Organizátoři kladou velký důraz na původ prodávaného zboží. Trhy se tak stávají příjemnou alternativou k supermarketům a jejich konvenční nabídce potravin. Najdete tu produkty, které vyrostly či byly vyrobeny v blízkém okolí. Ale hlavně si u nás užijete pohodovou atmosféru, která už k této akci neodmyslitelně patří.

Příjemnou tradicí se stala živá muzika a zajímavý doprovodný program nejen pro děti. Právě pro malé návštěvníky bude tentokrát v rámci tvořivých dílniček připravena výroba lahodných sirupů. Partnerem akce je sociální integrační podnik H.O.L.I. CZ, jejichž práce má velký společenský přesah. Provozovatelé Mylan a Inna zaměstnávají ve své výrobně lidi, kteří by jinak práci hledali těžko a pomáhají jim vrátit se zpátky do života.

Ke konci června již po několik desítek let k Hradci Králové neodmyslitelně patří několikadenní svátek divadla - festival Regiony.
Divadlem ožijí hradecké ulice i parky. Festival Regiony vypukne už v pátek

Dětem mimo jiné popovídají o tom, které bylinky a ovoce se hodí k výrobě zdravého sirupu. Pod jejich vedením si všichni budou moci vyrobit vlastní sirup podle své chuti. A jak už je v dílničkách zvykem, ani pastelky a nůžky nepřijdou zkrátka, děti si sirupy odnesou v krásném vlastnoručně vyrobeném dárkovém balení.

Doprovodný program je opět pro všechny zdarma, a to díky podpoře města Hradec Králové a partnerů akce. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, že farmářské trhy v Hradci opravdu stojí za to. Těšíme se na Vás!

Lenka Cvejnová