V městské knihovně ve Wonkově ulici v Hradci Králové byla dne 6. listopadu zahájena výstava s názvem Advent se Spolkem lidové tvorby. K vidění jsou zde veškeré techniky různých ručních prací.

Ve středu dne 8. listopadu se konala vernisáž, na které vystoupila baletní skupina pod názvem Beze slov pod vedením choreografky paní Evy Kuršové. Toto unikátní vystoupení jsme všichni sledovali se zatajeným dechem.

V průběhu výstavy dne 13. prosince, na oslavu Lucie, vystoupí folklorní soubor Červánek, bude se povídat o adventních tradicích a nebude chybět výroba zvykoslavných předmětů.

Tato výstava bude trvat do 21. prosince 2023.

Dále bych chtěla upozornit, že jednou za měsíc - vždy v sobotu, se v budově Adalbertina konají kurzy, na které může přijít široká veřejnost. Například v sobotu 4. listopadu byl kurz Kanzaschi - šitý anděl, pod vedením lektorky paní Aničky Kolomparové.

Příští kurz bude dne 2. prosince od 9 do 14 hodin s názvem Vánoční dekorace s lektorkou paní Zuzanou Vebersíkovou

Členky Spolku lidové tvorby se také zúčastnily dne 11. listopadu svátků svatého Martina v obci Hořiněves, kde jako už každoročně mají vše pečlivě připravené. Do této obce jezdíme již několik let a vždy je tam krásně. Ženy ze zastupitelstva pečou výborné svatomartinské rohlíčky, po celé návsi máte možnost stánků s různým zbožím od oblečení po dobroty, sladké i slané. Ochutnávají se mladá vína a Martin přijíždí na bílém koni v doprovodu šlechticů, šlechtičen, zbrojnošů a lidu. Krásná podívaná.

A v neděli 12. listopadu jste mohli navštívit Martinské trhy, které byly letos velkolepé, konaly se v budově Adalbertina, na přilehlém parkovišti i v celých Šimkových sadech. Bylo opravdu z čeho vybírat a všichni si přišli na své.

Dále se můžete těšit na Malý Advent do Piletic na Šrámkův statek dne 2. prosince. Bližší informace najdete na stánkách města Hradec Králové a Spolku lidové tvorby Hradec Králové: www.slthk.cz.

Programy jsou realizovány za podpory Statutárního města Hradec Králové.

Mohlo by vás zajímat: Pod hradeckou Bílou věž přijel Martin na bílém koni, přivítaly ho stovky lidí

Martin přijel pod Bílou věž | Video: Zdenka Gelnarová