Už jste mikrobylinky ochutnali? Víte, že obsahují až o 40 procent více živin než dospělé rostliny? Navíc mají mnohem méně kalorií a jsou i lépe stravitelné. A ta chuť! Přijďte se přesvědčit sami… ne nadarmo se jim říká jídlo budoucnosti. Od jejich pěstitele Mirka Hlubučka z Microgreens Hradec Králové se dozvíte více o jejich pěstování a dostanete třeba i nějaké tipy, jak můžete některé druhy pěstovat sami doma.

Kromě toho Vás čeká bohatá nabídka výrobců regionálních potravin, farmářů a dalších producentů. Počet prodejních stánků se daří neustále rozšiřovat, proto věříme, že nabídka bude opět velmi zajímavá. Budete moci nakoupit kvalitní maso, čerstvé pečivo, kávu, cukrářské výrobky, vejce, kozí i kravské mléko, sýry, jogurty a mnoho dalšího.

Z letošního národního šampionátu v Brně.
Nejlepší prvotelka pochází z Vysoké nad Labem. Uspěla v národním šampionátu

Pro děti připravujeme oblíbenou tvořivou dílničku. I dětem chceme ukázat, že vypěstovat si vlastní jídlo není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Budeme vysévat malou zahrádku mikrobylinek, ze které budou moci už za pár dní sklízet první úrodu. Nebojte se dorazit s maličkými dětmi i staršími parťáky, věříme, že si to užijí všichni.

Více informací najdete na webu www.vychodocesketrhy.cz.

Díky spolupráci s našimi skvělými partnery může být doprovodný program opět pro všechny zdarma. Pohodovou atmosféru znovu doplní i živá muzika. Přijďte zažít skutečné farmářské trhy, podpořit regionální farmáře a výrobce a užít si fajn dopoledne.

Na akci Vás zvou pořadatelé ze spolku Městské trhy, z.s.