Rozhledna Žaltman v Jestřebích horách

Nejvyšší vyhlídková plošina rozhledny ve výšce 22 metrů poskytne po zdolání 120 schodů panoramatické výhledy na Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Adršpašsko-teplické skály, Ostaš, Broumovské stěny, Orlické hory a také na blízké okolí - Svatoňovicko, Rtyňsko, Úpicko a Trutnovsko.

Vzpomínková akce uctí památku padlých v bitvě u Žďáru  
25. - 27. září, Střítež u Trutnova

Spolek Burkersdorf 1745 pořádá od pátku do neděle vzpomínkovou, vojensko historickou akci u příležitosti 275. výročí bitvy u Žďáru. Na programu bude dobový vojenský tábor, v sobotu se uskuteční pietní akt u pamětního kříže bitvy ve Stříteži, bitevní ukázka, komentovaná prohlídka bojiště a další. Velitelé historických jednotek i jednotlivci, kteří mají zájem se této akce zúčastnit, mohou kontaktovat spolek. Počet účinkujících je omezený na přibližně 130 lidí.

Svatováclavské slavnosti lákají na muziku i kouzelnickou show  

26. září od 14:00 hodin, Rudník

Obec Rudník srdečně zve na Svatováclavské slavnosti, které se uskuteční od 14:00 hodin na pódiu u obecního úřadu. Poté se můžete těšit na kapelu Country Náhoda Pecka, kouzelnickou show, dále vystoupí kapely Špuntkvaně, Wohnout i Mr. Stanyol. Na akci také nebudou chybět stánky, občerstvení, ukázka orientačního běhu, skákací hrad i kolotoč.