Cvičební program spočívá v opakování jednoduchých pohybů, jako je chůze, cvičení pro spolupráci obou hemisfér, zívání, kreslení symbolů (osmičky: ležaté, abecední, motýlí), pomalé pití vody, vnímání změn rytmu dechu, hluboké dýchání. Pohyb je vhodný pro motorický, psychický a nervosvalový rozvoj.

Při pravidelném zařazování cvičení se děti stávají komunikativnějšími, déle se soustředí, jsou klidnější, trpělivější a pozornější. Děti lépe naslouchají učitelkám i sobě navzájem, posilují si sebedůvěru a imunitu, rozvíjí svou pohyblivost a rovnováhu.

Houby. Ilustrační foto.
Rostou na Hradecku houby? Podívejte se na aktuální mapu meteorologů

Pravidelné zařazování prvků cvičební techniky Lerngymnastika je jedním ze způsobů posilování spolupráce obou mozkových hemisfér a zároveň možností, jak rozvíjet myšlení, pozornost, koordinaci, podporu snadnějšího učení, koncentrace, aktivizace nervové soustavy.

Metodu a účinnou cvičební techniku Lerngymnastika rozšiřuje paní učitelka Milena Svobodová v Hradci Králové již 11 let. Cvičí pedagogové, děti mladšího školního věku, předškolního věku i nejmenší děti.

Nepřehlédněte: Jsme mistři! Podívejte se, jak slavili hokejoví fanoušci v Hradci Králové

Zdroj: Deník/Michaela Horynová