Chadima se dnes před soudem k útoku přiznal, motivem činu měla být žárlivost. Útočník ženu napadl pod vlivem alkoholu v jejím domě. Kuchyňský nůž si přinesl ze svého automobilu. "Bezprostřední příčinou smrti poškozené bylo zevní a vnitřní vykrvácení vzniklé na podkladě poranění vnitřních orgánů, především srdce, plic a hrudní srdečnice," stojí v obžalobě.

Podle státní zástupkyně Lenky Faltusové muž ženu napadl surovým a obzvlášť trýznivým způsobem. Chadima dnes před soudem přiznal, že sice se ženou od podzimu roku 2006 společně nežili, ale přesto neunesl fakt, že si jeho bývalá přítelkyně našla nového partnera.

"Chtěl jsem ji jenom postrašit, neměl jsem v úmyslu ji zabít. Myslel jsem, že jí tím získám zpět na svou stranu," řekl soudu Chadima, který byl již dříve trestán za omezování osobní svobody a ublížení na zdraví. Proč ženu nožem napadl opakovaně, nedokázal vysvětlit.

"Nevím co se tam všechno dělo, já jsem se z toho probral až v baru v Poličce, kde jsem zjistil, že jsem od krve. Bylo to hrozný, co jsem to udělal," řekl Chadima. Hlavní líčení v případu je naplánováno do pátku 12. října.