Skutečné setkání seniorů z obou krajů se uskutečnilo 11. května v kulturním domě v Opatově na Svitavsku, kam dvěma autobusy a několika auty přijelo celkem 130 lidí. Toto setkání, stejně jako předchozí chození, organizoval spolek Senioři Hradec Králové spolu s oddělením sociální pomoci a služeb olomouckého magistrátu. Setkání se zúčastnila také náměstkyně olomouckého primátora paní Eva Kolářová a desítka místních seniorů.

Program začal ve 14.00 hodin již tradiční hymnou „Sejdeme se u Svitav“ na melodii „Chodím po Broadwayi“. Slova před rokem složila veselá parta z Doudleb. Pak se střídavě předvedli členové hradeckého Sokola Pražské Předměstí (Colorado a country tance), Floriteamu Doudleby (Holky, Šalalala) a olomouckého klubu Polská (Cha-cha). Levicový klub žen program zpestřil několika soutěžemi, zazpívaly nám děti z místní MŠ a na housle zahráli žáci ZŠ Opatov. Dvě členky skupiny Sestry Chalupovy předvedly malé ukázky jejich „Elegance 1. republiky“. Objevili se dokonce Laurel s Hardym i Šmoulové. Atmosféra byla opět perfektní, podpořena i drobným občerstvením, které udělaly seniorky z Hradce Králové i Olomouce. Nechyběly ani olomoucké tvarůžky na chlebě pod názvem „Pivní pes“.

Během odpoledne byly také navázány nové kontakty a domluveny další společné akce. Například bowling v Olomouci i v Hradci Králové nebo účast olomouckých seniorek na Cyklistické stezce v hradeckých lesích či účast Hradečáků na taneční veselici v Olomouci. Úspěšná akce a spokojenost všech jsou také příslibem toho, že příští rok se v Opatově opět sejdeme.

M. Kraus