Na lavici obžalovaných opět usedne bývalý sbormistr dětskéh pěveckého sboru Bambini di Praga Bohumil Kulínský. Proces začne již zítra a má trvat do čtvrtka.

Podle obžaloby se měl Kulínský v letech 1984 až 2004 dopustit trestých činů pohlavního zneužívání a ohrožívání mravní výchovy mládeže. Již v loňském roce se stejný soud případem zabýval, když projednával znáslnění dvou nezletilých sboristek. Dalšími 47 případy zneužití dívek se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 1.

V srpnu loňského roku však hradecký krajský soud Bohumila Kulínského, kterému hrozilo až dvanáct let vězení, zprostil obžaloby. Bývalý sbormistr proces vyhrál pro nedostatek důkazů. Státní zástupce se proti rozsudku na místě odvolal. Vrchní soud poté rozsudek zrušil a nařídilnové jednání.
Již dnes stane před hradeckým krajským soudem žena, která se bude zpovídat z pokusu vraždy. Tresného činu se měla dopustit ve stavu střední opilosti v září loňského roku. Motivem měly být sexuální pohnutky.

Okresní soud v Rychnově nad Kněžnou bude od středy řešit případ výtržnictví a neslušného chování. Obžalovaný muž se údajně měl obnažovat před dospívajícími dívkami a obtěžovat je.