HRADECKO

Rock for People

Kdy: 8. až 11. června
Kde: festivalový park na hradeckém letišti
Za kolik: 2190 korun (vstupné na 1 den)

Proč přijít: Pořadatelé slibují největší Rock for People v historii, ten patří k vůbec nejproslulejším festivalům u nás. Láká na program nabitý hudebními hvězdami, ale i dalším kulturním vyžitím a zábavou. Rekordní má být letos i návštěva, organizátoři svátku všech rockerů věří, že lístek si na hradecké letiště koupí čtyřicet tisíc lidí. A přilákat je mají kapely jako Muse, Slipknot, The 1975 nebo rapper Machine Gun Kelly. Během čtyřdenního hudebního svátku se na pódiích vystřídá na 130 kapel a dalších interpretů.

Vodácké a zábavní odpoledne na Biřičce

Kdy: v sobotu 10. června od 13.00 do 17.00
Kde: na Biřičce na Novém Hradci Králové
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Sousedské setkání na Novém Hradci Králové bude tentokrát na téma Vodácké a zábavní odpoledne na Biřičce. Účastníky čekají ukázky z činností Archeoparku Všestary, konkrétně Monoxylon IV – jízda na dlabaném 11 metrů dlouhém dubovém člunu, s kterým archeologové letos přeplují Egejské moře. K vidění bude rozdělávání ohně pravěkým způsobem, výroba kamenné sekery a její vyzkoušení, střelba pravěkým lukem, hod oštěpem (neandrtálců), jízda na kánoích a jedné velké lodi pro 10 osob na Biřičce. Klub dětí a mládeže Hradec Králové, z.s. zajistí lodě, pádla, vodácké vesty, instruktoři a dozor nad plavbou. Děti se budou moci vydovádět na skákacím hradě, vyzkoušet minitrasu orientačního běhu a přichystány jsou i další aktivity.

Pozvánka:

International food & music festival

Kdy: v sobotu 10. června od 10.00 do 22.00
Kde: na náměstí Míru ve Smiřicích
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Na pestrou nabídku budou lákat street food prodejci zahraničních pokrmů a nápojů. Na pódiu se vystřídá devět hudebních a tanečních uskupení, kromě českých vystupující i z Afriky, Mexika nebo Peru. Program zpestří barmanská show a postaráno je rovněž o zábavu dětí.

Sraz přátel značky Jawa

Kdy: v sobotu 10. června od 8.00 do 17.00
Kde: ve sportovním areálu Ledce

Proč přijít: Výstavu historických motocyklů a automobilů snad už ani netřeba představovat. Je tradičním lákadlem v rodišti zakladatele značky JAWA Františka Janečka. Na programu je také beseda s hosty, retro módní přehlídka, traktorová show, ukázka novinek z produkce JAWA i spanilá jízda.

Pozvánka:

JIČÍNSKO

Šermířská Pecka

Kdy: v sobotu 10. června od 13.00 do 17.00
Kde: hrad Pecka
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Letošní ročník akce Šermířská Pecka se bude odehrávat v podobě vojenského tábora z třicetileté války. Můžete se těšit na komentované prohlídky tábora, vojáky a jejich výcvik, šerm, zbrojnici a ukázku vaření v hradní kuchyni.

Pozvánka:

Cena města Jičína

Kdy: 10. - 11. června
Kde: Holínské náměstí, Jičín
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Motocyklový závod Cena města Jičína navazuje na tradici pořádání jičínských motocyklových závodů, které se ve městě a okolí jezdí již od roku 1949. To se závodilo přímo v ulicích města, nicméně doslova legendární se stal Jičín od roku 1952, kdy se konal první závod na bezmála patnáctikilometrovém okruhu v Českém ráji, který dostal příznačný název Cena Prachovských skal. V roce 2013 se tradici motocyklových závodů podařilo obnovit, když se tu konal přebor ČR v jízdě pravidelnosti historických závodních motocyklů. Událost od té doby nese jméno Cena města Jičína.

Pozvánka:

NÁCHODSKO

Lázeňský jarmark

Kdy: sobota 10. června od 10.00 do 16.00 hodin
Kde: Malé lázně Běloves, Náchod
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Těšit se můžete na pestrou nabídku sortimentu od lokálních tvůrců, umělců a řemeslníků. Pro děti je připravena jízda na koních.

Dálkový pochod Barunka s cyklotrasami

Kdy: sobota 10. června, start od 6.30 do 11.00 hodin
Kde: od sokolovny, Česká Skalice

Proč přijít: Klub českých turistů v České Skalici zve na 32. ročník dálkového pochodu s cyklotrasami krajem spisovatelky Boženy Němcové Pěší trasy: 11km - kočárková trasa, 18km, 30 km, 50km (trasy 11 a 18km jsou vhodné i pro děti. Cyklotrasy: 23km, 40km a 80km.

Pozvánka:

Společná výstava autorů výtvarníků s názvem Rozdílné světy bude k vidění od 10. června do konce měsíce srpna v Kafé/galerii Bohatka v České Skalici v ulici Boženy Němcové. Zahájení se uskuteční v pátek 9. června od 18.00 hodin. Úvodní slovo Petr Voldán. Vystavovat budou Naďa Voldánová, Dagmar Dubánek, Marina Isthvanyk (čti - Ištványk), Kateřina Burda, Petr Vlček, Filip Hortenský a Jiří Bareš.

close Pozvánka info Zdroj: Archiv zoom_in

Morell

Kdy: sobota 10. června ve 20.00 hodin
Kde: Bastion IV, Jaroměř-Josefov
Za kolik: 50 korun

