Nejbližším termínem je sobota 9. září. Farmáři a lokální prodejci tu pro Vás budou od 9.00 do 13.00. Nabídnou různé druhy masa, sýrů, mléčných výrobků z kravského i kozího mléka, čerstvé pečivo, kávu, cukrářské výrobky, vejce, ovocné a bylinné sirupy, delikatesy, pivo, víno, květiny, dekorace, včelí produkty, a mnoho dalšího.

„Trhy postupně získávají na oblibě, hlásí se nám stále noví a noví prodejci, proto věříme, že nabídka bude pro návštěvníky stále zajímavější“, říká předseda pořádajícího spolku Jakub Erler.

Ucpaná silnice u pole a něm stovky lidí, kteří si přišli nasbírat levnější brambory a cibuli.
Mela o brambory a cibuli na polích u Hradce. Lidé ušetří samosběrem tisíce korun

Doprovodný program tentokrát proběhne ve spolupráci s kavárnou a pekárnou NOKAFE. Budete mít možnost dozvědět se, jak se dělá poctivá cukrařina u nás v regionu a že upéct dobré cukroví bez kvalitního másla prostě není možné. Nahlédneme také do pečení různých druhů chleba a slaného pečiva ze žitného kvásku. A v neposlední řadě můžeme ochutnat čerstvě praženou Královéhradeckou kávu, kterou právě manželé Nožičkovi ve své kavárně podávají svým hostům.

Nebudou chybět ani oblíbené tvořivé dílničky. Téma je jasné, s malými i většími dětmi si budeme hrát na cukráře. Zkusí si vyrobit vlastní originální cukroví, které i dárkově zabalí a odnesou si jej domů na ochutnávku. Jsme moc rádi, že díky spolupráci s našimi partnery může být doprovodný program pro všechny zdarma. O pohodovou atmosféru se postará živá muzika Přijďte zažít skutečné farmářské trhy, podpořit regionální farmáře a výrobce a užít si fajn dopoledne s celou rodinou.

Více informací o termínech a programu najdete na webu www.vychodocesketrhy.cz. Na akci Vás zvou pořadatelé ze spolku Městské trhy, z.s.