Turisté se opět rozhlédnou do dáli  
Hořice – Příznivci dalekých výhledů budou moci opět vystoupat po 142 schodech na rozhlednu Hořický chlum. Otevře se v sobotu 23. května a bude nutné dodržovat známé hygienické podmínky. „Přístup k pokladně je nutný v roušce, ruce si dezinfikujte a dodržujte rozestupy,“ žádá Jiří Krejcar, předseda odboru Klubu českých turistů Hořice. Otevírací doba bude až do září o víkendech a svátcích od 9 do 18 hodin, v říjnu se rozhledna uzavře o hodinu dříve. Z rozhledny jsou krásné výhledy na všechny strany. Na severu spatříte Podkrkonoší s dominantou Zvičinou a hřeben Krkonoš, na západě Jičínskou pahorkatinu, na jihu Hořice a směrem do Polabí a na východě Broumovsko a Orlické hory. Za ideálního počasí lze spatřit žižkovský vysílač v Praze.

Přehlídka slavných figurek baví malé i velké návštěvníky  

Městské muzeum Hořice a Masarykova věž samostatnosti otevřely svoje brány pro veřejnost už 12. května. Aktuálně je ve Štorchově síni hořického muzea nainstalovaná výstava Fenomén Igráček. Paradoxně v den, kdy byla expozice připravená k otevření, byla vyhlášená koronavirová karanténa. Naštěstí je přehlídka slavných figurek, která potěší především nejmenší návštěvníky a jejich rodiče, k vidění v prodlouženém termínu.

„Podařilo se nám posunout výpůjčku výstavy do konce května, jinak měla trvat jen do Velikonoc,“ vysvětluje Oldřiška Tomíčková z hořického muzea, které bude přístupné podle běžné otevírací doby. Počet přítomných návštěvníků je limitovaný do dvaceti

Výstava vás seznámí s historií pohostinských zařízení  
26. května - 30. září, Městské muzeum Žacléř

Nová výstava věnovaná historii pohostinských zařízení na Žacléřsku, a to v Žacléři samotném, Bobru, Černé Vodě, na Rýchorách, Křenově, Bernarticích a dalších místech, bude už brzy k vidění v Městském muzeu v Žacléři. Můžete se těšit i na zajímavé exponáty, jako jsou oblek hostinského pana Raucha, socha medvěda, která lákala hosty do hostince U Medvěda na náměstí, dobová škrtátka na sirky či kuchařka s recepty paní Miny Nimschové z hostince U Města v Žacléři a Šulcovny v Bernarticích. Pro děti budou připravené interaktivní prvky i výtvarná dílna. „Slavnostní zahájení se bohužel nemůže uskutečnit, avšak pokud to bude možné, na podzim jej doženeme v podobě derniéry,“ vzkazují zaměstnanci muzea.