Tato nouze však ukazuje, jak dobré srdce mají Češi. Nezištně nabízejí pomoc lidem kolem sebe - podporují bojovníky s nákazou v první linii - zdravotníky, sestřičky, pomocný personál, hasiče, policisty, armádu, dobrovolníky pomáhající seniorům, ženy šijící roušky pro ostatní, obdivují prodavače atd.

Sdělovací prostředky, televizní a rozhlasové stanice a další média denně informují občany o situaci doma a v zahraničí.

Velký podíl na této činnosti má však hlavně veřejnoprávní instituce - Česká televize. Reportéři prakticky nonstop na ČT24 informují o situaci v krajích, ať již za jakéhokoliv počasí či jakékoli denní či noční době. Ve studiích jsou denně uváděny diskuse k tomuto tématu, brífinky, informace, opatření atd. Na teletextu jsou pravidelné informace týkající se koronaviru, jak se chovat v karanténě, nová opatření vlády atd.

V České televizi vznikl k adekvátní situaci dokonce nový program ČT3 pro seniory, kteří jsou v době karantény nuceni zůstávat doma. Dále pořad pro žáky a studenty: UčíTelka a Škola doma.

Samozřejmě, že i ostatní televizní stanice o tomto tématu referují občanům, ale v takovém rozsahu či tak podrobně ne. Za výše uvedenou činnost, rozsáhlost, detailní informace a celkovou pomoc a samotný přístup patří České televizi velké DÍKY!

Věřím, že naše společnost, která se v tomto nelehkém boji neuvěřitelně semkla, brzy zvítězí.

„Hluboký pád vede často k vyššímu štěstí“: J. W. Goethe.

Richard Kubát