Dětský domov Nechanice podporuje soudní exekutor Martin Štika již delší dobu peněžitými dary. U příležitosti letošních Velikonoc se rozhodl přivézt "nadílku" - pomlázky pro kluky a pro všechny děti pak sladkosti a vitamíny. Nicméně to nejcennější, co můžeme druhým věnovat, je čas a naše zkušenosti či odbornost.

Pan doktor se rozhodl rovněž dětem a mládeži v domově pomáhat s finanční gramotností, upozornit je na poplatkovou povinnost a také na problematiku dluhů a exekucí. Zejména starší děti, které se chystají opustit dětské domovy, tyto znalosti využijí a snad i ocení.

Žáci se oblékli do tradičních barev podle dnů před Velikonocemi.
Hradecká Mandyska září všemi barvami. Žáci si připomínají příchod Velikonoc

"Z mého pohledu se totiž jedná o velmi ohroženou skupinu dětí, které následně po dosažení zletilosti a opuštění zařízení často sklouzávají do spirály dluhů. Cílem je, abych dětem vštěpil jednoduché zásady prevence před tvorbou dluhů. Uvedu jim i některé příklady ze své praxe," říká k tomu sám Martin Štika.

Dětský domov Nechanice se stará o zhruba 40 dětí ve věku od 4 do 22 let.

Také doplnil, že by rád s představiteli domova domluvil aspekty eventuální další bezplatné spolupráce, a to v oblasti finanční gramotnosti ohrožených skupin dětí, které vyrůstají v dětském domově - ať už pravidelné přednášky, například v půlročním intervalu, nebo i možnost přednášky na obdobné téma rodičům dětí a podobně.

Eva Rajlichová
tisková mluvčí Exekutorské komory ČR