REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové 
KDY: od 18. do 25. června
KDE: Hradec Králové

Tradiční festival se zbrusu novým názvem REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové se navzdory koronaviru letos uskuteční v plném rozsahu od 18. do 25. června. Divadlem a hudbou ožijí ulice, parky i městská zákoutí v historickém centru Hradce Králové. Denně se můžeme těšit na několik desítek divadelních, hudebních a doprovodných produkcí, nejrůznějších žánrů: činohry, kabarety, improvizace, autorská představení, pohádky, loutková divadla, chůdařská představení, diskuze a koncerty. Podrobný program naleznete na https://www.festivalregiony.cz/.

BEZ POTVRZENÍ SE NA FESTIVAL NEDOSTANETE
Podmínkou vstupu na festival je negativní test, potvrzení o prodělání covidu v posledním půl roce nebo více jak tři týdny od očkování. Platí to i pro venkovní scény a stánky v Žižkových sadech.

Sborové slavnosti přivítají vokální soubory
KDY: 17. až 19. června
KDE: Hradec Králové

Po dvouleté pauze se do krajského města vrací festival Sborové slavnosti. Letošní ročník je zaměřen na vokální soubory a komorní sbory. Sborových slavností se ve dnech 17. až 19. června zúčastní devět souborů z České republiky a Slovenska. Festival zahájí koncert komorního sboru Martinů Voices ve čtvrtek 17. června od 18 hodin v Kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí. Program koncertu doplní koncertní skupina Královéhradeckého dětského sboru Jitro pod vedením profesora Jiřího Skopala. V dalších dnech se koncerty odehrají v rámci mezinárodního divadelního festivalu.

V Gayerových kasárnách odstartuje letní Kinocentral
KDY: od 19. června
KDE: Hradec Králové

Letní Kinocentral zahájí promítání v sobotu 19. června. Od 21.30 hodin uvede v Gayerových kasárnách u kavárny Bajkazyl Naslepo. Na další promítání se můžete těšit úterky a soboty vždy od 21.30 hodin. Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách kina biocentral.cz.

Lev Gustík zve na soutěže i výlety
KDY: od 18. června
KDE: Hradec Králové

Krajské město a destinační management Hradecko odstartují v pátek 18. června soutěžní kampaň pro rodiny s dětmi, která vábí k návštěvě atraktivit ve městě a okolí. Průvodcem je lev Gustík. Letošním překvapením budou i zábavná setkání s hradeckým maskotem. Poprvé Gustíka můžete potkat během divadelního festivalu u představení pro rodiny s dětmi. Při letní návštěvě atraktivit sbírejte samolepky a za všech osm získáte odměnu. Bližší informace v turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží nebo na webu gustik.cz.

Přední koncertní fotografka Barka Fabiánová bude vystavovat v Hradci
KDY: od 18. června
KDE: Hradec Králové

V pátek se v Galerii Artičok uskuteční výstava koncertních fotografií Barky Fabiánové. Zahájení expozice s názvem Silence of Sound doprovodí koncert skupiny Madera. Dvě desítky černobílých portrétů jazzových a world music osobností na páteční vernisáži představí hudební publicista Jiří Moravčík. Výstavu organizuje hudební festival Na jednom břehu. Barka Fabiánová se mezi špičku českých fotografů dostala díky své vášni a lásce k výtvarnému umění a focení. Její snímky pravidelně publikují magazíny Full Moon, Jazzport a další česká i zahraniční média nebo knihy. Kromě toho se s jejími díly můžeme setkat například na přebalech hudebních alb.

134. Studentská merenda a oslavy města Nový Bydžov
KDY: od 17. do 19. června
KDE: Nový Bydžov

Opět nastal rok studentské merendy a mnoha výročí Nového Bydžova. Pestrý program k vidění na FB události Města Nový Bydžov.