Okresní soud potrestal mladíka, který svého kamaráda přinutil k sexu.


Nepravomocně odsouzeného Ondřeje Z. obžaloba vinila z toho, že při návratu z nočního baru Sépie v Týništi, u kolonií zahrádek za železniční tratí, pod vlivem alkoholu a omamných látek nejdříve fyzicky napadl svého kamaráda a poté ho násilím nutil k sexu. „Syn ten večer přišel domů úplně v šoku, měl zkrvavené oblečení a zranění na rukách,“ uvedla před soudem matka dnes již nežijícího poškozeného. Jak také dodala, syn celé vyšetřování těžce nesl a procesu se obával. Možná proto ještě předtím, než se rozhodl ukončit svůj život, požadoval ukončení procesu.

Odsouzený tento čin odmítá a ponechal si lhůtu na odvolání. „Nikdy jsem ho do ničeho takového nenutil a nemám vůbec potřebu něco podobného dělat,“ obhajoval se.

Lékařský znalec kpřípadu dodává: „U obžalovaného jsem nezjistil duševní chorobu, ani sexuální deviaci. Naopak byla zjištěna pravidelná konzumace alkoholu a omamných látek,“ vypovídal před soudem. Zároveň Ondřejovi Z. navrhl léčení, které mu později soud vrozsudku nakázal. U soudu rovněž vypovídal svědek, který byl sobětí dlouholetým kamarádem. „Znal jsem ho asi 6 let a nikdy nevyvolával konflikty. Po tomto činu se stavoval u mě doma a popsal mi celou situaci. To je hrozné, že se něco takového stalo,“ uvedl.