Proč přijít: Divadelní představení se uskuteční na dvoře Umělecké kolonie Bastionu IV. JakoHost dorazí z Plzně a zahraje jednoaktovku Morell od autora Jana Sojky. Doktor Theodor Morell (1886-1947) platil v Berlíně za uznávaného lékaře. Svého pacienta Adolfa Hitlera doprovázel na všech cestách. Krátce před Hitlerovou sebevraždou se Morell přesunuldo Bavorska, kde byl zajat Američany. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu byl ze zajetí propuštěn a brzy nato zemřel v nemocnici. "Malý člověk, který se chce za každou cenu stát velkým!" Toť replika ze hry, jež odkazuje k duševnímu rozporu mezi tím, co je morálně správné, a tím, co je pro člověka výhodnější. Pokládejme si i dnes otázky po důsledcích našich rozhodnutí. I malý čin totiž může příznivě pootočit kolem dějin - ovšem pouze v případě, že se tento krok, navzdory vlastnímu komfortu, rozhodneme učinit.

Pozvánka:

Vojenský den ve Vršovce

Kdy: sobota 10. června od 10:00 do 18.00 hodin
Kde: Zábavní areál ZA HUMNY, Vršovka u Nového Města nad Metují
Za kolik: 50 korun, děti do 130 cm zdarma

Proč přijít: Přijďte se podívat na vojska od dob středověku do současnosti. Výcvik a boj pěchoty, dobový fotoateliér, polní kuchyně ČSLA, ukázka dělostřelectva, ukázka vozidel, hudební doprovod, občerstvení po celý den, polní nemocnice z I. sv. války, štábní stan z I. Republiky. Celý den bude zakončený hudební zábavo s kapelou STYL. Pro děti: skákací hrady, dětské hřiště, trampolína a mini zoo

RYCHNOVSKO

Víkend otevřených zahrad s komentovanými prohlídkami

Kdy: v sobotu a neděli 10. a 11. června v 10.00 a ve 14.00
Kde: před Palmovým skleníkem v horní části zámecké zahrady v Opočně
Za kolik: vstup volný

Proč přijít: Čeká vás odborníkem komentovaná prohlídka horní i dolní části zámeckého parku. Dozvíte se fakta o historii založení a vývoji parku a mnoho zajímavostí o vzácných dřevinách, které se v parku nacházejí. V průběhu soboty budete mít možnost projet se kočárem taženým koňmi v horní části parku - před palmovým skleníkem. Koně vyjíždí cca po 15 minutách, zhruba od 10. do 15. hodiny (plánovaná pauza od 12.30 do 13.00). Jízdné je jednotné: 60 korun, platí se přímo v místě konání akce.

Zámecká neděle s auto-moto veterány

Kdy: v neděli 11. června od 10.00 do 15.00
Kde: zámek Kvasiny
Vstupné: dobrovolné

Proč přijít: Těšte se na přehlídku historických strojů na nádvoří zámku. Zahraje tu Zakoplaho dixieland, přichystána je dobová módní přehlídka, vyhlášení soutěží a další program.

Dětský den s kácením máje

Kdy: v sobotu 10. června od 14.00
Kde: na dětském hřišti v Nové Vsi (u Albrechtic n. O.)

Proč přijít: Budete se bavit celá rodina, připraveny jsou hry, soutěže, o občerstvení je postaráno a kromě toho pořadatelé vyhlásili pro občany soutěž o nejlepší novoveský koláč. Zapojit se do ní může každý. Vzorky případně doneste do 15. hodiny.

Myslivecký den ke 100. výročí založení ČMMJ

Kdy: v sobotu 10. června od 10.00 do 22.00
Kde: na Střelnici v Rychnově nad Kněžnou, na Láni 1833
Za kolik: vstup zdarma

Proč přijít: Pořadatelé přichystali poznávací stezku pro děti, ukázky kynologie, sokolníků, lovecké hudby, vábení zvěře, lukostřelby. Přiblíží tradice spojené s myslivostí, těšte se také na střelbu ze vzduchovky, biatlonovou laserovou střelnici či na střelbu na osvětlené asfaltové terče. Představí se myslivecké kroužky, vystoupí školní kapela NONA, nebude chybět malování na obličej, opékání buřtů pro děti, kolotoč, skákací hrad ani prodejní stánky. Večer jistě pobaví i pytlácká noc, hudební program kapely Vojenický band.

TRUTNOVSKO

Pivofest 2023

Kdy: sobota 10. června od 12.00 hodin
Kde: Krakonošov náměstí, Trutnov
Za kolik: 400 korun na místě

Proč přijít: 18. ročník tradiční události na Krakonošově náměstí v Trutnově plný hudby a lahodného moku. Vystoupí Byt číslo 4, Heebie Jeebies, Miloš Meier, Pokáč, Jelen, Komunál. Z pivovarů nebudou chybět Svijany, Krakonoš, Tambor, Trautenberk, Panaczech, Beránek, Pecký Pivovar, Velkopopovický Kozel, Radegast, Kynšperk, Malý Janek nebo třeba Chotěboř.

Pozvánka:

Benefiční festival Zahrada

Kdy: sobota 10. června od 14.00 hodin
Kde: Vrchlabí
Proč přijít: Program tradičního benefičního festivalu na farní zahradě.

Sobota:

15:00-16:30 Divadlo Toy Machine

17:15-18:05 Rekreace

18:45-19:45 Katarzia

20:20-21:20 Yamaha Oriental

22:00-23:00 Kittchen

23:00-00:00 Ivan a Cyril

Doprovodný program:

Výtvarná dílna Bosorka

Výstava ukrajinské umělkyně Kateryny Dobroier

Aktivity Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Prodej keramiky od klientů vrchlabské Diakonie

Bazar oblečení

Výroba věnečků

Neděle:

10:30 Bohoslužby