Přiznám se ale, že jsem byl nepravidelným účastníkem svých třídních srazů a dohnal jsem to až v důchodu, kdy jsem přebral zodpovědnost na jejich organizování. Na jeden sraz si vzpomínám velmi živě. Uskutečnil se 21. června 1986, v rámci oslav 350 let středního školství v Hradci Králové. V historii školy je tak dlouhá doba významná, a proto jsme se rozhodl výročí nejenom připomenout, ale též osobně prožít. Oslava se konala ve dvou fázích. V té první se konalo shromáždění tříd a pochod městem ke škole, kde byla na budově SVVŠ J.K.Tyla ve 14.00 odhalena pamětní deska a po ní se uskutečnila prohlídka školy. Jako třída jsme se pak přesunuli do Palmové zahrady Grandhotelu Bystrica.

Valentýn se blíží: Potěšíte ženu květinou, nebo žádostí o ruku?

V době studií jsme jako třída nebyli dobrý kolektiv. Byli jsme třídou budoucích učitelů, a možná proto jsme byli ve třídě jen tři chlapci, ostatní byla děvčata. To přinášelo v kolektivu problémy, které se snažili třídní překonávat. Paradoxně jsme se dali dohromady až po létech, právě na třídních srazech, kterých proběhlo více než 20.

Sejdeme se u Svitav
Akce Sejdeme se u Svitav aneb senioři jdou proti směru stárnutí

V posledních letech, až do doby coronavirové, jsme se scházeli dokonce 4x za rok v Městské knihovně v Hradci Králové, ve Wonkově ulici. Fotografie jsou z již popsaného srazu v roce 1986, kdy jsme byli ještě plni nadšení a elánu. Později nás začalo ubývat. Dnes z tohoto kolektivu už chybí více než 10 spolužáků. Díky pravidelným setkáním však stále žijí mezi námi, hlavně v našich vzpomínkách.

Oldřich Suchoradský