Letní putovní festival s názvem Energie pro kulturu se setkal s velkým zájmem i v Hradci Králové. V Žižkových sadech návštěvníci ve dnech 16. a 17. června měli možnost navštívit páteční koncert Anny K. či sobotní vystoupení Cirku La Putyka, sobotní odpoledne patřilo dětem. Cílem festivalu je propojení lokálních umělců se známými jmény, a také podpora ekologie. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Případnou únavu mohli návštěvníci vyřešit odpočinkem v ČEZ Energy zóně. Kromě chill-out zóny s možností dobití mobilních telefonů v ní našli interaktivní hry či fotokoutek. Nedílnou součástí festivalu byla i gastro zóna s lokálními podniky. Akce se navíc snaží následovat a ukazovat veřejnosti světové trendy festivalové kultury, jako je třídění odpadu, udržování ‘Zero Waste‘ etiky a představuje současné technologie, které posouvají kulturní zážitek i do oblasti udržitelnosti.

Sál byl zcela zaplněn aktivními a tancechtivými seniorkami i seniory.
Hradečtí senioři si užili olomouckou veselici plnou hudby, tance a kultury

Podpořené organizace:
Centrum pěstounských rodin z. s. - 
Centrum pěstounských rodin z. s. vzniklo před 12 lety a poskytuje pomoc a poradenství určený pro náhradní rodiny, které mají ve výchově romské děti a snaží se je začlenit do rodiny a společnosti, s podporou jejich kultury i historie.
ZUŠ Habrmanova v Hradci Králové - vyučuje žáky v hudebním, výtvarném a tanečním oboru. Vyučuje jak děti předškolního věku od 5 let, tak dospělé žáky. Od školního roku 2020/21 organizuje Akademii pro seniory. Více informací na www.zus-habrmanova.cz

Každý účastník putovního festivalu mohl i v Hradci Králové pomoci dobré věci minutou šlapání na oranžovém handbiku Nadace ČEZ. V sobotu 17. června „vyšlapali“ návštěvníci společně pro ZUŠ Habrmanova v Hradci Králové a pro Centrum pěstounských rodin 101 501 korun.

Základní umělecká škola Habrmanova použije vyšlapanou částku 50 573 krun na vybavení hudebních oborů základní umělecké školy hudebními nástroji.

Minutou jízdy lidé pomohli i Centru pěstounských rodin v Hradci Králové. Výtěžek ve výši 50 928 korun bude využit na Amaro Drom - zážitkové pobyty pro děti s romskými kořeny v náhradních rodinách.

Handicapované děti se budou moci houpat na speciálních houpačkách na dětském hřišti mezi ulicemi Jungmannova a Hrubínova a na dopravním hřišti v Třebši.
Na dvou hradeckých hřištích přibudou houpačky pro tělesně postižené děti

Symbolické šeky v sobotu těsně před vystoupením Cirku La Putyka předala zástupkyně Nadace ČEZ Šárka Lapáčková Beránková do rukou zástupce ZUŠ Habrmanova žákyně Elišky a zástupce Centra pěstounských rodin Radaně Vilímové.

Putovní festival se do Hradce Králové přesunul z Hodonína a pokračuje dále do Českých Budějovic (25. a 26. srpna), Třebíče (1. a 2. září), Ústí nad Labem (15. a 16. září) a Plzně (22. a 23. září).

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz