Za 101 dní se Pavlíně Adam a Sarah podařilo dostat ze základního tábora Kanchenjungy na východě k hranicím s Tibetem na západě. Zdolaly při tom přes 20 pětitisícových a dvě šestitisícová sedla, překonaly 240 tisíc metrů převýšení, spořádaly přes stovku dalbhatů a přežily dva velké pády.

Jelikož tento trail absolvovalo dosud jen tak málo lidí, a polovina z toho byli Nepálci, je těžké dohledat si o něm jakékoliv informace. Pavlína se Sarah tak rozhodně netušily, že kromě zdolávání pěti a šestitisícových sedel je čeká také klesání do nížin, kde jim v džungli budou nad hlavami skákat opice a na každém kroku se do nich snažit zakousnout krvelačné pijavice.

Hradec Králové si připomněl sto let rozhlasového vysílání na našem území. Show v kempu na Stříbrném rybníku přilákala stovky lidí.
Stříbrný rybník oslavil rozhlasovou stovku, nechyběla Pawlowská a Nálepková

Kde se budou klouzat ze svahu po bahenních klouzačkách, aby si to vzápětí mohly vyjít zpět do pěti tisíc metrů, kde je bude čekat sníh, led a technická horská sedla, na která bude potřeba plná ledovcová výbava. A tak pořád dokola, každý den. I díky tomu si ale nakonec odnesly spoustu neopakovatelných zážitků!

Pavlína je pardubická rodačka, která je tak trochu maximalista a ráda dělá věci jinak. Před dvěma lety se rozhodla dát výpověď v dobře placené práci na ministerstvu a začala cestovat. Od té doby nikdy dlouho nezůstává na jednom místě a ráda před sebe staví výzvy, od kterých ji často její okolí zrazuje.

Fontána na Pivovarském náměstí.
OBRAZEM: Městské fontány se probouzejí. V hradeckých ulicích opět tryská voda

O své zatím nejvýznamnější cestě bude Pavlína mluvit 6. června ve 20 hodin v hradeckém Centralu.

Kateřina Krejčová
Diáky - cestovatelské přednášky