krajského soudu rovněž pokračovat odročené jednání s manželi z Hradce Králové. Jako představitelé obchodní společnosti Detax Hradec Králové měli v roce 2000 uzavřít s firmou Invest Group dvě smlouvy na nákup nemovitostí, které byly nevýhodné pro první jmenovanou firmu. O část majetku tak měli připravit nejen Detax, ale i 46 věřitelů firmy.