Královéhradečtí policisté během čtvrtka 10. ledna 2008 zaevidovali 14 nových trestných činů se škodou 341 tisíc korun. Trestné činy byly zejména majetkového charakteru. První místo jako vždy obsadily krádeže a vloupání.

K vloupání s nejvyšší škodou došlo v podvečerních hodinách na parkovišti před restaurací v Třebechovicích pod Orebem. Neznámý zloděj tam vnikl do vozidla Nissan. Z auta si odnesl tašku, ve které se nacházel notebook, mobilní telefon, razítko, klíče a další osobní věci. Majiteli způsobil škodu téměř 60 tisíc korun. Za krádež a poškozování cizí věci pachateli hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Policistům se podařilo zastavit dva řidiče, kteří řídili vozidlo bez řidičského oprávnění. Prvního řidiče vozidla Wartburg policisté zastavili na Brněnské ulici a druhého, který jel s vozidlem Škoda 120 L v Roudničce. Ještě téhož dne proti nim policisté zahájili zkrácené přípravné řízení pro trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

V průběhu čtvrtka 10. ledna policisté vyjížděli k 7 dopravním nehodám se škodou 328 tisíc korun, na kterých se podílely dvě škodovky. Policisté také zadokumentovali 27 případů, které byly kvalifikovány jako přestupky. Dvě třetiny z nich se týkaly přestupků na úseku dopravy, které vyřešili pokutou.

V Novém Bydžově šetřili policisté přestupek proti občanskému soužití. V Předměřicích ve firmě poškodil neznámý pachatel křídlo plastového okna. V Hradci Králové na ulici Akademika Bedrny neznámý zloděj odcizil ozdobné poklice z osobního vozidla Volkswagen Golf. Majiteli tak způsobil škodu 4.000 korun.

Z firmy na Slezském předměstí v Hradci Králové zmizela z neuzamčené skříňky peněženka s doklady. Škoda je odhadnuta na tři tisíce korun.

Muži, který cestoval vlakem z Hradce Králové do Chlumcem nad Cidlinou odcizil neznámý pachatel z pověšené bundy mobilní telefon značky Samsung v hodnotě asi 1.500 korun.

Policisté ještě šetřili tři krádeže drobného zboží v obchodních domech. Případy vyřešili blokovou pokutou na místě nezaplacenou.