Charitativní běh podpoří neziskové organizace
KDY: 10. června
KDE: Hradec Králové

V pátek 10. června v 16 hodinse v srdci Hradce Králové v Jiráskových sadech uskuteční první charitativní běh na ochranu přírody. Přijďte si zasportovat, dozvědět se zajímavosti o přírodě a ještě podpořit dobrou věc. Akci pořádá společenství mladých lidí Run for Planet, kteří již uspořádali 2 velice úspěšné ročníky podobného běhu v sousední Jaroměři. Z těchto obou akcí se vybralo přes 30 tisíc korun, které všechny putovaly na tři neziskové organizace, jež chrání přírodu po celém světě. Všechny tyto organizace budou mít na místě i svůj vlastní stánek, kde se dozvíte, jaké kouty světa spadají pod jejich ochranu.

Dny otevřených ateliérů přiblíží krásu umění
KDY: 11. a 12. června
KDE: Královéhradecký kraj

Navštivte umělce v jejich ateliérech a poznejte svět umění zblízka. Letos v sobotu 11. a neděli 12. června. Centrum uměleckých aktivit organizuje dvoudenní výtvarný festival Dny otevřených ateliérů – (DOA). Akce se zúčastní více jak 50 výtvarníků a institucí nejrůznějších oborů a zaměření. Návštěvníci mohou zavítat jak do renomovaných galerií, tak i do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů v Královéhradeckém kraji. Více informací najdete na www.cuahk.cz/ateliery nebo na FB: @doavkhk. 

Pivovar Beránek čekají velkolepé oslavy
KDY: Stěžery
KDE: 11. června

Slavnosti stěžerského pivovaru Beránek se odehrají v sobotu 11. června od 11 do 22 hodin. Návštěvníci se mohou těšit například na pivní štafetu, pivní degustaci, skvělé občerstvení i na krásné pivní ceny.
Vystoupí také několik kapel – line-up:
12:30 Warovaní
14:00 Mr. Moss
15:30 Žádný Stres
17:00 Walkmanz
18:30 Heebie Jeebies
20:30 Krucipüsk.
Děti si užijí skákací hrad a obrovskou skluzavku. Vstupné 390 korun na místě, v předprodeji sms ticket 350 korun, děti do 150 cm zdarma.
Parkování je zajištěno v podobě velké parkovací plochy kousek od pivovaru. 

Sraz přátel značky Jawa
KDY: 11. června
KDE: Ledce u Hradce Králové

Ledce u Hradce Králové, rodišti zakladatele Františka Janečka, pořádají tuto sobotu 11. června výstavu historických motocyklů a automobilů, nejenom značky Jawa. Událost odstartuje v 10.00 hodin a doprovodí ji kulturní program.

Pátý Sraz rodáků obce Výrava
KDY: 11. června
KDE: Výrava

Sraz rodáků ve Výravě se koná v sobotu 11. června na zastřešeném letním parketu, slavnostní zahájení se uskuteční ve 14.30 hodin. Oslavy nabízí program pro celou rodinu, koncert dechové kapely Opočenka začne v 16.30 a večer rocková kapela Crazy Dogs odstartuje 20.00 hodin.

Chábory rozběhá závod
KDY: 12. června
KDE: Chábory

Pořadatelé tradičního přespolního běhu areálem zdraví v Cháborách letos připravují už 41. ročník. Uskuteční se v neděli 12. června. Závod O putovní pohár SH ČMS – Sboru dobrovolných hasičů Chábory se letos pořádá také na počest 145. výročí založení hasičského sboru na Cháborách a již 6. setkání místních rodáků. Událost je součástí 34. ročníku Velké ceny východních Čech v bězích a finančně jej podpořil Královéhradecký kraj v rámci projektu „K přírodě a zdraví“.

Myslivecký den nabidne zajímavý program pro dospělé i děti
KDY: 11. června
KDE: Rychnov nad Kněžnou

Okresní myslivecký spolek Rychnov nad Kněžnou pořádá na rychnovské střelnici tuto sobotu 11. června od 10 do 17 hodin Myslivecký den. Součástí akce bude i Den otevřených dveří venkovní učebny. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku brokové střelby, lovecké kynologie, mysliveckého troubení či střelbu ze vzduchovky. Děti potěší myslivecká stezka a malování na obličej.

K občerstvení opékání buřtů i zmrzlina. Na místě nebude chybět několik prodejních stánků, včetně ochutnávky regionálních potravin. Parkování najdete před areálem střelnice.

Zámek obklopí farmářské trhy
KDY: 12. června
KDE: Doudleby nad Orlicí

Farmářské trhy v prostorách Zámku Doudleby nad Orlicí se uskuteční v neděli 12. června od 9.00 do 15.00 hodin.

Další trhy na doudlebském zámku jsou na programu 17. července a 14. srpna, kdy zámek kromě farmářských ozdobí také trhy řemeslné.