Jak architekti vymysleli Grasshopper's Dream Cafe:

| Video: Youtube

Na světě je celá řada originálních kaváren. Ta poblíž Jeongseonu v Jižní Koreji se však jen těžko vymazává z paměti. Už jen kvůli svému vzhledu.

A některé reakce od návštěvníků směrem k ní na sociálních sítí hovoří za vše:

  1. „Úžasné“
  2. „To jako fakt?“
  3. „Koho toto napadlo“
  4. „Tady se podávají k jídlu kobylky“
  5. „Wow“

Dole v lokomotivě těstoviny, nahoře káva

Stanice Gujeol-ri je známým centrem jedné z méně známých jihokorejských kratochvílí. „Tedy železniční cyklistiky v podobě jízdy na šlapadlech pohybujících se po kolejích,“ připomenul lifestylový web This is collosal.

Netradiční kavárna budí údiv, ale i rozpaky:

Zajímavá kavárna zavdává další důvod, proč místo navštívit. „Skládá se ze dvou zelených vagónů opatřenými tykadly, kovovými nohami a černýma očima. Dole se podávají místní těstoviny a nahoře je kavárna,“ popsal web This is colossal.

Kavárna nabádá k představivosti. Je na každém, co mu bude připomínat. Zatímco někteří umírnění jedinci uvidí jen dva na sobě položené vagony, další ji popíšou jako kobylku, které nese na hřbetní straně své mládě. A ti neodvážnější budou mít zcela jasno v tom, že se tito luční koníci na nádraží rovnou páří.

close Kolem kavárny vede dráha, po které jezdí zájemci na šlapacích kolejových vozítkách. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Kolem kavárny vede dráha, po které jezdí zájemci na šlapacích kolejových vozítkách.

Originalita vytvořená z běžných věcí 

Jak ještě doplnil specializovaný web Arch20, v noci je kavárna s hmyzí tématikou zespodu osvětlena, což vytváří velmi zajímavou podívanou.

„Opravdu vědí, jak udělat z běžných věcí jako jsou vagóny atrakci,“ citoval příznivce kavárny web Indian Express.